Ισπανία Βαρκελώνη: Τips και προτασεις!!!

Ioanna Sp.

Member
Μηνύματα
17
Likes
12
Κανένα. Όλα με εισιτήριο. Το πριν και το μετά το ωράριο είναι αποκλειστικά για τους κατοίκους
της Βαρκελώνης.
Ευχαριστώ πολύ! Θεωρείτε ότι πρέπει να κλείσω νωρίτερα τα εισητήρια? Θα είμαι 11 με 15 Δεκεμβρίου.
 

retzi

Member
Μηνύματα
29
Likes
12
Επειδή τον Νοέμβρη θα πάω μεσοβδόμαδα ποιες είναι οι πιο ήσυχες μέρες για να επισκεφτείς Σαγραδα και Γκουελ? Γιατί από ότι κατάλαβα όλο το πανηγύρι παίζει σε αυτά τα δύο κυρίως αν κρίνω κ από τον ρυθμό που κλείνουν τα εισιτήρια στο σαιτ τους.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.471
Likes
8.071
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Κανένα. Όλα με εισιτήριο. Το πριν και το μετά το ωράριο είναι αποκλειστικά για τους κατοίκους
της Βαρκελώνης.
Πότε άλλαξε αυτό; Το '17 που είχα πάει είχε ένα αρκετά μεγάλο μέρος ελεύθερο. Επειδή δεν είχα προβλέψει νωρίτερα να βγάλω εισιτήριο για το επισκέψιμο μέρος είχα περπατήσει όλο το ελεύθερο μέρος μέχρι την κορυφή του λόφου.
 

panpan

Member
Μηνύματα
7.001
Likes
28.057
Αληθεια? Ουτε γυρω-γυρω που ειναι σαν δασος?
Πότε άλλαξε αυτό; Το '17 που είχα πάει είχε ένα αρκετά μεγάλο μέρος ελεύθερο. Επειδή δεν είχα προβλέψει νωρίτερα να βγάλω εισιτήριο για το επισκέψιμο μέρος είχα περπατήσει όλο το ελεύθερο μέρος μέχρι την κορυφή του λόφου.
Πουθενά. Μετά το κοβιτ υποτίθεται για να μην υπάρχει ο συνωστισμός βρήκαν την ευκαιρία να το κλείσουν όλο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
7.001
Likes
28.057
Ευχαριστώ πολύ! Θεωρείτε ότι πρέπει να κλείσω νωρίτερα τα εισητήρια? Θα είμαι 11 με 15 Δεκεμβρίου.
Τουλάχιστον δύο εβδομάδες πριν, αλλιώς υπάρχει φόβος να φας πόρτα.
Επειδή τον Νοέμβρη θα πάω μεσοβδόμαδα ποιες είναι οι πιο ήσυχες μέρες για να επισκεφτείς Σαγραδα και Γκουελ? Γιατί από ότι κατάλαβα όλο το πανηγύρι παίζει σε αυτά τα δύο κυρίως αν κρίνω κ από τον ρυθμό που κλείνουν τα εισιτήρια στο σαιτ τους.
Δεν υπάρχουν ήσυχες μέρες. Εγώ προτιμώ τα απογεύματα που φεύγουν τα γκρουπ από τα κρουαζιερόπλοια.
 

Ioanna Sp.

Member
Μηνύματα
17
Likes
12
Πουθενά. Μετά το κοβιτ υποτίθεται για να μην υπάρχει ο συνωστισμός βρήκαν την ευκαιρία να το κλείσουν όλο.
Θεωρείτε ότι πρέπει να κλείσω νωρίτερα τα εισητήρια, έχει αρκετό κόσμο την περίοδο 11 με 15 Δεκεμβρίου?
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.712
Likes
14.360
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημέρα στην ωραία παρέα!

Επιτέλους Βαρκελώνηκι εμείς!!!! Ήταν ένας αγαπημένος προορισμός που δυστυχώς μέχρι σήμερα δεν είχαμε καταφέρει να επισκεφτούμε. Παρόλο που θα ήθελα να βρίσκομαι άνοιξη εκεί, ώστε να απολαύσω όλη την μαγεία της πόλης με τα χρώματα και τις μυρωδιές της άνοιξης, δόθηκε η ευκαιρία (βρέθηκαν μπροστά μας δλδ κάτι οικονομικά σχετικά εισιτήρια) για τον Δεκέμβριο. Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν και πολλές ιστορίες εδώ μέσα που να αναφέρονται στην Χριστουγεννιάτικη Βαρκελώνη αλλά θέλω να πιστεύω ότι κι αυτή η εποχή θα μας ανταμείψει!!! Διαβάζοντας στο forum και μη έχοντας δει πουθενά μια πληροφορία που βρήκα σχετικά με το πάρκο Guell θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: κάπου διάβασα ότι αν πας μισή ώρα νωρίτερα από την επίσημη ώρα που ανοίγει ή μισή ώρα αργότερα από την ώρα που κλείνει η είσοδος είναι δωρεάν, ισχύει κάτι τέτοιο? Κι αν ναι αξίζει να πας πρωί πρωί ή θα είναι Δεκέμβριο μήνα θεοσκότεινα?????
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Να κλείσετε οπωσδήποτε! δεν υπάρχουν ήσυχες μέρες όπως λένε κ άλλοι εδώ. Εγώ καθημερινή πήγα στη Σαγράδα άργησα λίγο και δεν πρόλαβα τα πιο φθηνά εισιτήρια, γινόταν ο κακός χαμός!
Το ίδιο και σοτο Γκουέλ. Αυτά μια καθημερινή μήνα Μάρτη....
 

retzi

Member
Μηνύματα
29
Likes
12
Να κλείσετε οπωσδήποτε! δεν υπάρχουν ήσυχες μέρες όπως λένε κ άλλοι εδώ. Εγώ καθημερινή πήγα στη Σαγράδα άργησα λίγο και δεν πρόλαβα τα πιο φθηνά εισιτήρια, γινόταν ο κακός χαμός!
Το ίδιο και σοτο Γκουέλ. Αυτά μια καθημερινή μήνα Μάρτη....
Όταν λες πιο φθηνά εισιτήρια? Μια τιμή δεν έχουν? Εννοώ αυτη που εχει στο ίντερνετ. Όχι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.586
Μηνύματα
902.493
Μέλη
39.327
Νεότερο μέλος
gevdbd

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom