Τουρκία Ίντερνετ τηλεφωνία στην Κωνσταντινούπολη

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.460
Likes
2.396
Οι χάρτες της google πάντως δεν χρειάζονται δεδομένα για να τους δεις. Κατεβάζεις από πριν τον χάρτη της περιοχής που θέλεις όταν έχεις πρόσβαση στο ιντερνετ και τον λειτουργείς μετά εκεί που πηγαίνεις χωρίς δεδομένα
 

AlexFocus

Member
Μηνύματα
42
Likes
117
Αυτή τη στιγμή είναι η πιο συμφέρουσα. Αγνόησε την airalo στην Τουρκιά.

View attachment 473593
.......
Η καλυτερη εφαρμογη ever. Αυτη χρησιμοποιησα εγω το καλοκαιρι που μας περασε που πηγα στην Πολη. Μαλιστα επειδη στην αρχη αγορασα τα λιγοτερα GB ανανεωσα με περισσοτερα GB. Η χρηση της ειναι πολυ απλη και σου δειχνει ανα παση στιγμη ποσα GB εχεις ακομη. Τα GB τα εφαγα γρηγορα οταν χρησιμοποιουσα τους χαρτες Google. Προφανως για αυτο δεν υπαρχει λυση .... η online πλοηγηση κοστιζει. Σιγουρα το κατεβασμα χαρτων ειναι η καλυτερη επιλογη αλλα μερικες φορες που χανεσαι μεσα στα πανεμορφα στενα της Πολης και μεσα στην ολη κουραση βοθηαει τα μαλα να βλεπεις που ακριβως εισαι και να σου δινει οδηγιες το Google που πρεπει ακριβως να στριψεις κτλ. Η "ζωντανη'' πλοηγηση μεσω Google δεον ειναι να χρησιμοποιειται με φειδω και δεν πιστευω οτι με στοιχειωδεις ικανοτητες πλοηγησης και αφου εχεις μαθει πλεον τους κυριους δρομους οτι χρειαζεται συνεχεια.
Οσον αφορα την ενεργοποιηση μπορεις να κανεις απο τωρα την εγκατασταση στο κινητο σου για να μην τρεχεις τελευταια στιγμη και να ενεργοποιηθει συγκεκριμενη ημερομηνια που θα θεσεις εσυ, ητοι την ημερομηνια αφιξης σου στην Τουρκια. Κατεβασε το app και ειναι πολυ απλο στη χρηση του. Μη φανταστεις οτι ειμαι κανενα γκατζετακιας τρελος και τα καταφερα ολα αυτα. Εν αναγκη στειλε μου πμ και σε βοηθαω απο εκει. Αλλα σε καμια περιπτωση μην δωσεις τα 7ευρα του τραβελ πασσ της Γκοσμοτε .... ζαμε Κορωμπι!!!!!
 
Last edited:

Fotis p

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Να ρωτήσω κάτι και εγώ εμείς ταξιδεύουμε σε 3 εβδομάδες και δεν έχω ούτε εγώ ούτε η σύζυγος κινητό που να υποστηρίζει esim και έχουμε και οι 2 καρτοκινητο για το οποίο μας είπαν χρέωση 8 ευρώ για 1g για 4 μέρες. Καμία βοήθεια για να έχω ίντερνετ;
 

Fotis p

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
5ber+BNEsim..
Προλαβαίνετε τσίμα-τσίμα να παραγγείλετε την 5ber, θέλει γύρω στις δυο εβδομάδες να έρθει από Κίνα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ, να ρωτήσω αν γνωρίζετε μπήκα τώρα στην σελίδα της bnesim και έχουν και Sim κανονική για αγορά αντί για esim δεν είναι προτιμότερο να πάρω αυτήν κατευθείαν χωρίς να πάρω την 5ber;
 
Μηνύματα
458
Likes
1.565
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Η καλυτερη εφαρμογη ever. Αυτη χρησιμοποιησα εγω το καλοκαιρι που μας περασε που πηγα στην Πολη. Μαλιστα επειδη στην αρχη αγορασα τα λιγοτερα GB ανανεωσα με περισσοτερα GB. Η χρηση της ειναι πολυ απλη και σου δειχνει ανα παση στιγμη ποσα GB εχεις ακομη. Τα GB τα εφαγα γρηγορα οταν χρησιμοποιουσα τους χαρτες Google. Προφανως για αυτο δεν υπαρχει λυση .... η online πλοηγηση κοστιζει. Σιγουρα το κατεβασμα χαρτων ειναι η καλυτερη επιλογη αλλα μερικες φορες που χανεσαι μεσα στα πανεμορφα στενα της Πολης και μεσα στην ολη κουραση βοθηαει τα μαλα να βλεπεις που ακριβως εισαι και να σου δινει οδηγιες το Google που πρεπει ακριβως να στριψεις κτλ. Η "ζωντανη'' πλοηγηση μεσω Google δεον ειναι να χρησιμοποιειται με φειδω και δεν πιστευω οτι με στοιχειωδεις ικανοτητες πλοηγησης και αφου εχεις μαθει πλεον τους κυριους δρομους οτι χρειαζεται συνεχεια.
Οσον αφορα την ενεργοποιηση μπορεις να κανεις απο τωρα την εγκατασταση στο κινητο σου για να μην τρεχεις τελευταια στιγμη και να ενεργοποιηθει συγκεκριμενη ημερομηνια που θα θεσεις εσυ, ητοι την ημερομηνια αφιξης σου στην Τουρκια. Κατεβασε το app και ειναι πολυ απλο στη χρηση του. Μη φανταστεις οτι ειμαι κανενα γκατζετακιας τρελος και τα καταφερα ολα αυτα. Εν αναγκη στειλε μου πμ και σε βοηθαω απο εκει. Αλλα σε καμια περιπτωση μην δωσεις τα 7ευρα του τραβελ
Απο οτι ειδα οταν πεφτουν τα gb σου κανει αυτοματη ανανεωσ ?Δηλαδη σε χρεωνει μονο του?Φανταζομαι τα δεδομενα τρεχουν πχ εαν εχω βαλει 25 Οκτωβρη απο την στιγμη που πιασει δυκτυο Τουρκιας σωστα?Οσο ειμαι ακομα Ελλαδα πχ αεροδρομιο Βενιζελος θα πιανει τα δεδομενα της κοσμοτε σωστα?Το ιδιο φανταζομαι την μερα που θα προσγειωθω Ελλαδα θα παυει να τραβαει η πρεπει να το κανω απενεργοποιηση καπως?
 
Last edited by a moderator:

japetus

Member
Μηνύματα
622
Likes
1.166
Ευχαριστώ πάρα πολύ, να ρωτήσω αν γνωρίζετε μπήκα τώρα στην σελίδα της bnesim και έχουν και Sim κανονική για αγορά αντί για esim δεν είναι προτιμότερο να πάρω αυτήν κατευθείαν χωρίς να πάρω την 5ber;
Δεν τη γνωρίζω, αλλά βλέπω ότι χρεώνει 9 την κάρτα και άλλα 9.90 την αποστολή. Η 5ber κοστίζει 12 με δωρεάν αποστολή και μπορεί να επαναχρησιμοποιηθεί
 

Fotis p

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Δεν τη γνωρίζω, αλλά βλέπω ότι χρεώνει 9 την κάρτα και άλλα 9.90 την αποστολή. Η 5ber κοστίζει 12 με δωρεάν αποστολή και μπορεί να επαναχρησιμοποιηθεί
Α αυτό δεν το πρόσεξα ότι έχει 9 μεταφορικά τότε συμφέρει η 5ber. Ευχαριστώ πάρα πολύ
 

AlexFocus

Member
Μηνύματα
42
Likes
117
@nickostraveller αυτοματη ανανεωση σου κανει οταν παρελθει η χρονικη διαρκεια του πακετου που θα εχεις επιλεξει. Εαν τελειωσουν πρωτα τα GB θα πρεπει να ανανεωσεις εσυ χειροκινητα με νεο ιδιο ή διαφορετικο πακετο. Αυτο που πρεπει να κανεις οταν επιστρεψεις απο Τουρκια ειναι να εχεις διακοψει τις αυτοματες ανανεωσεις.
Για την ενεργοποιηση ναι θετεις εσυ την ημερομηνια. Απλα οταν φτασεις στην Τουρκια, οπως και οταν επιστρεψεις απο Ελλαδα, πρεπει να πας στις ρυθμισεις ωστε να επιλεξεις ποια esim θελεις, ητοι οταν φτασεις στη γειτονα χωρα θα επιλεξεις την BNESIM και οταν επιστρεψεις Ελλαδα θα επιλεξεις αυτη που εχεις τωρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.032
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom