Τι θέλετε από το Travelstories το 2015;

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Θα συμφωνούσα και εγώ με τον triplover για καθάρισμα σχολίων σε διάφορα παλαιότερα θέματα , αν και κατανοώ εκτος του οτι είναι χρονοβόρο και οτι είναι σχετικό κάποιες φορες στο τι θα πρέπει να αφαιρεθεί και εαν αυτά βοηθούν στο topic που εμφανίζονται.

Επίσης ίσως και κάποιες κληρώσεις για κάποιες εξορμήσεις-εκδρομές.Φυσικά αυτό εξαρτάται και από το οικονομικό κόστος το οποίο είναι κατανοητό και σεβαστό.

Και εαν μπορώ να αναφερθώ στο θέμα του χάρτη...
Δεν έχω κάνει πολλά ταξίδια -ελάχιστα θα έλεγα- στο εξωτερικό , και υποψιάζομαι πως στο site οι περισσότεροι που γίνονται μέλη το κάνουν διοτι θέλουν ή προκειται να κάνουν στο μέλλον και θέλουν να ενημερωθούν από πιο έμπειρους ταξιδιώτες.

Οπότε σταχυολογόντας (κρίνοντας και από εμένα πρωτίστως) θεωρώ πως :
α) πολλά μέλη δεν είναι εξοικειωμένα με το χάρτη
β) ίσως δεν έχουν κανει πολλά ταξίδια -ίσως και καθόλου σε κάποια νεαρά μέλη- και δεν θεωρούν πως είναι άξιο αναφοράς στον ταξιδιωτικό χάρτη
γ) χρονοβόρο για κάποιους άλλους

Όπως και να έχει παραμένει ένα καλό και χρήσιμο πληροφοριακό εργαλείο

Καλές γιορτές , καλή πρωτοχρονιά και καλά ταξίδια σε όλους σας!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.652
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εκκαθάριση οδηγών από μηνύματα. Κατανοώ ότι θέλει χρόνο και όχι και πολύ εύκολο. Ωστόσο όταν ο οδηγός του Λονδίνου έχει 200 σελίδες και από αυτές το 1/5 είναι "αχ καλή μου είσαι θεά";), η αναζήτηση πληροφοριών γίνεται πολύ χρονοβόρα. Η μέθοδος που προτείνω είναι να δίνεται η δυνατότητα διαγραφής μηνυμάτων μετά την πάροδο 6μήνου για την αποφυγή παρεξηγήσεων. Και ο τρόπος που μπορώ να σκεφτώ (χωρίς να γνωρίζω αν προγραμματιστικά είναι εύκολο) είναι οι αναγνώστες ή μια ομάδα 3-4 εθελοντών για κάθε οδηγό να τσεκάρω ως χρήσιμο ή αχρείαστο ένα μήνυμα. Όταν θα συμπληρωθούν πχ 3 αχρείαστα, να διαγράφεται.
Θα συμφωνούσα και εγώ με τον triplover για καθάρισμα σχολίων σε διάφορα παλαιότερα θέματα , αν και κατανοώ εκτος του οτι είναι χρονοβόρο και οτι είναι σχετικό κάποιες φορες στο τι θα πρέπει να αφαιρεθεί και εαν αυτά βοηθούν στο topic που εμφανίζονται.
Διαβάζοντας ένα θέμα, αν θεωρείτε ότι κάποια μηνύματα είναι off topic, μπορείτε να κάνετε "Αναφορά" στην διαχειριστική ομάδα του φόρουμ (επιλογή στα Tools κάτω από κάθε μήνυμα που διαβάζετε).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.720
Likes
50.741
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα ήταν πολύ χρήσιμο ένα section μόνο για τις βίζες και να είναι ανά χώρα. Έτσι όπως είναι τώρα είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη και είναι βασικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.468
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom