Αμοργός Νάξος Νάξος - Αμοργός

Olivier

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Γειά σας παιδιά. Έχω διαβάσει οοολα τα θέματα για τα νησιά μέχρι να καταλήξω αλλά ακόμη έχω μερικές απορίες ούσα Κύπρια δεν γνωρίζω καθόλου.

Νάξος: Που να ψάξω διαμονή; Μόνο κοντά στην χώρα; Θα ήθελα να μένω εκεί που είναι η καρδιά του νησιού. Αλλά που είναι αυτό;

Το ίδιο και για Αμοργό. Αν υπάρχει καλύτερη επιλογή για νησί θα ήθελα να το ακούσω και αυτό. Σας ευχαριστώ :heart:
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.372
Likes
2.127
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Για Αμοργό εγώ προτείνω διαγκωτό διαμονή στην Χώρα, αλλά πρέπει να βιαστείς καθώς ειναι περιορισμένες οι επιλογές και κλείνουν από νωρίς.
Nάξο δεν έχω πάει, αλλά απο προτάσεις φίλων, οι περισσότεροι λόγω μεγεθούς και των πολυ ωραίων χωριών μου εχουν προτείνει διαμονη κάποιες μερες κοντα στην Χωρα, Πλάκα, Αγιο Προκόπιο & κάποια βραδια στα χωριά Απείρανθος, Φιλωτι κλπ
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.513
Likes
9.659
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Γράψε μας τι θέλεις στην Νάξο, νύχτα, ηρεμία, αρχαία, θα έχεις αυτοκίνητο ?
 

Olivier

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Γράψε μας τι θέλεις στην Νάξο, νύχτα, ηρεμία, αρχαία, θα έχεις αυτοκίνητο ?
Θα έχουμε μηχανή, το εχω στο μυαλο μου να μπορω να ειμαι σε κοντινη αποσταση από τα μπαρ, ταβερνες νυχτερινη εξοδο κλπ, και δεν με πειραζει αν ειμαι λιγο πιο μακρυα από θαλασσες. Θέλω να μείνω εκεί που θα μπορώ να το παω με τα πόδια μετά από εξοδο.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.513
Likes
9.659
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Άρα θέλεις ντουρου ντουρου, οπότε η χώρα είναι για εσένα μονόδρομος.
 

Xloh_Pella

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
Γεια σας!
Σκεφτόμαστε με τον σύντροφο μου να πάμε φέτος στην Αμοργο και στην Νάξο. Λέμε για Αμοργο γύρω στις 4 μέρες και γύρω στις 3 στην Νάξο. Μπορεί κάποιος παρακαλώ πολύ να μου πει αν είναι αρκετές για την Αμοργο ? Γιά την Νάξο πιστεύω πως δεν είναι..
Επίσης στην Αμοργο κατα πάσα πιθανότητα θα μείνουμε στην Αιγιάλη μήπως γνωρίζει κάποιος αν είναι καλά ?

σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας !!
 

inspiring

Member
Μηνύματα
113
Likes
182
Και η Ναξος και η Αμοργος τη θελουν την βδομαδουλα τους...θα σου προτεινα να επιλεξεις ενα απο τα δυο( πανεμορφα νησια ) ωστε στις μερες που διαθετεις να δεις οσα περισσοτερα μπορεις και ισως να κανεις καμια μονοημερη στις μικρες Κυκλαδες μια που βολευει. Η Αιγιαλη ειναι πιο ομορφη απο τα Καταπολα αλλα ειναι μακρια η Χωρα και ειναι κριμα αν τελικα δεν τη δεις.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.401
Likes
49.652
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Λέμε για Αμοργο γύρω στις 4 μέρες και γύρω στις 3 στην Νάξο. Μπορεί κάποιος παρακαλώ πολύ να μου πει αν είναι αρκετές για την Αμοργο ? Γιά την Νάξο πιστεύω πως δεν είναι..
Είναι οριακά λίγες για την Αμοργό, σε καμία περίπτωση αρκετές, παίρνεις όμως μια γεύση. Για τη Νάξο όπως τα λες, είναι μεγάλο νησί.
Επίσης στην Αμοργο κατα πάσα πιθανότητα θα μείνουμε στην Αιγιάλη μήπως γνωρίζει κάποιος αν είναι καλά ?
Αν είναι η πρώτη φορά δε θα έμενα Αιγιάλη. Ακόμα και τα Κατάπολα είναι προτιμότερα λόγω της κοντινής απόστασης με τη Χώρα.
 

Delmem31458

Banned
Μηνύματα
256
Likes
457
Γεια σας!
Σκεφτόμαστε με τον σύντροφο μου να πάμε φέτος στην Αμοργο και στην Νάξο. Λέμε για Αμοργο γύρω στις 4 μέρες και γύρω στις 3 στην Νάξο. Μπορεί κάποιος παρακαλώ πολύ να μου πει αν είναι αρκετές για την Αμοργο ? Γιά την Νάξο πιστεύω πως δεν είναι..
Επίσης στην Αμοργο κατα πάσα πιθανότητα θα μείνουμε στην Αιγιάλη μήπως γνωρίζει κάποιος αν είναι καλά ?

σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας !!
Ο,τι καλυτερο ειναι η Αιγιαλη. Να επισκεφθειτε και τα κοντινα στην Αιγιαλη χωρια για φαγητο. Και να αγορασετε ή να μαζεψετε λιγο φασκομηλο. Και τα παρτυ στην Q ειναι πολυ ωραια χαχα
 

Delmem31458

Banned
Μηνύματα
256
Likes
457
Είναι οριακά λίγες για την Αμοργό, σε καμία περίπτωση αρκετές, παίρνεις όμως μια γεύση. Για τη Νάξο όπως τα λες, είναι μεγάλο νησί.

Αν είναι η πρώτη φορά δε θα έμενα Αιγιάλη. Ακόμα και τα Κατάπολα είναι προτιμότερα λόγω της κοντινής απόστασης με τη Χώρα.
Τι να κανουν ολη μερα στη χωρα και τα μιζερα Καταπολα. Η Αιγιαλη εχει και παραλιες και μαγαζια και χωρια διπλα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.457
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
chemist1975

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom