Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα Βίζα για Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

MarGav

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Καλημέρα σε όλους.

Έχω κανονίσει εισιτήριο με Pegasus (Κωνσταντινούπολη-Αμπού Ντάμπι) και εισιτήριο με Etihad (Αμπου Ντάμπι- Νέο Δελχί).
Ο χρόνος παραμονής ενδιάμεσα των πτήσεων στο αεροδρόμιο του Αμπου Ντάμπι είναι 6 ώρες.
Έχω κοιτάξει στο λινκ UAE Visa information - Etihad Airways για την 48hour transit visa single entry.

Καθώς το δρομολόγιο εκτελείται με δύο διαφορετικές εταιρίες, πιστεύετε ότι μπορώ να βγάλω την 48hour transit visa;

Γενικά, τί visa θα χρειαστώ τελικά;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.214
Καλημέρα σε όλους.

Έχω κανονίσει εισιτήριο με Pegasus (Κωνσταντινούπολη-Αμπού Ντάμπι) και εισιτήριο με Etihad (Αμπου Ντάμπι- Νέο Δελχί).
Ο χρόνος παραμονής ενδιάμεσα των πτήσεων στο αεροδρόμιο του Αμπου Ντάμπι είναι 6 ώρες.
Έχω κοιτάξει στο λινκ UAE Visa information - Etihad Airways για την 48hour transit visa single entry.

Καθώς το δρομολόγιο εκτελείται με δύο διαφορετικές εταιρίες, πιστεύετε ότι μπορώ να βγάλω την 48hour transit visa;

Γενικά, τί visa θα χρειαστώ τελικά;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Δε χρειαζεσαι κάτι με ελληνικό διαβατήριο, απλά βγαίνεις έξω κ σε σφραγίζουν επι τόπου. Δεν έχεις να πάρεις κ να δώσεις βαλίτσα όμως;
 

MarGav

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Δε χρειαζεσαι κάτι με ελληνικό διαβατήριο, απλά βγαίνεις έξω κ σε σφραγίζουν επι τόπου. Δεν έχεις να πάρεις κ να δώσεις βαλίτσα όμως;
Μόνο χειραποσκευή στη καμπίνα θα έχω.
Συνενοήθηκα χτες με την Etihad. Γίνεται η αίτηση για 48ωρη τρανζιτ βίζα και μέσω του site της εταιρίας.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
417
Likes
237
Επόμενο Ταξίδι
???
Καλησπέρα. Η βίζα που εκδίδεται επιτόπου έχει κόστος; Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.537
Μηνύματα
900.174
Μέλη
39.272
Νεότερο μέλος
faihpap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom