Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
Είναι 100 χλμ και έχει τρένα τακτικότατα. Από ότι θυμάμαι είναι κάπου 1.30 ώρα, ανάλογα με το τρένο που θα επιλέξεις και αν θα κάνει πολλές ενδιάμεσες στάσεις. Αυτό επηρεάζει και την τιμή του εισιτηρίου, όσο περισσότερες στάσεις, τόσο φτηνότερο.
Έχω κάνει τη διαδρομή και με τουριστικό λεωφορείο, δε θυμάμαι μεγάλη διαφορά στο χρόνο διαδρομής, αλλά γιατί να μην προτιμήσεις το τρένο που είναι και πιο αξιόπιστο΄και δεν μπλέκεις στην κίνηση; Επιπλέον, ο σταθμός είναι πολύ κοντά στο κέντρο, πας και περπατώντας, αν δεν υπάρχουν πολλές αποσκευές.
Δες την εδώ
at0_gstatic_com_images_cb09674e6bd7f73478dbdd15fb21decb._.jpg
 

veriafc

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ναι οντως φαινεται πανέμορφη!! Βέβαια είναι αρκετή η 1.30 ώρα για να πας Βαρκελώνη, αλλά από την άλλη την ημέρα της επιστροφής δεν θα χρειαστει να ξυπνήσεις από τα αγρια χαράματα!
Είδα ότι εχει και 2-3 ξενοδοχεια διπλα από το αεροδρομιο, μηπως καταληξουμε κι εκει για να παμε με τα ποδια στο αεροδρομιο...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.739
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Για να αποφύγεις αυτό και να δεις τις τιμές για όλες τις ημέρες της εβδομάδας απλά άλλαξε από την αρχική σελίδα (στο πάνω δεξιά μέρος που αφορά της γλώσσες προβολής της ιστοσελίδας) την αγγλική σημαία σε ιρλανδική !!!!
Δεν ξέρω γιατί, αλλά δουλεύει.:D
Χρησιμο αλλα το ειδα αργα.... δυστυχως
 

kostas kav

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.ΥΟΡΚΗ
RAYNAIR

Καλημέρα και απο μένα έχω βρεί εισητηρια για Ρώμη αρχές Μαρτίου με 14 ευρώ πήγαινε έλα και θέλω να ρωτήσω για να είμαι σίγουρος κλείνω εισητήρια εκτυπώνω μετά κάνω το chek in και είμαι οκ?δηλ. μόνο αυτά θα πληρώσω 14 ευρώ?πολύ λίγα μου φαίνονται γι αυτό και ταξιδεύω πρώτη φορά μην φάω καμμιά ήττα.ΑΑ θα χρεωθώ και 6 ευρώ έτσι για την κάρτα και κάτι ακόμα έκανα μια δοκιμή και εεκεί που λέει
Buy Your Travel Insurance Passenger 1

δεν μου βγάζει Ελλάδα τι παίζει?πληκτρολόγησα άλλη χώρα και ανέβηκε πολύ το ποσό.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.987
Likes
27.974
Nαι αυτα θα πληρωσεις.
Αν θελεις ταξ.ασφαλιση η εταιρια δεν παρεχει στους κατοικους της Ελλαδας.
Μονο απο ασφαλιστικη εταιρια.Υπαρχει σχετικο θεμα.
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ξέρεις γιατί ρωτάω; Η Αγγλία δεν ανήκει στις χώρες της συμφωνίας Σένγκεν, όπως η Γαλλία, η Ιταλία κλπ.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Ξέρεις γιατί ρωτάω; Η Αγγλία δεν ανήκει στις χώρες της συμφωνίας Σένγκεν, όπως η Γαλλία, η Ιταλία κλπ.
Tαυτοτητα οπως λεει ο Λονδινακιας εεεε ο Τριπακιας ηθελα να πω:D
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Ναι οντως φαινεται πανέμορφη!! Βέβαια είναι αρκετή η 1.30 ώρα για να πας Βαρκελώνη, αλλά από την άλλη την ημέρα της επιστροφής δεν θα χρειαστει να ξυπνήσεις από τα αγρια χαράματα!
Είδα ότι εχει και 2-3 ξενοδοχεια διπλα από το αεροδρομιο, μηπως καταληξουμε κι εκει για να παμε με τα ποδια στο αεροδρομιο...
Επειδή και γω έχω κλείσει για Μάιο Θεσσαλονίκη Βαρκελώνη με ryan και με προβληματίζει αρκετά το πρωινό της επιστροφής, θες να μου πείς πως το έλυσες το θέμα μήπως και με βοηθήσεις και μένα. Βλέπω στα δρομολόγια των λεωφορείων ότι υπάρχει λεωφορείο απο Βαρκελώνη το πρωί στις 4 για πτήση που φεύγει στις 7 (χωρίς να έχει ανεβάσει ακόμη πτήση για Θεσσαλονίκη στις 7.30) αλλά πόσο εύκολο άραγε θα είναι πάρεις το συγκεκριμένο λεωφορείο στην περίπτωση που εξυπηρετεί 3 πτήσεις των 7? Θα έχει θέσεις ή ...όλες και όλες οι θέσεις του λεωφορείου είναι 50 αν δεν κάνω λάθος...
 

margy8

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Να ρωτήσω κάτι... Θέλω να αγοράσω εισιτήρια μέσω ίντερνετ με τη ryanair και εχω visa prepaid κυπρου. Ομως μου εμφανίζει το μηνυμα bank code can containιζει only digits. Στη λιστα με τις καρτες δεν εμφανιζει visa prepaid. Δεν τη δεχεται η κανω εγω κατι λαθος?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.995
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom