Ισπανία Βαρκελώνη προς Μαδρίτη..τι μέσο να επιλέξω;;

penny pp

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στην παρέα αυτή και ομολογώ ότι εδώ κ μέρες έχω διαβάσει τα περισσότερα σχετικά με Ισπανία και μου φάνηκαν πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Θα πάω στη Βαρκελώνη στις 5 Αυγούστου για 6 μέρες και από εκεί θα φύγω στις 11 Αυγούστου για Μαδρίτη. Δεν έχω κλείσει ακόμη εισητήριο αεροπορικό γι αυτή τη διαδρομή και σκεφτόμουν μήπως θα ήταν καλύτερα να την κάνω με τρένο ή με λεωφορείο?! Έχετε να προτείνετε κάτι?
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
απο ισπανια δενε χω ιδεα αλλα πριν μιση ωρα εψαχνα για την αδερφη μου τρενο για την ιδια διαδρομη και οταν ειδα τις τιμες επαθα σοκ...ενα κατοσταρικο(70 το φθηνοτερο αν θυμαμαι καλα) με το γρηγορο τρενο γυρω στις 3 ωρες

Renfe απο δω τα ειδα ψαχουλεψε και εσυ

τελικα καταληξαμε στο αεροπλανο με 30-40 ευρω
 

penny pp

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ναι έχω δει κι εγώ αυτό το τρένο αλλά επειδή κι εμένα μου φάνηκε ακριβό λέω ας ρωτήσω μήπως υπάρχει και κάτι άλλο που δεν το εντόπισα! Με ποια αεροπορική εταιρεία βρήκες αυτή τη τιμή? Εγώ κοίταξα με τη Vueling και θα μου κοστίσει γύρω στα 70 ευρώ.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
vueling και spanair κοιτουσα αλλα δε ξερω τι παιζει με αποσκευες και τετοια και επειδη δεν ειναι και για μενα το ψαχνω ακομα

καποιος γνωστης ισπανικων μμμ θα βρεθει πιστευω να προτεινει κατι
 

penny pp

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Όντως μία σύγχυση με τις βαλίτσες σε αυτές τις εταιρείες κι εγώ την έχω..ας ελπίσουμε ότι κάποιος θα βρεθεί να μας διαφωτίσει! Αν βρω κάτι καινούριο σχετικά με το θέμα θα σε ενημερώσω!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.863
Likes
7.095
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γενικά τα τρένα στην Ισπανία είναι πολύ ακριβά, πιο ακριβά κι από τα αεροπλάνα πολλές φορές:shock:
Έκανα πρόσφατα τη διαδρομή Βαρκελώνη-Μαδρίτη με λεωφορείο της ALSA (είναι γνωστή εταιρία στην Ισπανία). Είναι αρκετές ώρες (κανά 7ωρο) αλλά και η πιο οικονομική επιλογή που βρήκα (γύρω στα 28 ευρώ-one way). Αν κλείσεις 15 μέρες πριν έχεις έκπτωση 25%, απλά δεν είμαι σίγουρη αν ισχύει για όλα τα δρομολόγια. Τσέκαρε εδώ: Hacemos tu viaje en autob
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.987
Likes
27.974
με vueling πληρωνεις εξτρα την αποσκευη.
spanair,aireuropa δεν πληρωνεις.
 

penny pp

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Μάλιστα..Σκεφτόμουν το τρένο και το λεωφορείο για να έβλεπα και τη διαδρομή αλλά τελικά στο αεροπλάνο θα καταλήξω! Ακολούθησα και κάποιες πληροφορίες ακόμη που διάβασα και έκλεισα δωμάτιο στο ξενοδοχείο Paral-lel..ελπίζω να είναι όντως σε βολική περιοχή!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.022
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom