Αεροσυνοδός

tatooine

Member
Μηνύματα
1.845
Likes
7.329
Μάλιστα 😟 Ευχαριστώ
Και με τις άδειες τί γίνεται; Μπορεί το προσωπικό να αποφασίζει πότε ακριβώς τις θέλει; Πχ εάν εγώ χαλασω ολες τις άδειες για αυτό και μόνο; Θα υπάρχει πιστεύετε το ενδεχόμενο να το δέκτουν έτσι; Ειναι σοβαρή υποχρέωση και κρέμονται και άλλοι άνθρωποι από αυτο... 😭😭
Κανένας μας δεν μπορεί να σε συμβουλέψει σωστά. Θα το ζυγίσεις μονή σου και θα αποφασίσεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
Μάλιστα 😟 Ευχαριστώ
Και με τις άδειες τί γίνεται; Μπορεί το προσωπικό να αποφασίζει πότε ακριβώς τις θέλει; Πχ εάν εγώ χαλασω ολες τις άδειες για αυτό και μόνο; Θα υπάρχει πιστεύετε το ενδεχόμενο να το δέκτουν έτσι; Ειναι σοβαρή υποχρέωση και κρέμονται και άλλοι άνθρωποι από αυτο... 😭😭
Εχετε διαβασει τι συμβαση υπογραψατε? Δεν ξερουν οι πελατες μιας επιχειρησης πως ειναι η συμβαση σας αλλα οι προισταμενοι και εσεις που την ειδατε. Αν υπαρχει σωματειο, ρωτηστε εκει οπως κανουν ολοι οι πρωταρηδες μεχρι να μαθουν υποχρεωσεις και δικαιωματα σε ολες τις δουλειες.
 

MariaChara

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Δ
Εχετε διαβασει τι συμβαση υπογραψατε? Δεν ξερουν οι πελατες μιας επιχειρησης πως ειναι η συμβαση σας αλλα οι προισταμενοι και εσεις που την ειδατε. Αν υπαρχει σωματειο, ρωτηστε εκει οπως κανουν ολοι οι πρωταρηδες μεχρι να μαθουν υποχρεωσεις και δικαιωματα σε ολες τις δουλειες.
Δεν εχω υπογραφεί τίποτα ακόμα Σωματείο εργαζομένων από ότι εχω ακούσει Δεν υπάρχει Θα προσπαθήσω να ρωτήσω καποιον προϊστάμενο Υποθέτω δε μου μένει αλλη επιλογή
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.683
Likes
43.959
Δ

Δεν εχω υπογραφεί τίποτα ακόμα Σωματείο εργαζομένων από ότι εχω ακούσει Δεν υπάρχει Θα προσπαθήσω να ρωτήσω καποιον προϊστάμενο Υποθέτω δε μου μένει αλλη επιλογή
Οχι, εχεις μοναδικη επιλογη να ενημερωθεις απο τη συμβαση που θα υπογραψεις.
Εγω σε πρωτη εμφανιση-πρεμιερα σε θεση εργασιας δεν θα ανοιγα κουβεντα με προισταμενο για αδειες πριν δω τι λεει η συμβαση, πολυ περισσοτερο χωρις να εχεις σιγουρη τη θεση με υπογραφη. Αλλα αυτο ειμαι εγω.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.905
Likes
10.006
Ο γενικος κανονας ειναι οτι τον 1ο μηνα εργασιας δικαιουσαι 1 ή 2 μερες αδεια. Επομενως εκ των πραγματων δεν μπορεις ν λειψεις τοσες μερες. Ειναι στην διακριτικη ευχερεια του εργοδοτη να σου ρυθμισει ισως τα ρεπο σου ετσι ωστε να σε βοηθησει. Αλλα απο τον 1ο μηνα εργασιας καθε σ/κ ρεπο; Δυσκολο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.984
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom