Γαλλία Βοήθεια για Παρίσι..

lenos87

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Μα γιατί δεν κοιτάς την ιστοσελίδα που σου δώσαμε? Είναι όλα ξεκάθαρα γραμμένα εκεί μέσα. Αν κάτσεις και μελετήσεις λίγο θα δεις ότι είναι πανεύκολο να βρεις πως θα πας στο Λούβρο και σε όλα τα υπόλοιπα αξιοθέατα, καθώς και σε ποια στάση θα κατέβεις γι αυτά. (κοίτα ιδιαίτερα καλά κι αυτόν τον χάρτη http://www.ratp.fr/fr/upload/docs/application/pdf/2011-07/paris_public_transport.pdf). Για το Λούβρο θα πάρεις την γραμμή 12 με κατεύθυνση Porte de la Chapelle, και θα κατέβεις στη στάση Concorde, για να μετεπιβιβαστείς στη γραμμή 1 με κατεύθυνση Chateau de Vincennes, και θα κατέβεις στη στάση Palais Royal-Musee du Louvre. Τόσο απλό!

κοιτάζω αυτά που λέτε όλα απλός δυσκολεύομαι λίγο από την αρχή όταν έχω κλείσει τα εισιτήρια προσπαθώ να μάθω όσα μπορώ. Για αυτά τα πιο πάνω θα μπορούσες να με βοηθήσεις αν εχεις τον χρόνο να μου πεις όπως μου είπες για το λούβρο.. θα μου έκανε μεγάλη χαρα
 

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
620
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Lena's Stone Forest
Μα σκοπός είναι να μάθεις να χρησιμοποιείς τον χάρτη. Να βρεις μόνος σου τις γραμμές και τις στάσεις - έχεις καιρό εξάλλου - για να αποκτήσεις μια οικειότητα που θα σου χρειαστεί όταν φτάσεις στο Παρίσι.
 

lenos87

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
τωρα που που εδοσες ενα παραδειγμα για το λουβρο εχω καταλαβει καπως φιλε.. αλλα ομως για να παω καπου εκτος πολις για το δισνευλανδ ειναι καπως περιπλοκο
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ρε παιδιά, όλα έτοιμα τα θέλετε εδώ μέσα; πάρε google πάτα Λούβρο Metro Station και θα βρεις όλες τις πληροφορίες που θες
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.289
Likes
911
τωρα που που εδοσες ενα παραδειγμα για το λουβρο εχω καταλαβει καπως φιλε.. αλλα ομως για να παω καπου εκτος πολις για το δισνευλανδ ειναι καπως περιπλοκο
Δεν είναι περίπλοκο, αρκεί να κοιτάξεις καλά την ιστοσελίδα που σου δώσαμε πριν. Έχει και travel planner μέσα και θα σου εμφανίσει τα πάντα αναλυτικότερα, απλά θέλει λίγο ψάξιμο, που καλό είναι να το κάνεις πριν πας το ταξίδι!
 

lenos87

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
θελω να μαθω για τις τιμες στο μουλεν ρουσ ποσο κανει αν ειναι προσιτες η πανακριβες
 
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Ταυλάνδη
Είναι η δεύτερη φορά που επισκεπτόμαστε το Παρίσι, αυτή την φορά άνοιξη τον Απρίλιο. Την πρώτη φορά είχαμε πάει Νοέμβριο του 2009. Πήγαμε στα μουσεία και στα αξιοθέατα που θέλαμε και αυτή τη φορά θα είμαστε χαλαροί για περιπάτους μέσα στο Παρίσι. Το μόνο μέρος που θα επισκεφθούμε είναι οι Βερσαλίες γιατί δεν προλάβαμε να πάμε την πρώτη φορά. θα δεχτούμε ευχαρίστως πληροφορίες για καλά στέκια με φαγητό ή πρόχειρο φαγητό ή οτιδήοτε άλλο σχετικό με το Παρίσι.
Οποιος θέλει να πληροφορηθεί για την Ρώμη, (διαμονή, φαγητό, βόλτες, αυτοκίνητο, μετακινήσεις), ευχαρίστως να το κάνω, επειδή εγώ και ο συζυγός μου έχουμε πάει 7 φορές και είναι το αγαπημένο μας μέρος.:xmas_lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.536
Μηνύματα
899.569
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
Kor75

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom