Βοήθεια για εισιτήρια με DELTA

chrisd

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ (Λ.Α.-Λ.Β.-Ν.Υ.)
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Βρίσκομαι στη φάση που κανονίζω ταξίδι για τον Αύγουστο για Αμερική και χρειάζομαι την βοήθειά σας. Τα μέρη που θα επισκεφτώ είναι κατά σειρά τα εξής: Los Angeles-Las Vegas- New York. Επειδή μου φαινόταν βουνό να κανονίσω μόνη όλο αυτό το ταξίδι επισκέφτηκα ένα πρακτορείο και μου έδωσε μια προσφορά (μεμονωμένο όχι γκρουπ). Περισσότερο με βολεύουν οι πτήσεις της Delta γι αυτό μπήκα στο site να τσεκάρω το κόστος και το συνολικό ποσό που μου βγάζει είναι κατά 300 ευρώ χαμηλότερο από την προσφορά του ταξιδιωτικού. Σκέφτομαι λοιπόν σοβαρά να το κλείσω μόνη μου κι εδώ θέλω την βοήθειά σας!!! Υπάρχει περίπτωση στην πορεία να προκύψει κάποια επιπλέον χρέωση στα εισιτήρια από το τελικό ποσό που βρίσκω στο site? (εννοείται πως συγκρίνω τιμές συμπεριλαμβανομένων των φόρων) Γιατί ρε παιδιά για να πω την αλήθεια μου μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά μεταξύ τιμής πρακτορείου και αυτής που βρίσκω μόνη μου για τις ίδιες ακριβώς πτήσεις. Μήπως η delta χρεώνει extra τις αποσκευές? Όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει pleaaaaase!!! Μην πάμε για μαλλί και βγούμε κουρεμένοι:roll:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.921
Likes
10.048
Δεν θα πρέπει και το πρακτορείο κάπως να ζήσει?
Γι' αυτό οι περισσότεροι (αν όχι όλοι εδώ μέσα) κλείνουμε μόνοι μας τα εισητήριά μας χωρίς τη μεσολάβηση κάποιου πρακτορείου.
Η τιμή που σου δίνει η εταιρεία (στο τελευταίο βήμα που σου ζητάει να δώσεις και τον αριθμό της πιστωτικής σου κάρτας) είναι η τελική συμπεριλαμβανομένων φόρων.
 

chrisd

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ (Λ.Α.-Λ.Β.-Ν.Υ.)
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλά τί ταχύτητα είναι αυτή??? Έχω μείνει άφωνη!!! Κι εγώ όσες φορές έχω ταξιδέξει Ευρώπη μόνη μου το έχω κλείσει αλλά με έψησε ένας φίλος ότι και καλά τα rates που πετυχαίνουν οι πράκτορες δεν μπορούμε να τα πετύχουμε εμείς κ.τ.λ. Είπαμε να βγάλει αλλά όχι κι έτσι... Είμαι περίεργη πάντως να δω τί θα μου απαντήσει όταν του πω πόσο το βρίσκω μόνη μου:bleh: Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση:p
 

chania-2005

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Παρομοια απορια-αμφιβολια εχω κι εγω, αλλα οχι επειδη βρισκω τιμη πιο φθηνη σε σχεση με πρακτορειο, αλλα τιμη εξωφρενικα χαμηλη ΓΕΝΙΚΑ! Κι οχι με delta αλλα με air france. Το ανεφερα και σε αλλο θεμα: ΑTH-JFK non stop + JFK-ATH non stop, 380EURO συνολικα!!!!
Το βρισκετε λογικο?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.931
Μια επιμονή που σε εχει πιάσει με την Air France... είπαμε με Delta πετάς...

Λογικό το βρίσκουμε, ναι λογικό... Η αγορά είναι στα κάτω της, βγάζεις ένα εισιτήριο 8 μήνες πριν που δεν έχεις δικαίωμα να το αλλάξεις και την ΝΥC την κτυπάνε όλες οι εταιρίες... έχουμε δει και φτηνότερα... η ΚLM είχε προσφορά με 296 και η ΒΑ πουλάει για την εποχή που θα πας εσύ 370... οπότε δεν πέφτουμε κι από τα σύννεφα...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
411
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Παρομοια απορια-αμφιβολια εχω κι εγω, αλλα οχι επειδη βρισκω τιμη πιο φθηνη σε σχεση με πρακτορειο, αλλα τιμη εξωφρενικα χαμηλη ΓΕΝΙΚΑ! Κι οχι με delta αλλα με air france. Το ανεφερα και σε αλλο θεμα: ΑTH-JFK non stop + JFK-ATH non stop, 380EURO συνολικα!!!!
Το βρισκετε λογικο?
Παίζουν και τέτοιες τιμές. 370 έδινε το Αθήνα- Νέα Υόρκη η ΒΑ τον Απρίλιο και μάλιστα ένα μήνα πριν!
Φίλη chrisd, βρες το τηλέφωνο της Delta στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος ή στα κεντρικά της γραφεία κάπου στο κέντρο της Αθήνας, κάνε τους ένα τηλεφωνάκι, πες τους τις ημερομηνίες που θέλεις να ταξιδέψεις και θα σου πουν τη συνολική τιμή του εισιτηρίου και θα σου λύσουν οποιεσδήποτε άλλες απορίες έχεις.
Κάλα να περάσεις στη Νέα Υόρκη και αν βρεις κανένα φθηνό ξενοδοχειάκι να μας το αναφέρεις.


 

preacher

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Sorry ρε παιδια αλλα αυτες τις τιμες που τις βρισκετε?Εγω το καλυτερο που εχω βρει ειναι ενα 475 ευρω πηγαινε-ελα NYC απο Αθηνα με Delta, κι αυτο απο 18 Αυγουστου...Πραγματικα με ενδιαφερει πολυ και δεν βρισκω κατι καλυτερο...Αυτο που εχω βρει και με εχει τρελανει ειναι Αθηνα-Miami 370 ευρω με Delta, για ημερομηνιες μετα 17 Αυγουστου...
 

chrisd

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ (Λ.Α.-Λ.Β.-Ν.Υ.)
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Τελικά θα το κλείσω μόνη μου το ταξίδι γιατί συμφέρει τρελλά!!! Έχω όμως ένα άλλο προβληματάκι και αναρωτιέμαι αν θα μπορούσατε να μεβοηθήσετε πριν απευθυνθώ στην delta. Εμένα το ταξίδι είναι multi-city και προσπαθώ να βρω τον καλύτερο συνδυασμό από οικονομικής άποψης και ώρας πτήσεων. Γενικά έχω καταλήξει ότι η delta βολεύει καλύτερα αλλά το θέμα μου είναι ότι κάποιες πτήσεις που εμφανίζονται εαν βάλω one-way στη multi-city επιλογή εξαφανίζονται... Τα φώτα σας παρακαλώ!!!!
 

chania-2005

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Sorry ρε παιδια αλλα αυτες τις τιμες που τις βρισκετε?Εγω το καλυτερο που εχω βρει ειναι ενα 475 ευρω πηγαινε-ελα NYC απο Αθηνα με Delta, κι αυτο απο 18 Αυγουστου...Πραγματικα με ενδιαφερει πολυ και δεν βρισκω κατι καλυτερο...Αυτο που εχω βρει και με εχει τρελανει ειναι Αθηνα-Miami 370 ευρω με Delta, για ημερομηνιες μετα 17 Αυγουστου...
Εγω Preacher εχω αναφερει που τη βρηκα την πτηση.. Στο site της air france πτηση AF δλδ, αλλα με αεροσκαφος της Delta. Aν πας, νομιζω θα βρεις ακομα και τωρα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
900.479
Μέλη
39.278
Νεότερο μέλος
samontaz

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom