Ιταλία Αεροδρόμιο Bergamo (Μπέργκαμο) και μεταφορά

paefstra

Member
Μηνύματα
13.616
Likes
43.746
Τι εννοείς, να κλείσω με flixbus από το αεροδρόμιο;
Έχει μόνο 2 άβολα δρομολογια την ημέρα από το αεροδρόμιο και πάντα με ανταπόκριση στο lampugnano, απ όσο το έψαξα.
Δεν εχω κανει ποτε ανταποκριση αεροπλανο+ τρενο+ μετρο για lampugnano+ λεωφορειο απο lampugnano γιατι οσο αυξανονται τα σκελη του ταξιδιου, τοσο πιο πιθανη η αστοχια.
Καλυτερα αεροπλανο+τρενο+ τρενο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.616
Likes
43.746
Υπαρχει και μια ακομη λεπτομερεια που την εμαθα ταξιδευοντας. Αν κλεισεις απο Τρενιταλια με regionale τρενα (που ειναι φθηνα χωρις κρατηση θεσης) την ανταποκριση, τοτε η καθυστερηση του πρωτου τρενου δεν ακυρωνει το δευτερο, αλλα πας στο γραφειο του σταθμου και σου εγκρινουν δωρεαν να μπεις στο επομενο regionale
.
Η μικρη διαφορα τιμης σε σχεση με το flixbus ισοφαριζει την παροχη, ενω στο site της trenitalia τρεχουν καμια φορα προσφορες που χτυπανε στα ισια τη flixbus.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.428
Likes
7.493
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Δεν εχω κανει ποτε ανταποκριση αεροπλανο+ τρενο+ μετρο για lampugnano+ λεωφορειο απο lampugnano γιατι οσο αυξανονται τα σκελη του ταξιδιου, τοσο πιο πιθανη η αστοχια.
Καλυτερα αεροπλανο+τρενο+ τρενο.
Δεν φταίω εγώ μαντάμ που η flixbus έχει τον λεωφορειακο της σταθμό στην άλλη άκρη του σιδηροδρομικου σταθμού του Μιλάνο κάτι που συνηθως συμβαίνει.
Έτσι θα είχα αεροδρόμιο + λεωφορειο τεραβιζιον+ λεωφορείο φλιξμπους.
Τώρα θα χρειαστεί αεροδρομιο+ λεωφορείο + μετρό α+ μετρό β +λεωφορείο φλιξμπους.
Θενξ για την βοήθεια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.835
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom