ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕΣΩ ΚΑΝΑΔΑ

DIMI1971

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΓΙΑ ΜΟΝΤΡΕΑΛ ΚΑΤΟΠΙΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΔΙΚΩΣ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΜΟΥ ΣΤΟ NEW JERSEY ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΠΟΣΗ ΒΙΖΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΑΜΕΡΙΚΗ?
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Η τουριστική βίζα έχει διάρκεια 90 ημερών είτε μπεις με αυτοκίνητο, είτε με αεροπλάνο είτε με χαρταετό. Επίσης, βίζα δε δίνεται στα σύνορα, πρέπει είτε να έχεις την παλιά 10ετους διάρκειας είτε να κάνεις αίτηση για ESTA.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.936
Likes
12.887
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΓΙΑ ΜΟΝΤΡΕΑΛ ΚΑΤΟΠΙΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΔΙΚΩΣ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΜΟΥ ΣΤΟ NEW JERSEY ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΠΟΣΗ ΒΙΖΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΑΜΕΡΙΚΗ?
Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ και τα greeklish, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του.
Παρακαλώ διόρθωσε το μήνυμά σου.
 

DIMI1971

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ και τα greeklish, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του.
Παρακαλώ διόρθωσε το μήνυμά σου.
Συγνώμη δεν το γνώριζα. Εγώ θα βγάλω την βίζα έστα θα μου την ζητήσουν στα σύνορα? Γιατί την προηγούμενη φορά που είχα πάει δεν μου είχαν ζητήσει κάποιο χαρτί για να μπω Αμερική. Η αλήθεια είναι ότι έκατσα 3 ημέρες και μετά επέστρεψα Καναδά. Ρωτάω τώρα γιατί θέλω να κάτσω περισσότερο καιρό στην Αμερική και δεν ξέρω για πόσο θα μου επιτραπεί. Αν ξέρετε κάτι ενημερώστε με ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
Συγνώμη δεν το γνώριζα. Εγώ θα βγάλω την βίζα έστα θα μου την ζητήσουν στα σύνορα? Γιατί την προηγούμενη φορά που είχα πάει δεν μου είχαν ζητήσει κάποιο χαρτί για να μπω Αμερική. Η αλήθεια είναι ότι έκατσα 3 ημέρες και μετά επέστρεψα Καναδά. Ρωτάω τώρα γιατί θέλω να κάτσω περισσότερο καιρό στην Αμερική και δεν ξέρω για πόσο θα μου επιτραπεί. Αν ξέρετε κάτι ενημερώστε με ευχαριστώ.
Eγώ γνωρίζω ότι η esta είναι απαραίτητη και αποδεκτή μόνο αν η είσοδος γίνει αεροπορικώς. Για είσοδο με αυτοκίνητο συμπληρώνεται επιτόπου ένα άλλο έγγραφο I-94W οπότε χρειάζεσαι μόνο διαβατήριο. Ψάξτο καλύτερα για την είσοδο με αυτοκίνητο και μη κάνεις αίτηση για τουριστική βίζα (είναι 6μηνη) γιατί 99% θα απορριφθεί. Όταν μπαίνεις Αμερική ετοιμάσου για "ανάκριση".
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.551
Μηνύματα
900.720
Μέλη
39.283
Νεότερο μέλος
pit7

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom