Μέση Ανατολή Αραβοισραηλινές διενέξεις Παλαιστινιακό..

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ο χαρτης ανεβηκε στο σχολιο του traveladdict πως οι Εβραοι θεωρουν την περιοχη πατριδα τους (οχι για το αν εχασαν οι Παλαιστινιοι δικαιως ή αδικως εδαφη). Στην πορεια διευκρινισε τι εννοουσε, αλλα ο χαρτης περιτεχνα χρησιμοποιηθηκε για να ενισχυσει τις θεσεις της ισραηλινης προπαγανδας.

Επισης δεν μπορω να καταλαβαινω που εγραψα κατα του εβραικου λαου ή υποστηριξα τη Χαμας και τη στρατηγικη της ή πρα θεση υπερ των εχθροπραξιων...

Παραδοξως Traveller συμφωνω μαζι σου για ειρηνευτικες διαπραγματευσεις και δακρυα με πιανουν για ολους τους ανθρωπους και απο τις δυο πλευρες (οπως και οπουδηποτε αλλου στον κοσμο) που χανονται ή ζουν στην αθλιοτητα. Και Χρονια Πολλα!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Ω, μα τι ωραία οικογένεια που είμαστε! Δάκρυα, ευχαριστίες, δαντελίτσες, σοκολατάκια! Υπέροχα!
Elefinor, πάρα πολύ καλά, συμφωνούμε σε πολλά πράγματα, αλλά κούλαρε και λίγο θα πάθεις τίποτα και θα σε τρέχουμε με τις πάπιες και τα πιεσόμετρα. Έχεις και αυτό το κόκκινο avatar, μου θυμίζει υπέρταση. Δεν είναι ανάγκη να βριζόμαστε εδώ μέσα, όσοι πήγαν κάτω - και είδαν αντικειμενικά τα πράγματα - έχουν άποψη και ξέρουν ότι σε πολλά θέματα έχεις δίκιο.
Αλλά η κουβέντα δεν γίνεται για να επιβληθεί ντε και καλά ο ένας στον άλλον, αλλά για να μάθουμε και κάποια πράγματα: π.χ σταυροβελονιά, μπατίκ, ζωγραφική σε γιαλί, αρμόνικα (αυτή που τη φυσάς και έχει και πλήκτρα) και άλλα χρήσιμα πράγματα, που μας ολοκληρώνουν ως ανθρώπους και ως προσωπικότητες.

Τraveller μ' αρέσουν οι πάγιες θέσεις σου, δείχνουν θεληματικό χαρακτήρα, θεληματικό πηγούνι και μια δροσιά και φρεσκάδα που διαρκεί όλη μέρα. Έναν τέτοιο γαμπρό ονειρεύομαι για το γιο μου!!!

Tripakias είσαι καλός στη συζήτηση, έχεις βέβαια κάποιους αχινούς στο μυαλό, αλλά δεν πειράζει, κανείς δεν είναι τέλειος - γιατί και γω πριν την εγχείρηση μια χαρά ήμουν μη κοιτάς τώρα που έγινα σαν τον Φλωρινιώτη - θα χαιρόμουν να κουβεντιάζαμε από κοντά με μια μπύρα, ή ένα παστίτσιο τέλως πάντων.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Ω, μα τι ωραία οικογένεια που είμαστε! Δάκρυα, ευχαριστίες, δαντελίτσες, σοκολατάκια! Υπέροχα!
Elefinor, πάρα πολύ καλά, συμφωνούμε σε πολλά πράγματα, αλλά κούλαρε και λίγο θα πάθεις τίποτα και θα σε τρέχουμε με τις πάπιες και τα πιεσόμετρα. Έχεις και αυτό το κόκκινο avatar, μου θυμίζει υπέρταση. Δεν είναι ανάγκη να βριζόμαστε εδώ μέσα, όσοι πήγαν κάτω - και είδαν αντικειμενικά τα πράγματα - έχουν άποψη και ξέρουν ότι σε πολλά θέματα έχεις δίκιο.
Αλλά η κουβέντα δεν γίνεται για να επιβληθεί ντε και καλά ο ένας στον άλλον, αλλά για να μάθουμε και κάποια πράγματα: π.χ σταυροβελονιά, μπατίκ, ζωγραφική σε γιαλί, αρμόνικα (αυτή που τη φυσάς και έχει και πλήκτρα) και άλλα χρήσιμα πράγματα, που μας ολοκληρώνουν ως ανθρώπους και ως προσωπικότητες.

Τraveller μ' αρέσουν οι πάγιες θέσεις σου, δείχνουν θεληματικό χαρακτήρα, θεληματικό πηγούνι και μια δροσιά και φρεσκάδα που διαρκεί όλη μέρα. Έναν τέτοιο γαμπρό ονειρεύομαι για το γιο μου!!!

Tripakias είσαι καλός στη συζήτηση, έχεις βέβαια κάποιους αχινούς στο μυαλό, αλλά δεν πειράζει, κανείς δεν είναι τέλειος - γιατί και γω πριν την εγχείρηση μια χαρά ήμουν μη κοιτάς τώρα που έγινα σαν τον Φλωρινιώτη - θα χαιρόμουν να κουβεντιάζαμε από κοντά με μια μπύρα, ή ένα παστίτσιο τέλως πάντων.
To ΘΕΜΑ μας ειναι Μέση Ανατολή Αραβοισραηλινές διενέξεις Παλαιστινιακό..
μερικα ποστ παραπανω γινεται παρατηρηση απο την Nedjela και συ κανεις ποστ ΜΟΝΟ με προσωπικες επιθεσεις και κριτικες ;;;;;;;
χμμμ για να δουμε....
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Το θεμα ξανανοιγει, να μεινετε σε αυτο... αλλιως θα μας αποχαιρετησει και θα σας βαλω τιμωρια :xmas_evil: αντε :bleh:
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Εφοσον δν καταλαβαινετε μεγαλα παιδια.... ξεκουραστειτε μια μερουλα....
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.257
Μηνύματα
885.314
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom