Γενικά Αμοργος Σκοπελος η Παρος?

savvas9

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Την καλησπερα μου σε ολο το forum! θελω τη βοηθεια σας παιδια γιατι εχω ψιλομπερδευτει. θελω να παω για 1 εβδομαδα σε ενα νησακι του αιγιαου με την κοπελα μου και να περασουμε χαλαρα και κυριως οικονομικα γιατι δεν μας περισσευουν δυστηχως.. το μπατζετ παιζει μεχρι 60Ε την ημερα για δωματιο.. δεν εχουμε μεταφορικο μεσο οποτε ψαχνω ενα νησι με καλες συγκοινωνιες και με καθαρες παραλιες.. απο μια μινι ερευνα που εκανα ξεχωρισα αυτα τα 3 νησια και θα ηθελα τα φωτα σας για να διαλεξω! καθε επιπλεον προταση ευπροσδεκτη! ευχαριστω εκ των προτερων!!:rolleyes:
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Την καλησπερα μου σε ολο το forum! θελω τη βοηθεια σας παιδια γιατι εχω ψιλομπερδευτει. θελω να παω για 1 εβδομαδα σε ενα νησακι του αιγιαου με την κοπελα μου και να περασουμε χαλαρα και κυριως οικονομικα γιατι δεν μας περισσευουν δυστηχως.. το μπατζετ παιζει μεχρι 60Ε την ημερα για δωματιο.. δεν εχουμε μεταφορικο μεσο οποτε ψαχνω ενα νησι με καλες συγκοινωνιες και με καθαρες παραλιες.. απο μια μινι ερευνα που εκανα ξεχωρισα αυτα τα 3 νησια και θα ηθελα τα φωτα σας για να διαλεξω! καθε επιπλεον προταση ευπροσδεκτη! ευχαριστω εκ των προτερων!!:rolleyes:

Καλημερα!!! Αμοργος δαγκωτο!!!!!!!Παρος γινεται χαμος και Σκιαθος επισης!! Αν θελεις χαλαρα θα πας Αμοργο..ασε που νομιζω οτι δεν συγκρινεται με τα αλλα 2 νησια!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγω θα ελεγα αμοργο ή σκοπελο, μιας και τα θεωρω και τα 2 νησια πολυ ομορφοτερα της παρου..

ΟΜΩΣ, αν δεν εχετε μεταφορικο μεσο και ουτε υπαρχει πιθανοτητα να νοικιασετε, λεω να αφησεις την αμοργο..μιας και οι συγκοινωνιες στο νησι δεν ειναι ιδιαιτερα καλες..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Στη Σκοπελο ειχα παει χωρις αμαξι και οι συγκοινωνιες ηταν καλες .Ειχαμε παει σε πολλες παραλιες με βαρκακια και 2 ημερες πηγαμε Αλονησσο με το πλοιο της γραμμης.
Ο χαμος της Παρου δεν γινεται ..αλλα δεν ειναι και η απολυτη χαλαρωση ..εχει κοσμο ..εχει μαγαζακια για βραδυ αλλα δεν γινεται της κακομοιρας.
Καταπρασινο νησι ..πολλες και διαφορετικες παραλιες ..πολυ γραφικη Χωρα ...τωρα για οικονομικα δεν ξερω..ειχαμε παει πριν χρονια ..πολυ ακριβο δε μας ειχα φανει ...αλλα απο αλλα μελη ακουω τσιμπημενες τιμουλες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πήγαινε Σκιάθο... και κάνεις αν θες day-trip Σκόπελο.
 

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
μεταφορικα παρος
παραλιες σκοπελος
μοναδικη ομορφια στην αμμοργο
αλλα δεν βοηθαω ετσι ε?????
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
θα σε βραχυκυκλώσω αν προτείνω άλλα νησιά?

Αν είστε νέα παιδιά προτεινω Σέριφο - Αστυπάλαια - Μήλο.

Βέβαια Αστυπάλαια για να πας στις ψαγμένες παραλίες θέλεις μεταφορικό, αλλά στις βασικές έχει μια χαρα συγκοινωνία. έχει απίστευτη Χώρα που θα την ερωτευτείς. μην βρεις δωμάτιο στην Μαλτεζάνα είναι φτηνά αλλά δεν βολεύει.

από τα άλλα τρία που πρότεινες, νομίζω ότι η Σκόπελος συνδυάζει καλύτερα τις προϋποθέσεις που θέτεις.
Αμοργός θέλει οπωσδήποτε μέσο και μάλιστα οι αποστάσεις είναι μεγάλες. Μεγάλες είναι και οι αποστάσεις στην Πάρο και γενικά γίνεται πανικός.
 
Last edited by a moderator:

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
παντως οσοι ετοιμαζεται απο τωρα καλοκαιρινες διακοπες να ξερετε οτι η ολυμπιακη εχει προσφορα ,για ολους τους καλοκαιρινους μηνες , πτησεις εσωτερικου(περιλαμβανει πολλα νησια) με 65 ευρω πηγαινε-ελα ,που σε γλιτωνει απ την ταλαιπωρια του καραβιου και ισως βγαινει και πιο φτηνα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.691
Μέλη
39.256
Νεότερο μέλος
ntan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom