Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

nikos19811

Member
Μηνύματα
50
Likes
10
Σας ευχαριστώ! Ακόμα είμαστε στην αρχή της οργάνωσης, οπότε είναι όλα ανοιχτά.

Βρίσκω πιο φθηνές πτήσεις για Τζακάρτα οπότε ενδεχομένως να γυρίσουμε την Ινδονησία και να κατέβουμε προς τα κάτω με τρένο για να περάσουμε Μπαλί με πλοίο. Κοιτάω να δω πόσο ασφαλές είναι και πόσες ώρες παίρνει κάτι τέτοιο.
καλημέρα
Έχω κλείσει κ εγώ για Μπαλί Αύγουστο 11 μέρες και άλλες 4 καταρ
Απ όσο έχω ψάξει σκέφτομαι να κλείσω 3 μέρες Ubud,5 μέρες kuta και 3 μέρες nusa dua!!
Ακόμα βέβαια τα ψάχνω ..
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.119
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
καλημέρα
Έχω κλείσει κ εγώ για Μπαλί Αύγουστο 11 μέρες και άλλες 4 καταρ
Απ όσο έχω ψάξει σκέφτομαι να κλείσω 3 μέρες Ubud,5 μέρες kuta και 3 μέρες nusa dua!!
Ακόμα βέβαια τα ψάχνω ..
το ubud ειναι ολα τα λεφτα, βαλε μια μέρα ακόμη ....
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
274
Likes
664
καλημέρα
Έχω κλείσει κ εγώ για Μπαλί Αύγουστο 11 μέρες και άλλες 4 καταρ
Απ όσο έχω ψάξει σκέφτομαι να κλείσω 3 μέρες Ubud,5 μέρες kuta και 3 μέρες nusa dua!!
Ακόμα βέβαια τα ψάχνω ..
είδα και εγώ την πτήση με ενδιάμεση το Κατάρ. Αλλά δεν θα βράζει ο τόπος στο Κατάρ; 🙄
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
50
Likes
10
είδα και εγώ την πτήση με ενδιάμεση το Κατάρ. Αλλά δεν θα βράζει ο τόπος στο Κατάρ; 🙄
ναι θα έχει ζέστη αρκετή ..αλλά έχει απίστευτα ξενοδοχεία με καλές τιμές ..έχει mall όποτε το πρωί θα την βγάζω εκεί και το απόγευμα σε εξωτερικούς χώρους ..με βόλευε και η Qatar airways που είχε πτήσεις τις ώρες που με βόλευαν αλλά κ δωρεάν αποσκευές !!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.119
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
λες;;τι προτείνεις να κάνω εκεί;
Λέω να προσλάβεις έναν ημερήσιο οδηγό, να σε περιμένει έξω από το ξενοδοχειο κάθε πρωι μόλις πάρεις το πρωινό σου να κάνεις εκδρομές, εμείς βάζαμε συνήθως 2-3 πραγματα κάθε μέρα
  • επίσκεψη στο χωριό, στην αγορά του
  • στο monkey forrest
  • elephant park
  • bird park (καταπληκτικο)
  • έναν καταρράκτη
  • έναν ορυζώνα
το ξενοδοχείο πρέπει να έχει οπωσδήποτε πισίνα για στιγμες χαλάρωσης, όχι απαραίτητα ακριβό αλλά να έχει καλές κριτικές (πάνω απο 8,50 booking)
ο οδηγός επαιρνε το 2019 κάπου 25-30 ευρω την ημερα μαζί με τις βενζινες και η τελικη τιμη εξαρτιόταν από τα δρομολόγια.
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
50
Likes
10
Λέω να προσλάβεις έναν ημερήσιο οδηγό, να σε περιμένει έξω από το ξενοδοχειο κάθε πρωι μόλις πάρεις το πρωινό σου να κάνεις εκδρομές, εμείς βάζαμε συνήθως 2-3 πραγματα κάθε μέρα
  • επίσκεψη στο χωριό, στην αγορά του
  • στο monkey forrest
  • elephant park
  • bird park (καταπληκτικο)
  • έναν καταρράκτη
  • έναν ορυζώνα
το ξενοδοχείο πρέπει να έχει οπωσδήποτε πισίνα για στιγμες χαλάρωσης, όχι απαραίτητα ακριβό αλλά να έχει καλές κριτικές (πάνω απο 8,50 booking)
ο οδηγός επαιρνε το 2019 κάπου 25-30 ευρω την ημερα μαζί με τις βενζινες και η τελικη τιμη εξαρτιόταν από τα δρομολόγια.
τελεια κάπως έτσι θα το κάνω..οδηγό θα βρω από το ξενοδοχείο η από κάπου άλλου ;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.119
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
τελεια κάπως έτσι θα το κάνω..οδηγό θα βρω από το ξενοδοχείο η από κάπου άλλου ;
οδηγό πρεπει να βρεις πριν, εμενα μου ειχε προτεινει κάποιον ενας συγγενεις μου που μενει μονιμα εκει.

☎+6285237987769
made balitour
ετσι ειναι στο ινσταγκραμ
το made ειναι το ονομα του (Μαντι)
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
50
Likes
10
οδηγό πρεπει να βρεις πριν, εμενα μου ειχε προτεινει κάποιον ενας συγγενεις μου που μενει μονιμα εκει.

☎+6285237987769
made balitour
ετσι ειναι στο ινσταγκραμ
το made ειναι το ονομα του (Μαντι)
Πολύ ωραία θα κινηθώ τότε έτσι ..σ ευχαριστω πολύ !!
 

annoula

Member
Μηνύματα
286
Likes
563
καλημέρα
Έχω κλείσει κ εγώ για Μπαλί Αύγουστο 11 μέρες και άλλες 4 καταρ
Απ όσο έχω ψάξει σκέφτομαι να κλείσω 3 μέρες Ubud,5 μέρες kuta και 3 μέρες nusa dua!!
Ακόμα βέβαια τα ψάχνω ..
Με τιποτα 5 μερες kuta και nusa dua.
Είναι τελείως παρόμοια φαση και το πιο τουριστικο κομματι στο Μπαλι. Εμένα προσωπικα μου αρεσε και θα εβαζα 3 μερες διαμονή στο νότο και όλες τις υπόλοιπες Ubud. Θα θελα να δω σχολιο απο @Yorgos σχετικα με τις 8 μερες νοτιο Μπαλί! Χαχα! Νομιζω θα σου πει να μην βαλεις καμία.
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
50
Likes
10
Με τιποτα 5 μερες kuta και nusa dua.
Είναι τελείως παρόμοια φαση και το πιο τουριστικο κομματι στο Μπαλι. Εμένα προσωπικα μου αρεσε και θα εβαζα 3 μερες διαμονή στο νότο και όλες τις υπόλοιπες Ubud. Θα θελα να δω σχολιο απο @Yorgos σχετικα με τις 8 μερες νοτιο Μπαλί! Χαχα! Νομιζω θα σου πει να μην βαλεις καμία.
Απ ότι κατάλαβα το Ubud είναι το πιο παραδοσιακό κομμάτι του νησιού και πρέπει να έχει κοντα διαφορά μέρη που αξίζει να δω..
 

annoula

Member
Μηνύματα
286
Likes
563
Απ ότι κατάλαβα το Ubud είναι το πιο παραδοσιακό κομμάτι του νησιού και πρέπει να έχει κοντα διαφορά μέρη που αξίζει να δω..
Εμένα μου αρεσε παρα πολυ..και είναι και το πιο βολικο σημείο για εξορμήσεις νομίζω. Παρόλα αυτά για κάποιον που πάει πρώτη φορά στο Μπαλί είναι ωραίος και ο Νότος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom