Γερμανία Αναζητειται βουνο.....

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Το χειμωνα θα παμε Κολωνια.
Υπαρχει βουνοπληκτος στην ομαδα που κλαιει και οδυρεται γιατι η Κολωνια και τα περιξ ειναι καμποχωρια (κατα την εκφραση του).
Βοηθατε χριστιανοι!
Υπαρχει βουνο ομορφο,αψηλο με ωραιο χειμερινο τοπιο και χωριουδακια σε αποσταση 2 αντε 3 ωρων για να τον παμε τον δυσμοιρο ημερησια εκδρομη να σταματησει να γκρινιαζει?
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Χαχαχαχα, έχεις πολλή πλάκα!!!
Ότνως η Χαϊδελβέργη είναι πανέμορφη. Τελικά ψάχνεις ακόμα βουνό ή όχι;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Υπαρχει βουνο ομορφο,αψηλο με ωραιο χειμερινο τοπιο και χωριουδακια σε αποσταση 2 αντε 3 ωρων για να τον παμε τον δυσμοιρο ημερησια εκδρομη να σταματησει να γκρινιαζει?
Τσου! :D:D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Χαχαχαχα, έχεις πολλή πλάκα!!!
Ότνως η Χαϊδελβέργη είναι πανέμορφη. Τελικά ψάχνεις ακόμα βουνό ή όχι;
Εννοειται οτι ψαχνω βουνο.
Αντε και κανενα λοφιδιο ..στην αναγκη ..τι να κανουμε ,κομματια να γινει.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Σε καμιά ωρίτσα απόσταση από τη Χαϊδελβέργη είναι το Μπάντεν-Μπάντεν, στους πρόποδες του Μέλανα Δρυμού. Baden-Baden - Wikipedia, the free encyclopedia, για ρίξε μια ματιά. Αν έχετε αυτοκίνητο θα είναι ό,τι πρέπει.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Θυμηστε μου βρε παιδια η Χαιδελβεργη ποσο ειναι απο Κολωνια ?2 -3 ωρες ?
Επισης μια μερα θα κανουμε εκδρομουλα προς Βελγιο μερια .Εχουμε κατι αξιολογο προς τα κει?Οι Βρυξελλες ειναι πολυ μακρια?
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Θυμηστε μου βρε παιδια η Χαιδελβεργη ποσο ειναι απο Κολωνια ?2 -3 ωρες ?
Επισης μια μερα θα κανουμε εκδρομουλα προς Βελγιο μερια .Εχουμε κατι αξιολογο προς τα κει?Οι Βρυξελλες ειναι πολυ μακρια?
Περίπου 250 χλμ απέχει η Χαϊδελβέργη από Κολωνία, οπότε 2-3 ώρες, ανάλογα πόσο το πατάτε :D.
Βρυξέλλες από Κολωνία 210 χλμ, οπότε άνετα πάτε κι εκεί. Μπορείτε επίσης να πάτε Λιέγη αντί για Βρυξέλλες (140 χλμ), αλλά δεν ξέρω αν αξίζει, ας σου πει όποιος έχει πάει.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Το Κολωνια -Baden Baden ειναι περιπου τρεις ωρες. (Τρεις ωρες και δεκα λεπτα το βγαζει το via michelin). Απο εκει και περα δε θα ειναι και καμια μισαωρο τουλαχιστον το εν λογω βουνο; Νομιζω οτι για ημερησια εκδρομη απο Κολωνια θα ειναι σκοτωμα. Αν η βαση σας βεβαια ειναι η Χαιλδεβεργη, τοτε τα πραγματα αλλαζουν.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Νομιζω οτι για ημερησια εκδρομη απο Κολωνια θα ειναι σκοτωμα. Αν η βαση σας βεβαια ειναι η Χαιλδεβεργη, τοτε τα πραγματα αλλαζουν.
Ναι, μόνο με διανυκτέρευση σε Χαϊδελβέργη (ή Μπάντεν-Μπάντεν). Αλλιώς πολύ δύσκολο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Περίπου 250 χλμ απέχει η Χαϊδελβέργη από Κολωνία, οπότε 2-3 ώρες, ανάλογα πόσο το πατάτε :D.
Βρυξέλλες από Κολωνία 210 χλμ, οπότε άνετα πάτε κι εκεί. Μπορείτε επίσης να πάτε Λιέγη αντί για Βρυξέλλες (140 χλμ), αλλά δεν ξέρω αν αξίζει, ας σου πει όποιος έχει πάει.
Ενταξει μια χαρα ειναι τα 210 χιλ
Μπορει να παιξει Χαιδελβεργη τη μια μερα και Βρυξελλες την αλλη.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
..αντί να πάτε Βρυξέλλες, γιατι δεν πάτε Λουξεμβούργο που είναι και πάραπολύ ωράια πολη..την λες και αυτή παραμυθένια!!!
δεν ξέρω πιο δρομοι είναι καλύτεροι αλλά εχω την εντύπωση ότι το Λουξεμβούργο είναι πιο κοντα (από Βρυξέλλες)..μπορείτε να πάτε και στο χωριο Vianden (στο Λουξεμβουργο)ακριβώς στα σύνορα με γερμανια...εχει το κάστρο του, το ποτάμι του, τα ωραία σπίτια και ξέρεις τι...έχει και βουνό!!!:clap:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
..αντί να πάτε Βρυξέλλες, γιατι δεν πάτε Λουξεμβούργο που είναι και πάραπολύ ωράια πολη..την λες και αυτή παραμυθένια!!!
δεν ξέρω πιο δρομοι είναι καλύτεροι αλλά εχω την εντύπωση ότι το Λουξεμβούργο είναι πιο κοντα (από Βρυξέλλες)..μπορείτε να πάτε και στο χωριο Vianden (στο Λουξεμβουργο)ακριβώς στα σύνορα με γερμανια...εχει το κάστρο του, το ποτάμι του, τα ωραία σπίτια και ξέρεις τι...έχει και βουνό!!!:clap:
205 χλμ από την Κολωνία το Λουξεμβούργο. Από εμπειρίες άλλων έχω ακούσει ότι πράγματι είναι πιο ωραίο από τις Βρυξέλλες. Σκέψου το.

Αν πάτε Χαϊδελβέργη να φάτε στο Hackteufel, στο δρόμο που οδηγεί στη γέφυρα του Καρόλου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.391
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom