Τουρκία Συναλλαγές στην Κωνσταντινούπολη

JusticeTravel

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Δεν είχε καθόλου κρατήσεις στα 100Ε με έδωσε ακριβώς 3035TL.
Άρα καλύτερα να πάω εκεί παρά με Revolut?
Διότι Revolut μέχρι 200 ευρώ είναι χωρίς προμήθεια και παίρνεις ακριβώς την ισοτιμία. Από εκεί και πέρα σου κρατάει 2% με ελάχιστη προμήθεια 1%
 

japetus

Member
Μηνύματα
581
Likes
1.076
Διότι Revolut μέχρι 200 ευρώ είναι χωρίς προμήθεια και παίρνεις ακριβώς την ισοτιμία. Από εκεί και πέρα σου κρατάει 2% με ελάχιστη προμήθεια 1%
Μήπως μπερδεύεσαι κάπου; Αφού έχεις ρεβολουτ τις συναλλαγές σου όλες θα τις κάνεις με κάρτα. Θα κάνεις και ανάληψη πάνω από 200 ευρώ σε μετρητά από ατμ;
 

JusticeTravel

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Μήπως μπερδεύεσαι κάπου; Αφού έχεις ρεβολουτ τις συναλλαγές σου όλες θα τις κάνεις με κάρτα. Θα κάνεις και ανάληψη πάνω από 200 ευρώ σε μετρητά από ατμ;
Και πως θα πάω να αγοράσω πράγματα? Ή θα κάνω παζάρια με την κάρτα ?
 

AlmaLibre

Member
Μηνύματα
68
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Budapest
Καλησπέρα σας,
Ταξιδεύω μεθαύριο για την Πόλη! Δυστυχώς δεν προνόησα εγκαίρως για την Revolut και έχω μόνο την ψηφιακή κάρτα στο κινητό μου! Πρώτη ερώτηση: στα καταστήματα μπορώ να κάνω ανέπαφες συναλλαγές με το κινητό με τη revolut; Δεύτερη ερώτηση: για μετρητά με συμφέρει συνάλλαγμα ή να κάνω μια φορά ανάληψη με χρεωστική Πειραιώς σε ΑΤΜ;

Επισης μια τελευταία εκτός θέματος ερώτηση που θα με βοηθούσε πολύ αν κάποιος ήξερε να απάντηση: πάνω κάτω ποσό κοστίζει το ταξί από IST προς Γαλατά για να αλλάξω κάποια ευρώ από Ελλάδα να έχω πάνω μου;

ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

pepakos

Member
Μηνύματα
180
Likes
456
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Πρώτη ερώτηση: στα καταστήματα μπορώ να κάνω ανέπαφες συναλλαγές με το κινητό με τη revolut;
Μπορείς ναι !
Δεύτερη ερώτηση: για μετρητά με συμφέρει συνάλλαγμα ή να κάνω μια φορά ανάληψη με χρεωστική Πειραιώς σε ΑΤΜ;
Συμφέρει συνάλλαγμα σε ανταλλακτήριο, έχουν καλές τιμές, αλλά αυτό το ψάχνεις κι όλας εκει περα.
πάνω κάτω ποσό κοστίζει το ταξί από IST προς Γαλατά για να αλλάξω κάποια ευρώ από Ελλάδα να έχω πάνω μου;
25-30€.
Μπορείς να το κλείσεις απο booking το taxi του αεροδρομίου και να το πληρώσεις σε ευρώ με ελληνική καρτα.
Μπορείς επίσης και απο το uber πληρώνοτας σε TRY μέσω της ψηφιακής σου κάρτας revolut.
 

AlmaLibre

Member
Μηνύματα
68
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Budapest
Μπορείς ναι !

Συμφέρει συνάλλαγμα σε ανταλλακτήριο, έχουν καλές τιμές, αλλά αυτό το ψάχνεις κι όλας εκει περα.

25-30€.
Μπορείς να το κλείσεις απο booking το taxi του αεροδρομίου και να το πληρώσεις σε ευρώ με ελληνική καρτα.
Μπορείς επίσης και απο το uber πληρώνοτας σε TRY μέσω της ψηφιακής σου κάρτας revolut.
ευχαριστώ πολύ πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom