EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Καλησπέρα παιδιά

για άλλη μια φορά χρειάζομαι τα φώτα σας. Παρόλο που εχω ταξιδέψει τοσες φορές με easyjet πάλι δεν το θυμάμαι.(επειδη παντα ειχαμε βαλιτσες)

Θέλει η κοπέλα μου να ανέβει να με δει για 3ημερο στο Εδιμβούργο τον Οκτώμβρη και θα έχει μαζί της μονάχα εναν σάκο που χωράει και στο αεροπλάνο μαζί της. Όταν κόβω το εισιτηριο απτο σαιτ τους μπορώ να βγάλω τα 11 ευρώ του hold bag αφου δεν θα το χρησιμοποιήσει σωστά?

Δηλαδή μπορώ να το αφαιρέσω αν δεν δώσει καθόλου βαλίτσα στο check in παρα μονο εχει εναν σακο μαζι της? Μια μικρή διευκρίνιση ζητάω για να μη βρεθούμε προ εκπλήξεως.

Ευχαριστω προκαταβολικα
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
Ναι, σωστά το σκεφθηκες, αρκεί ο «σάκος» να πληροί τις παρακάτω προδιαγραφές

«Επιτρέπεται να μεταφέρετε δωρεάν ένα τεμάχιο κανονικής χειραποσκευής με διαστάσεις έως 55x40x20 εκατοστών.»

Όλη την πολιτική της εταιρείας σχετικά με τις αποσκευές, μπορείς να τη βρεις "εδω"


:D
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
βγαλε και τα λεφτα της αποσκευης βγαλε και την ασφαλεια...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Προσοχή βέβαια στις διαστάσεις, όπως σου είπαν, έτσι; Αν και η Easyjet είναι συνήθως ελαφρώς ελαστική σε αυτό...
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εγω πεταξα το χεμωνα με easy kai μου θυμησε μεσα την ταχεια τον 13:00 Αθηνα-Πατρα αρχες δεκαετιας 80...μονο ταπερακια με κεφτεδες δεν εβγαλαν και απο βαλιτσες ολων των μεγεθων ειχαν παρει μεσα .
γιαυτο μη προβληματιζεσαι...
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Ναι το πρόσεξα, ολοι οι Έλληνες είχανε 200 τσαντες μαζι τους για να μη πληρωσουν τα 11 ευρω χαχαχα

Ενταξει δεν ανησυχώ, ενας μικρος σακος με ρουχα 3 ημερων θα ειναι.Ευχαριστω παιδια.

Υ.Γ Ναι και η ασφάλεια πάντα εκτός, άσκοπο πράμα.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Ναι το πρόσεξα, ολοι οι Έλληνες είχανε 200 τσαντες μαζι τους για να μη πληρωσουν τα 11 ευρω χαχαχα

Ενταξει δεν ανησυχώ, ενας μικρος σακος με ρουχα 3 ημερων θα ειναι.Ευχαριστω παιδια.

Υ.Γ Ναι και η ασφάλεια πάντα εκτός, άσκοπο πράμα.
ειναι πράγματι ασκοπη αυτή η ταξιδιωτική ασφάλεια της easy?δεν προσφέρει κατι?γιατί τότε την βάζουν?
αν καποιος γνωριζει σιγουρα πραγματα....ας μας πει..
ευχαριστώ.
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Aποτι ξερω δεν χρειαζεται και είναι άσκοπο να την πληρώσεις αφου αν στα χάσουν ενα υποχρεωμενοι να στα βρουν απτο νομο ή να σε αποζημιώσουν.Δεν γνωρίζω πολλά επι του θέματος πάντως όσους ακουω απο εδω μεσα λενε να μη την βαζουμε.

Παιδια κάτι άλλο, η απόσταση απο το London Gatwick North εως το South είναι μεγάλη? Επειδη θα πρεπει να την διανύσει μεσα σε 50 λεπτα για να αλλαξει πτήση και δεν θέλω να την αγχώσω, αν είναι να της κόψω άλλη πτήση.Πόσο πια μακρια να ειναι?
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Aποτι ξερω δεν χρειαζεται και είναι άσκοπο να την πληρώσεις αφου αν στα χάσουν ενα υποχρεωμενοι να στα βρουν απτο νομο ή να σε αποζημιώσουν.Δεν γνωρίζω πολλά επι του θέματος πάντως όσους ακουω απο εδω μεσα λενε να μη την βαζουμε.

Παιδια κάτι άλλο, η απόσταση απο το London Gatwick North εως το South είναι μεγάλη? Επειδη θα πρεπει να την διανύσει μεσα σε 50 λεπτα για να αλλαξει πτήση και δεν θέλω να την αγχώσω, αν είναι να της κόψω άλλη πτήση.Πόσο πια μακρια να ειναι?
Να θυμάσαι απλά ότι το Gatwick δεν είναι αεροδρόμιο Αθηνών!
Εκτός από τις ίσως καθυστερήσεις και τις αποστάσεις εντός του αεροδρομίου, υπάρχουν και ελέγχοι.
Τα 50 λεπτά είναι λίγα κατά τη γνώμη μου αν δεν θέλει να είναι με την ψυχή στο στόμα!
Και προσοχή! Στο αεροδρόμιο του Gatwick δεν επιτρέπεται δεύτερη χειραποσκευή επομένως η γυναικεία τσάντα που θα έχει στον ώμο της πρέπει να μπει και αυτή στον σάκο! Ν' αφήσει χώρο!

Και φυσικά να περάσει όμορφα...
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Καλα στο gatwick με αφησανε αναυδο...στο site της easyjet που εκλεισα για gatwick μου βγηκε μυνημα να βαλω υποχρεωικα τα στοιχεια ταυτοτητας!!

Πωτη φορα το ειδα αυτο...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλα στο gatwick με αφησανε αναυδο...στο site της easyjet που εκλεισα για gatwick μου βγηκε μυνημα να βαλω υποχρεωικα τα στοιχεια ταυτοτητας!!

Πωτη φορα το ειδα αυτο...
Να μην σου κάνει εντύπωση τίποτα. Οι διαδικασίες αλλάζουν συνεχώς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.192
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom