Ιταλία Βορεια Ιταλια ή Νοτια Ιταλια

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
εγώ λέω να πας βενετία 2 βράδια, και 3 τοσκάνη στην οποία συμπεριλαμβάνεται φλωρεντία, σιένα και ημερήσια στην ευρύτερη περιοχή της Τοσκάνης...:D
Συμφωνω φιλε Λευτερη.....καλλιτερο πακετο δεν γινεται !!!!!!

Αν μπορει να ξεκλεψει 2 μερες και για τη Ρωμη θα ηταν το ιδανικο προγραμμα....
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Αν δεν έχεις ξαναπάει Ιταλία, τότε κατά την άποψη μου ξεκινάς από 2 top παγκοσμίως προορισμούς. Ρώμη η Βενετία.
Ολα με την μία δεν γίνεται.
Δες πρώτα αυτές τις δύο πόλεις, και όταν κολλήσεις (που θα κολλήσεις) το μικρόβιο, ξάχνεσε για παραπέρα, χωριουδάκια για ψαγμένους κλπ, αλλά σίγουρα τότε θα ξέρεις τι θες και δεν θα ρωτάς Νότια η Βόρεια και άλλα τέτοια, μετά συγχωρήσεως, φεδρά.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.746
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Όλη την Ιταλία σε 5-6 μέρες? Θαύματα δε γίνονται, sorry! Με 50-60 αρχίζουμε και το συζητάμε.
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Η Ιταλία είναι πραγματικά ανεξάντλητη...εγω σπούδασα εκεί κι έχω ταξιδέψει αρκετά. Πάραυτα, ακόμα και τώρα που προετοιμάζω ταξίδι για εκεί με φίλες που δεν έχουν ξαναπάει, έχω δίλημμα ως προς τους προορισμούς: κάποιος που πάει πρώτη φορά Ιταλία, σίγουρα δεν ξέρει τι να πρωτοδιαλέξει. Και οι μέρες που σκέφτεσαι να πας είναι λίγες αν σκεφτείς οτι για να δεις μιά πρωτεύουσα χρειάζεσαι το λιγότερο 3 μέρες! Οπότε για αρχή εγω θα σου πρότεινα Ρώμη-Φλωρεντία και ίσως πέρασμα απο Περούτζια-Ασίζη -Σιένα. Αυτό που ήθελα όμως να σου τονίσω είναι οτι καλύτερα να μην διαλέξεις να πας Ιταλία τον Αύγουστο καθώς η χώρα...υπολειτουργεί λόγω διακοπών!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.811
Likes
1.169
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Η Ιταλία είναι πραγματικά ανεξάντλητη...εγω σπούδασα εκεί κι έχω ταξιδέψει αρκετά. Πάραυτα, ακόμα και τώρα που προετοιμάζω ταξίδι για εκεί με φίλες που δεν έχουν ξαναπάει, έχω δίλημμα ως προς τους προορισμούς: κάποιος που πάει πρώτη φορά Ιταλία, σίγουρα δεν ξέρει τι να πρωτοδιαλέξει. Και οι μέρες που σκέφτεσαι να πας είναι λίγες αν σκεφτείς οτι για να δεις μιά πρωτεύουσα χρειάζεσαι το λιγότερο 3 μέρες! Οπότε για αρχή εγω θα σου πρότεινα Ρώμη-Φλωρεντία και ίσως πέρασμα απο Περούτζια-Ασίζη -Σιένα. Αυτό που ήθελα όμως να σου τονίσω είναι οτι καλύτερα να μην διαλέξεις να πας Ιταλία τον Αύγουστο καθώς η χώρα...υπολειτουργεί λόγω διακοπών![/qu
τον αύγουστο η ιταλία είναι άδεια και φανταστική αρκεί να μη πέσεις σε καύσωνα...;)
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
εγώ προσωπικά θα πήγαινα κέντρο και βόρεια... Ρώμη, Τοσκάνη, βόρεια στις λίμνες κτλ κτλ...

Νομίζω η Νότια Ιταλία είναι πολύ μεσογειακή και όχι και πολύ διαφορετική από τα δικά μας μέρη...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Συμφωνω και γω οι μερες ειναι λιγες για πολλα πολλα .Ξεκινα με τις μεγαλες πολεις για αρχη και αν δεις οτι σου ταιριαζει σαν χωρα ..θα επανελθεις σιγουρα.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
5-6 μέρες Ιταλία και καλοκαίρι, μακριά απο τις μεγάλες πόλεις λόγω ζέστης...Συμβουλή μου πήγαινε Νότια, Αμάλφι,Καλαβρία,Σικελία - διάλεξε ανάλογα με τις προτιμήσεις σου...
 

Thanows

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Σε καποια φαση σκεφτομασταν για Ναπολη 3-4 νυχτες και μεσα σε αυτες μια μονοημερη στο Καπρι τι λετε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.337
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom