Βοήθεια σχετικά με έρευνα ταξιδιωτικού ενδιαφέροντος (ερωτηματολόγιο)

afro z

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
καλησπέρα.....
είμαι φοιτήτρια του οικονομικού πανεπιστημίου αθηνών στο μεταπτυχιακό της διοίκησης υπηρεσιών και θα ήθελα τη βοήθεια σας απαντώντας στο ερωτηματολόγιο μου....
Το θέμα της έρευνας μου είναι η επίδραση των on-line reviews στην εμπειρία του τουρίστα από τα ξενοδοχεία, γι'αυτό κ πήρα το θάρρος να ζητήσω τη γνώμη σας, μια κ φαντάζομαι πως όλοι ταξιδεύετε συχνά...


είναι αρκετά μικρό, ανώνυμο και τα στοιχεία θα χρησιμοποιηθούν μόνο για την έρευνα.....

Για να απαντήσετε ακολουθήστε το παρακάτω link:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dG42RUhNYl9GRERLSjRIZ0k3QS1hM3c6MQ

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο και τη συνεργασία σας...!!
 
Last edited by a moderator:

Ivana

Member
Μηνύματα
900
Likes
1.448
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
καλωσήρθες!

λοιπόν, συμπλήρωσα το ερωτηματολόγιό σου, όντως βρήκες κατάλληλο μέρος να το ανεβάσεις, απλά μάλλον θα έπρεπε να ορίσεις πιο συγκεκριμένα για το ξενοδοχείο-πιο από όλα... Στο λέω επειδή έχουμε την τύχη να έχουμε στην παρέα μας αρκετούς πολυταξιδεμένους φίλους με αμέτριτες εμπειρίες, αλλά και εμεις υπόλοιποι λίγο-πολύ έχουμε επισκεφθεί αρκετά ξενοδοχεία, και θα ήταν καλό να μας έχεις κατοδηγήσει πάνω σε πιο ξενοδοχείο να καταγράψουμε τις εμπειρίες μας. Δηλαδή-το καλύτερο, το χειρότερο, το πιο πρόσφατο...ή ας πουμε-το ξενοδοχείο σε μια city break περίπτωση ή των καλοκαιρινών διακοπών.....Φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις ότι αυτοι οι παράγοντες μπορούν αρκετά να αλλάξουν αποτέλεσμα της ερευνάς σου.

λέω εγώ..


Πάντως καλή επιτυχία, ελπίζω ότι και οι άλλοι θα σου βοηθήσουν, αλλά ελπίζω ότι και εσύ δεν θα εξαφανισθείς μετά την έρευνα σου και έτσι με τις εμπειρίες σου θα βοηθήσεις κάποιον από μάς ή κάποιον καινούργιο που δίνει αρκετή σημασία στα online reviews :D
 

afro z

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
πολλή καλή παρατήρηση...και σ'ευχαριστω πολύ....

ομολογουμένως κανείς δεν μου το είχε πει μέχρι τώρα.....

οπότε σε αυτό το σημείο, μη μπορώντας να κάνω πολλές διορθώσεις, μπορώ απλά να σας διευκολύνω λεγοντάς σας να θυμηθέιτε το πιο πρόσφατο ταξίδι σας, αφού έτσι μπορείτε να θυμηθείτε πιο εύκολα και την εμπειρία που αποκομίσατε....

όσο για τις δαιφορές ανάλογα με τον προορισμό, δε θέλαμε να το εξειδικεύσουμε τόσο, αφού θέλουμε να δούμε την επίδραση των reviews στην εμπειρία γενικότερα, όποια και αν ήταν αυτή....

σ'ευχαριστώ πολύ πάντως και που το συμπληρωσες και που αφιέρωσες το χρόνο σου για τις επισημάνσεις...:D
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
.. και από μένα.
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
103
Συμπληρώθηκε και από εμένα το ερωτηματολόγιο. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην έρευνα σου αλλα και για το υπόλοιπο που σου απομένει να τελειώσεις το μεταπτυχιακό σου!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.763
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom