Βαρκελώνη-Μαρόκο τρόπος;;;

Atapia

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Χαιρετώ ολο το forum μιας και το πρώτο μου μηνυμα εδω..
Ελπίζω να βρω τις πληροφορίες που χρειάζομαι μιας και ψανχω γενικα πληροφοριες στο Net αλλα ακρη δεν πολυ βρίσκω.

20 Δεκέμβρη φευγουμε για Βαρκελώνη με την γυναικά μου για 8 μέρες
και μαθαμε οτι αξιζει να παμε μεχρι το μαροκο μιας και ειναι σχετικα κοντα.
Οι ερωτήσεις μου είναι..

Αξίζει να πάμε για μόνο μια ημέρα;
Ποιος ειναι ο ποιο φθηνός τρόπος να παμε;τραινο-αεροπλανο-πλοιο;
Ποια πολη αξιζει να επισκεφτουμε διαβασα οτι μαρακες αξιζει πολυ.
Και τελος χρειαζομαστε συνάλλαγμα εκεί;




Φιλοι οποια πληροφορια θα μας βοηθησει απιστευτα..
Ευχαριστω πολυ!:xmas_wink:


Υ.Γ Αν εχετε καμια πληροφορια για βαρκελωνη οπως μερη-φαγητο-bars καλοδεχουμενα!!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το Μαρακές απέχει μόνο 3500 χλμ. οδικώς-ακτοπλοϊκώς πήγαινε-έλα... το Μαρόκο έχει δικό του νόμισμα αλλά δε χάνετε τίποτα να πληρώσετε με ευρώ... το πολύ-πολύ να σας φάνε κανά πενηντάευρω, όπως έκαναν κάτι Βούλγαροι σε φίλους από άλλο topic που είχαν πάει στο Μπάνσκο...
 

gligli

Member
Μηνύματα
41
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
Κιργιζία
Αν πηγαίνατε από το νότο της Ισπανίας, ίσως να άξιζε τον κόπο, αλλά από Βαρκελώνη είναι πολύ μακριά...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
πήγαινε βόρεια Ισπανία και άσε όλα τα άλλα...
 

Atapia

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας αλλά επειδη δεν εχω ξαναπαει ισπανια δεν μας βοηθουν η μονολεκτικες απαντησεις τυπου "πηγαινε βορεια Ισπανια"..
Ευχαριστως φιλε μου να παω αν ειναι ποιο ωραια και γενικα συμφερει αλλα αν εχεις κατι ποιο συγκεκριμενο στο νου σου θα χαρω να μαθω...wink:;)
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Bilbao
San Sebastian
και ακόμη καλύτερα Santiago De Compostela

αλλά αν κάνεις και μερικές αναζητήσεις θα βρεις πολλές πληροφορίες
 

geopnd

Member
Μηνύματα
277
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
λογο του οτι-και μονο αυτου δηλαδη- εχω γυρισει οδικως δυο φορες κεντρικη και νοτια ισπανια θα σου προτεινω το εξης.επισκεψου 3 μερες βαρκελωνη να δεις τα βασικα-σαγραδα φαμιλια,λα ραμπλα,μονζουι,γκοθικ κτλ...βαρκελωνη για μενα ειναι ερωτας.τριτη μερα με το αυτοκινητακι που θα νοικιασεις απο εδω Cheap Car hire in Spain: Rent a vehicle with Rentspain ξεκινας για βαλενθια.4 ωρες δρομο.κατε με η βαλενθια ωραια ειναι αλλα δεν με τρελενει κιολας.η λογικη μου ειναι να φτασεις γραναδα και σεβιλλη.η βαλενθια ειναι μια καλη σταση για να μην παρεις σερι βαρκελωνη-γραναδα που ειναι ενα 10ωρο.αρα την αλλη μερα ξεκινας για γραναδα.μενεις 2 μερουλες.πολη ερωτας φιλε.εισαι και νιοπαντρος.θα παθεις ζημια.μαγεια που λεμε.επισκεπτεσαι την αλαμπρα και παθαινεις αμοκ που λεμε βρε αδερφε.τελος καταληγεις σεβιλλη που ειναι ενα διωρακι απο γραναδα.πανεμορφη με πολλα αξιοθεατα,κηπους,καστρα,γεφυρες κτλ.οτι πρεπει για εσενα και το αμορα σου.αφηνεις το αυτοκινητακι σου και πετας απο εκει για πισω.οτι αλλη πληροφορια θελεις στην διαθεση σου νεοφυλακισμενε:xmas_cheesygrin:

με ενα γρηγορο ψαξιμο σου βρισκω εισητηρια απο σεβιλλη για αθηνα στις 29 με 270 και οι δυο!!!καλη τιμουλα!αυτοκινητακι για μια εβδομαδα στα 150 ευρω.!τσαμπα πραγμα αδερφε.

αν αποφασισεις να μεινεις μονο βαρκελωνη πηγαινεις παρκο τσιταντελα,λοφο μοζνουι,σαγραδα φαμιλια,παρκο γκαουντι,λα ραμπλα,συνοικια γκοθικ και πολλα αλλα τα οποια θα ανακαλυψεις περπατωντας.η λα ραμπλα προκειται για πεζοδρομο που ειναι γεματη με στενακια.σε αυτα λοιπον ανακαλυπτεις εστιατορια για ολα τα βαλαντια,ταβερνια με αυθεντικα ταπας και παεγιες και μπυρα με λεμονι,μπαρακια με ολες τις μουσικες.μην παραλυψεις να επισκεφτεις ενα φλαμεγκο σοου ή κλαμπ.αξεχαστη εμπειρια!ηδωνη που λεμε!φαε βρωμικο σε οποιο πακιστανικο ή τουρκικο βρεις.απειρα ειναι.
κανε μια εκδρομουλα στην φιγκερες η πολη που γεννηθηκε και ειναι και το μουσειο του νταλι.

βαρκελωνη μια υπεροχη πολη με υπεροχο πολιπολιτισμικο κοσμο
θα την λετρεψετε και πειτε την να με περιμενι για τριτη φορα
 

Atapia

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες ηταν χρησιμοτατες..
Το μονο που θα ηθελα να σε ρωτησω ειναι αν εχεις υπ οψιν σου αν μπορουμε να νοικιασουμε κανα ποδηλατο απο που..Και αν εχεις στο νου κανα ωραιο-φθηνο ξενοδοχειο με πρωινο να μας προτείνεις

ευχαριστω πολυ!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μπορειτε ναι. Η Βαρκελωνη εχει ενα αρκετα μεγαλο δικτυο ποδηλατοδρομων και ειναι ενας πολυς καλος τροπος για τουρ (η εταιρια ενοικιασης διοργανωνει ξεναγηση με ποδηλατο και αγγλοφωνο οδηγο) στην πολη.
Νομιζω τα οικονομικοτερα ειναι τα ολλανδικα πορτοκαλι ποδηλατα. Θα τα βρεις κοντα στη plaza Catalunya ή στη Rampla ( σταση Liceu).

Περισσοτερες πληροφοριες BudgetBikes Barcelona. Orange Bike Rental. Rent a Bike. Bike Tours. Cycling in...

Για ξενοδοχειο καλυτερα να ψαξεις μονος, γιατι αλλα τα γουστα τα δικα μου, αλλα τα δικα σου...
 

Atapia

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Αν κρινω απ το nick σου τα γουστα μας θα ειναι κοντα..
xaxaxxaaa:xmas_cheesygrin:


Thanks και παλι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.233
Μέλη
39.274
Νεότερο μέλος
sergia35

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom