Νησιά Κουκ Portfolio RAROTONGA & COOK ISLANDS

Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Χμμ, καλό το νησάκι, δεν λέω. Αλλά γιατί τόσος ενθουσιασμός πια;

Μετά από 4 μήνες κρουαζιέρα από νησί σε νησί, θα την έχουμε μπουχτίσει την ατελείωτη αμμουδιά με τους κοκοφοίνικες. Το λέω για μερικές μερικές που θέλουν να αυτομολήσουν.

Δηλαδή σκεφτείτε το καλύτερα. Θα ξυπνάτε το πρωί θα βγαίνετε από την αχυροκαλύβα και θα κάνετε μια βουτιά σε αυτά τα νερά. Μετά θα ξαπλώνετε στην λευκή άμμο και θα ρουφάτε το γάλα ενός κοκοφοίνικα. Θα πηγαίνετε βαρκάδα για ψάρεμα. Θα λιάζεστε κάτω από τον ήλιο.

Μπα όχι, βαρετό, καλύτερα να μείνουμε εδώ, να πηγαίνουμε δουλειά, να πληρώνουμε φόρους, να ακούμε τις ειδήσεις. ( :harakiri:)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.154
Likes
14.460
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Τις πολυνησιακές θεραπαινίδες δεν ενέταξες στην φαντασίωση και θα σε επιπλήξω...
ΥΓ Στο ιστιοπλοϊκό παρακαλώ να εχετε εφοδιαστεί με ικανές ποσότητες ελαιολάδου, σκόρδου, λεμονιού και ρίγανης διότι τα ψαράκαια στη θράκα χρειάζονται μεσογειακό dressing για να νοστιμίσουν
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Τις πολυνησιακές θεραπαινίδες δεν ενέταξες στην φαντασίωση και θα σε επιπλήξω...
πωπω πως ξεχάστηκα έτσι, επανορθώνω αμέσως. Καλσπύρο συγνώμη για τον αθέμιτο ανταγωνισμό.
Για τους επιβάτες του ιστιοπλοϊκού:



Για τις επιβάτισσες:

anikkibrandyberry.files.wordpress.com_2011_07_jm1.jpg
 

Attachments

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σε ευχαριστουμε Ιωαννα μου που μας φροντιζεις.:kiss:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.772
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
ΥΓ Στο ιστιοπλοϊκό παρακαλώ να εχετε εφοδιαστεί με ικανές ποσότητες ελαιολάδου, σκόρδου, λεμονιού και ρίγανης διότι τα ψαράκαια στη θράκα χρειάζονται μεσογειακό dressing για να νοστιμίσουν
Επίσης ικανές ποσότητες κρασιού και τσίπουρου για να κατεβαίνουν τα μεζεδάκια κάτω!

πωπω πως ξεχάστηκα έτσι, επανορθώνω αμέσως. Καλσπύρο συγνώμη για τον αθέμιτο ανταγωνισμό.

Για τις επιβάτισσες:

anikkibrandyberry.files.wordpress.com_2011_07_jm1.jpg
Τώρα δεν του λείπει τίποτα!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
όχι βρε mariath! και βέβαια του λείπει! Λείπω εγώ που σας τα έφτιαξα, σας τα βρήκα, σας τα αρχειοθέτησα κι ακόμα κανείς να με καλέσει στη βάρκα! Ελεεινίδες!!!!:xmas_lol:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σωπα ..σωπα !!
Εσυ βρε εισαι ο καπετανιος .. ...και το θεωρησαμε δεδομενο το πραμα.
(Καλα το πηγα?:xmas_mrgreen:)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Εμένα με βρήκατε μόνες σας πάντως (ναι, αυτός στη φωτογραφία είμαι), δε χρειάζεται να κάνω σχεδόν τίποτα για να έρθω!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.772
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
όχι βρε mariath! και βέβαια του λείπει! Λείπω εγώ που σας τα έφτιαξα, σας τα βρήκα, σας τα αρχειοθέτησα κι ακόμα κανείς να με καλέσει στη βάρκα! Ελεεινίδες!!!!:xmas_lol:
Εσύ βρε ο παραπονιάρης θα είσαι ο αρχηγός μας, η ψυχή της ομαδας! Πού θα πάμε χωρίς εσένα! Εσύ δεν χρειάζεσαι πρόσκληση!

(έλα Κλεοπάτρα, το σώσαμε :xmas_cheesygrin:)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εμένα με βρήκατε μόνες σας πάντως (ναι, αυτός στη φωτογραφία είμαι), δε χρειάζεται να κάνω σχεδόν τίποτα για να έρθω!!
Εσυ βρε αντι να καθεσαι να παρηγορεις ...ριχνεις λαδι στη φωτια κι απο πανω?
Ου να μου χαθεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom