Καλησπέρα απο την Olympus Riviera

menou

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Καιρο,Κούβα ΕΡΧΟΜΑΙ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Γεια σε όλους,

Διαβάζω εδώ και έναν μήνα τον περιβάλλοντα χώρο και έχω μείνει άφωνος από το επίπεδο των συνομιλητών και των περιγραφών και αυτό ακριβώς ήτανε που με παρακίνησε να συνεισφέρω και εγώ το λιθαράκι μου στον ιστοχωρο τουτο. Προσπάθησα να αρχίσω ορθά χτίζοντας τους χάρτες μου και ορίζοντας τα μελλοντικά ταξίδια μου.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλωσηρθεs στην παρεα menou.
Για μενα εχειs ξεκινησει σωστα τοποθετωνταs τον εαυτο σου στη μακρια λιστα με αυτουs που ονειρευονται τη Γαλλικη Πολυνησια :lol: και την Καραιβικη :clap:.

:welcome:
 

La Chica

Member
Μηνύματα
113
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Under Construction...
Ταξίδι-Όνειρο
AroundTheWorldIn80Days
:welcome: στην παρέα και απο μένα!

Βλέπω Κούβα...πότε με το καλό?
 

menou

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Καιρο,Κούβα ΕΡΧΟΜΑΙ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Διαθέτω ανοιχτό εισιτήριο έως τέλος Μαρτίου για να φύγω Αίγυπτο και Καιρό ,ε διαμονή στο Ramsee Hilton και ανοιχτό επίσης εισιτήριο για Κούβα έως τέλος Ιουλίου με διαμονή στο Melia Hotel 5* στην Αβάνα.

Θα ήθελα βοηθειες,hints , για κάθε τι ενδιαφέρον το οποίο θα μπορούσα να κάνω εκεί έτσι ώστε όταν θα γυρίσω πίσω να έχω πάρει μια καλή γεύση του κάθε πολιτισμού και τεχνοτροπίας που σφραγίζει λαούς και έθνη. Προκαταβολικά να αναφέρω ότι ίσως και λόγω ηλικίας (30 ετών) απεχθάνομαι να αναλώνω τις μέρες μου σε galeries εκκλησίες και μουσεία πέρα από τα απολύτως must όπως φαντάζομαι το τέρας ομορφιάς μουσείο του Καιρού.

Αναμένοντας οδηγίες των πιο εμπείρων και ήδη επιστρεφόντων ταξιδιωτών από τα μέρη που θα επισκεφτώ γυριζω στο καβούκι μου...
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
:welcome:κι απο μενα φιλαρακι(φυγε για Αιγυπτο οσο πιο γρηγορα μπορεις ειναι πανεμορφα).:)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αυτο που θα μπορουσα να σου πω οσον αφορα την Κουβα ειναι οτι τουs καλοκαιρινουs μηνεs ειναι πιθανο να χτυπησει τυφωναs. Κορυφωνονται βεβαια τον Σεπτεμβριο-Οκτωβριο , ομωs τον Ιουνιο που ημασταν στο Κανκουν ειχε κακοκαιρια γιατι εναs τυφωναs χτυπουσε τη βορεια ακτη τηs Κουβαs.
Οσο πιο νωριs παs τοσο καλυτερα λοιπον.
 

menou

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Καιρο,Κούβα ΕΡΧΟΜΑΙ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Σκεφτομαι να παω πριν το Πασχα στην Κουβα και Ιαν-Φεβ στην Αιγυπτο και αναρωτιεμαι αν ειναι η καταλληλοτερη περιοδος. Πειτε σας παρακαλω την αποψη σας...Ακομα go2dbeach σε παρακαλω πες μου κατα την αποψη σου τα 10 must που οφειλει να κανει ενας καλος ταξιδιωτης στην Κουβα...ή και στο Καιρο που θα έρθει πιο προσφατα ημερολογιακα αν μπορει κανεις να με βοηθησει...
 

nikos

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
θιβέτ, νότια αμερική
Φίλε menou σου εύχομαι και γω με την σειρά μου το καλώς όρισες.
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
καλως ηρθες στην παρεα μας μενου
 

mike

Member
Μηνύματα
79
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μόντρεαλ-Ν.Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλως ήρθες menou η παρεα μεγαλωνει και ομορφαινει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.508
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom