Eurovision 2024

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αλλαξα γνωμη….
Αγαπω Βελγιο τωρα
Τι κομματαρα ειναι αυτη!!!

Συνεχιζω φυσικα να υποστηριζω Ουκρανια και Αυστρια φουλ, βαρεθηκα της Γαλλιας και επιασα τον εαυτο μου να χορευει και με Κροατια

Υ.Γ. Θυμασαι @Yorgos που σε αλλο τοπικ ελεγα ποσο βαρετη ειναι η Βιεννη; Εστειλε rave τραγουδι η Αυστρια 😂
Ήξερα πως έχεις καλό γούστο!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.109
A' Hμιτελικος

Η Ουκρανια ηταν σ-υ-γ-κ-λ-ο-ν-ι-σ-τ-ι-κ-η!! Goosebumps που λενε και στο χωριο μου:
alyona alyona & Jerry Heil - Teresa & Maria (LIVE) | Ukraine 🇺🇦 | First Semi-Final | Eurovision 2024 (youtube.com)

Η Κροατια μας ξεσηκωσε οπως αναμενοταν:
Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim (LIVE) | Croatia 🇭🇷 | First Semi-Final | Eurovision 2024 (youtube.com)

Eπισης ξεσηκωτικη -ενω δεν της το 'χα- η Λιθουανια:
Silvester Belt - Luktelk (LIVE) | Lithuania 🇱🇹 | First Semi-Final | Eurovision 2024 (youtube.com)

Πολυ καλα τα πηγε η πιτσιρικα απο την Κυπρο
Silia Kapsis - Liar (LIVE) | Cyprus 🇨🇾 | First Semi-Final | Eurovision 2024 (youtube.com)
Οσο σκεφτομαι οτι το συγκεκριμενο τραγουδι απορριφθηκε περσι απο την Ελλαδα για να παει ο Βερνικος.........


Η μαγισσα της Ιρλανδιας και ο ξεβρακωτος της Φιλανδιας ασχολιαστοι.


Για μενα τα απολυτα highlights της βραδιας ητανQ
1) ο Σουηδοπαλαιστινος Eric Saade που βγηκε να τραγουδησει εχοντας τυλιγμενο το χαρακτηριστικο παλαιστινιακο μαντηλι στον καρπο του.
Και βεβαια τον εχουν εξαφανισει απο καθε official βιντεο της Eurovision ενω κανονικα αυτη που θα επρεπε να εχει γινει ban ειναι η συμμετοχη του Ισραηλ, οχι ο Saade.
2) η εμφανιση του Τζονυ Λογκαν με ορχηστρα που θυμισε σε εμας τους παλιοτερους πώς ηταν παλια η Eurovision.
 
Last edited:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Η Ουκρανια ηταν σ-υ-γ-κ-λ-ο-ν-ι-σ-τ-ι-κ-η!! Goosebumps που λενε και στο χωριο μου
Συμφωνώ απόλυτα, τις βρήκα εξαιρετικές τις Ουκρανές και μου άρεσαν και πριν τον ημιτελικό.
Όσο για τον Τζονι Λόγκαν δεν υπάρχουν λόγια, μόνο χειροκρότημα.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
779
1η φορα ακουω αποψε το τραγουδι της Ιταλιας... και να που τελικα γινεται η χωρα με την ωραιοτερη γλωσσα του κοσμου και την ομορφοτερη αισθητικη να στειλει συμμετοχη που μονο το ρεφρεν καταλαβα και με ενδυματολογικο που δεν βλεπεται...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δεν ξερω γιατι αλλα δεν με "αγγιξε" καθολου αυτο το τραγουδι.
Ούτε εγώ είχα δώσει σημασία στο τραγούδι της Ελβετίας, αλλά χθες βράδυ ήταν εντυπωσιακό αυτό που έκανε, ήταν τόσο άψογος σαν play back. Το δικό μας δε μου άρεσε, ούτε 10αδα δεν το βλέπω.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
779
Ούτε εγώ είχα δώσει σημασία στο τραγούδι της Ελβετίας, αλλά χθες βράδυ ήταν εντυπωσιακό αυτό που έκανε, ήταν τόσο άψογος σαν play back. Το δικό μας δε μου άρεσε, ούτε 10αδα δεν το βλέπω.
Κι εμενα μου αρεσε πολυ το performance του Nemo, οπως και το τραγουδι, δεν ηξερα καν οτι ειναι φαβορι, δεν ειχα ξανασχοληθει πριν απο χτες, και την συμμετοχη της Ελβετιας πραγματικα την ξεχωρισα. Οπως επισης μου αρεσε πολυ και η Δανια, κριμα που δεν προκριθηκε. Οσο για την συμπαθεστατη και ταλαντουχα Μαρινα, συμφωνω δεν ηταν αψογη, αν ομως ισχυει οτι ηταν αρρωστη, μπραβο της! Ελπιζω το Σαββατο να παει πολυ καλα!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.109
Δεν ξερω τι με σοκαρε περισσοτερο… το οτι περασε η Ελλαδα με ψιλοαθλια εμφανιση ή οτι κοπηκε το υπεροχο τραγουδι του Βελγιου;;;
Φημες λενε οτι το Βελγιο κοπηκε λογω του οτι η κρατικη βελγικη τηλεοραση επελεξε να κανει το αυτονοητο δηλ. να ριξει μαυρο την ωρα που επαιζε το τραγουδι του Ισραηλ προβαλλοντας το hashtag #stopgenocide.
Κατα τα αλλα συμφωνω για την Ελβετια, δυνατο performance.
Ο χαμος με το Europapa μου θυμιζει φαση Verka Serduchka και φοβαμαι θα βρεθουμε προ εκπληξεως.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Φετος η eurovision λειτουργει ως πλυστρα του Ισραηλ.
Δηλαδή έπρεπε να υποστηρίξει τους μακελάρηδες που πριν μερικούς μήνες κατέβηκαν σα νεάντερταλ και έσφαξαν άοπλα παιδιά που χόρευαν και άκουγαν μουσική. Πάμε καλά;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.309
Likes
8.242
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ότι πει ο ηγέτης...., θα ήθελα να δω αν πέρναγε και κέρδιζε η Αυστραλία, γέλια που θα κάναμε για το πως θα πήγαιναν οι αποστολές και η διοργάνωση εκεί.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.109
Δηλαδή έπρεπε να υποστηρίξει τους μακελάρηδες που πριν μερικούς μήνες κατέβηκαν σα νεάντερταλ και έσφαξαν άοπλα παιδιά που χόρευαν και άκουγαν μουσική. Πάμε καλά;
Σωστα. Αν για παραδειγμα μια τρομοκρατικη οργανωση της Κυπρου σφαξει κοσμο στην κατεχομενη Κυπρο θα πρεπει η Τουρκια να προβει σε γενοκτονια των Κυπριων. Λογικο
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.875
Αν για παραδειγμα μια τρομοκρατικη οργανωση της Κυπρου σφαξει κοσμο στην κατεχομενη Κυπρο θα πρεπει η Τουρκια να προβει σε γενοκτονια των Κυπριων.
H Τουρκία κατέχει ήδη το 1/3 της Κύπρου με πόλεμο. Δεν είδα την Βέλγικη τηλεόραση να δείχνει
την ίδια ευαισθησία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.431
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom