Γερμανία Βερολίνο

menias

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
περού
να σου πω την αλήθεια την πολωνία θα την άφηνα αλλά να μην πάω Βραδεμβούργο? ίσως αν άφηνα την Δρέσδη? αλλά και πάλι οι τρεις ώρες που την είδα την προηγούμενη φορά δεν έφταναν ούτε για μια βόλτα με μια κούπα κρασί. δεν ξέρω. ίσως και να έχεις δίκιο?
μήπως το παραψειρίζω? άλλωστε 5 μέρες είναι τί περίμενα? πάντως ευχαριστώ για την συμβουλή
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Εγώ που θα είμαι εκείνες τις μέρες για τρίτη φορά Βερολίνο και θα κάτσω για οκτώ μέρες θα πάω μόνο μια μέρα potsdam και μία Hanover(σε συγγενείς). Το Βερολίνο έχει πολύ ψάξιμο. Αξίζει να του αφιερώσεις πολύ χρόνο.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
159
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Να σου πω την αληθεια παρολο που εχω ξαναπαει Βερολινο, αν πηγαινα τωρα ξανα με το προγραμμα σου ουτε στην Δρεσδη δεν θα πηγαινα γιατι θεωρω οτι ειναι τοσο σκοτωμα οι εκδρομες τοσων ωρων αυθημερον που ουτε να κατσεις για ενα καφε δεν προλαβαινεις. Αλλωστε το Βερολινο εχει τοσα πραγματα να δεις και να κανεις που σε 2 και 3 μερες δεν προλαβαινεις να το χορτασεις. Παντως μπορει να υπερβαλω κιολας αλλα εχω μια αλεργια στο θεμα εκδρομη με γκρουπ- πουλμαν.
Καλα να περασεις οτι και να επιλεξεις
 

menias

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
περού
σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ενδιαφέρον και τις πολύτιμες συμβουλές. και εγώ ανεξάρτητη ήθελα να πάω και μάλιστα το κανόνιζα για φεβρουάριο που είχα βρει και φθηνα εισιτήρια. δυστυχώς οι παρέα μας επέμενε χριστούγεννα και λόγω κάποιων προβλημάτων υγείας ο Μανώλο ήθελε με γκρουπ ώστε οι μετακινήσεις του να γίνονται με πουλμαν. δεν πειράζει. Θετική Ενέργεια πάνω απ'όλα και θα περάσουμε ΤΕΛΕΙΑ.
Φιλάκια σε όλους!:clap:
 
Μηνύματα
2
Likes
0
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ Forum ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΩ ΒΕΡΟΛΙΝΟ.ΕΧΘΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 04:30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ INTERNET ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΕΣ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΔΩ ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ Forum ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΩ ΒΕΡΟΛΙΝΟ.ΕΧΘΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 04:30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ INTERNET ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΕΣ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΔΩ ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ

:welcome2:!!!κανε μια αναζητηση στο φορουμ!!
εχουν γραφθει απειρα πραγματα για βερολινο..
δες και αυτα..

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...E5%F2-%F3%F4%EF-%E2%E5%F1%EF%EB%DF%ED%EF.html

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%F3%E9%FE%ED-%EC%E5%F4%E1%F6%EF%F1%FE%ED.html

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%EC%EF%F5-%F0%F1%EF%F4%E5%DF%ED%E5%F4%E5.html

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F4%E1%F2-%F3%F4%E7%ED-east-side-gallery.html

α!και καλο θα ηταν να μην γραφεις με κεφαλαια στο φορουμ..αν μπορεις διορθωσε τα!
 

Steli0s

Member
Μηνύματα
57
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ, Καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φαρόε
Ολη η μαγεια του Βερολινου κρυβεται στο ανατολικο Βερολινο ολες οι γειτονιες γυρω απο το Kruzberg ειναι απιστευτες κ γεματο εναλλακτικα μαγαζια... Μην ξεχασεις να πας για να δεις και την αντιθεση ανατολικου - δυτικου .. ;)
 

Bosporos

Member
Μηνύματα
131
Likes
196
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη Καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες
Στο Βερολίνο θα ρίξεις απίστευτο ποδαρόδρομο γιατί η πόλη έχει φοβερή υποδομή για περπάτημα. Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα ότι το Ανατολικό Βερολίνο είναι πολύ πιο ενδιαφέρον από το Δυτικό. Τα Μουσεία ( Περγάμου κλπ.) είναι φοβερά. Το Mitte έχει πολλά εναλλακτικά μπαράκια και μαγαζιά για ψώνια ( εναλλακτικά ρούχα, παπούτσια κλπ). Να πας στην Τούρκικη συνοικία, το Κρόιτζμπεργκ, είναι πολύ ωραία ( θα νιώσεις κάτι από Κωνσταντινούπολη εκεί από τα πολλά γυράδικα). Μια βόλτα κατά μήκος του Τείχους αξίζει καθώς και η βόλτα ψηλά στο Ράιχστανγκ για πανοραμική θέα. Θα περάσεις τέλεια!
 
Μηνύματα
2
Likes
0
βερολινο

σε 7 ημέρες πετάω για βερολίνο με την easyjet.επειδη πετάω πρώτη φορά με την easy,θα ηθελα καποιες πληροφορειες.το πληρωμα μιλαει ελληνικα;και γενικα τη λεει σαν εταιρια;(καθυστερησεις,εξυπηρετησει)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
σε 7 ημέρες πετάω για βερολίνο με την easyjet.επειδη πετάω πρώτη φορά με την easy,θα ηθελα καποιες πληροφορειες.το πληρωμα μιλαει ελληνικα;και γενικα τη λεει σαν εταιρια;(καθυστερησεις,εξυπηρετησει)
εχεις ξανανοιξει θεμα με τον ιδιο ακριβως τιτλο..γιατι δεν συνεχισες τις ερωτησεις σου σε εκεινο?
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Συγχωνευτηκαν τα 2 θεματα που ειχες ανοιξει, σε παρακαλω, συνεχισε σε αυτο το τοπικ τις ερωτησεις σου.

Καλο ταξιδι. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.003
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom