Ταϊλάνδη Ερώτηση για αεροπορικά προς Ταϊλάνδη

Sofia Manta

Member
Μηνύματα
17
Likes
12
Καλημέρα!

Βρίσκω αρκετά καλή τιμή για Αθήνα-Μπανγκόκ-Αθήνα στα 450-500€. Αναρωτιέμαι αν αξίζει να κλείσω από το ίδιο αεροδρόμιο ή η επιστροφή στη Μπανγκόκ θα είναι τσάμπα χρόνος και χρήμα σε εσωτερικές μετακίνησεις. Θα έχουμε σίγουρα 12-14 μέρες. Τι λέτε;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.652
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα!

Βρίσκω αρκετά καλή τιμή για Αθήνα-Μπανγκόκ-Αθήνα στα 450-500€. Αναρωτιέμαι αν αξίζει να κλείσω από το ίδιο αεροδρόμιο ή η επιστροφή στη Μπανγκόκ θα είναι τσάμπα χρόνος και χρήμα σε εσωτερικές μετακίνησεις. Θα έχουμε σίγουρα 12-14 μέρες. Τι λέτε;
Καλημέρα. Ποιες άλλες εναλλακτικές έχεις; Έχεις δει τιμές για άλλα δρομολόγια;
Μπορείς να κανονίσεις κατευθείαν μια εσωτερική πτήση από το αεροδρόμιο της Μπανγκόκ για όπου αλλού θες να πας στην Ταϊλάνδη και στον γυρισμό να της αφιερώσεις κάποιες μέρες (αξίζει) πριν την πτήση της επιστροφής.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
857
Likes
5.260
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλημέρα!

Βρίσκω αρκετά καλή τιμή για Αθήνα-Μπανγκόκ-Αθήνα στα 450-500€. Αναρωτιέμαι αν αξίζει να κλείσω από το ίδιο αεροδρόμιο ή η επιστροφή στη Μπανγκόκ θα είναι τσάμπα χρόνος και χρήμα σε εσωτερικές μετακίνησεις. Θα έχουμε σίγουρα 12-14 μέρες. Τι λέτε;
Γενικά εσωτερικές μετακινήσεις δεν είναι ακριβές στην Ταϊλάνδη οπότε βαλτα κάτω και δες τι σε συμφέρει...Αν πετάς με scoot μπορεί να μην έχει διαφορά το να πας Μπανγκόκ για παράδειγμα και να γυρίσεις από Phuket...
 
Μηνύματα
47
Likes
119
Καλημέρα!

Βρίσκω αρκετά καλή τιμή για Αθήνα-Μπανγκόκ-Αθήνα στα 450-500€. Αναρωτιέμαι αν αξίζει να κλείσω από το ίδιο αεροδρόμιο ή η επιστροφή στη Μπανγκόκ θα είναι τσάμπα χρόνος και χρήμα σε εσωτερικές μετακίνησεις. Θα έχουμε σίγουρα 12-14 μέρες. Τι λέτε;
Ποια περίοδο και με ποια αεροπορική;
 

Sofia Manta

Member
Μηνύματα
17
Likes
12
Ποια περίοδο και με ποια αεροπορική;
Με σκουτ και χωρίς καμία παροχή (εννοείται). Έχω δει καλές τιμές για 30/12 με 16/01. Είναι αρκετά νωρίς ακόμα αλλά επειδή το παρακολουθώ από πέρσι έχω καταλάβει ότι πιο κάτω δύσκολα θα πέσει η τιμή

Καλημέρα. Ποιες άλλες εναλλακτικές έχεις; Έχεις δει τιμές για άλλα δρομολόγια;
Μπορείς να κανονίσεις κατευθείαν μια εσωτερική πτήση από το αεροδρόμιο της Μπανγκόκ για όπου αλλού θες να πας στην Ταϊλάνδη και στον γυρισμό να της αφιερώσεις κάποιες μέρες (αξίζει) πριν την πτήση της επιστροφής.
δεν έχω βγάλει ακόμα πρόγραμμα. Βλέπω ότι πολλοί επιστρέφουν από νησιά στο νότο, όμως από ταξιδιωτικές ιστορίες στο φορουμ έχω διαβάσει ότι μέρη όπως phi phi κ.α. ίσως να μην αξίζουν τόσο (υπερτουριστικές). Δεν έχω κάνει ακόμα εκτενή έρευνα για να έχω καλή άποψη. Διαβάζω ότι και ο βορράς έχει πολύ ενδιαφέρον αν και δεν είναι στα highlights όσο ο νότος.

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! 😊
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
923
Likes
4.129
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Για Πρωτοχρονιά δεν ξέρω ποσό περισσότερο να πέσει η τιμή. Να πάει 400; Εντάξει, δεν έγινε κάτι για 50 ευρώ.

Από τη Scoot έχω μείνει ευχαριστημένος. Από παροχές απλά έχει επί πληρωμή το φαγητό. Το να πληρώνεις τις αποσκευές αυτό πλέον δυστυχώς είναι ο κανόνας. Δεν έχει και IFE, αλλά πλέον με ταινίες στο κινητό δεν είναι κάτι.

Εγώ τα εισιτήρια θα τα έκλεινα, αν έχεις αποφασίσει να πας και κάπου άλλου (Πουκέτ ή κάπου βόρεια) και έχω βρει open jaw θα τα έκλεινα έτσι. Το ακριβές πρόγραμμα θα το έφτιαχνα εν καιρώ ώστε να αναχωρώ από το μέρος που έκλεισα το εισιτήριο. Πάντως η τιμή μου φαίνεται καλή.
 

Sofia Manta

Member
Μηνύματα
17
Likes
12
Ναι και εγώ έτσι νομίζω. Αποσκευές έτσι και αλλιώς δεν θέλουμε, οπότε δεν μας ενοχλούν τόσο οι μη παροχές.

Αυτό με το open jaw δεν το έχω ξανά κάνει οπότε δεν το είχα σκεφτεί. Ευχαριστώ πολύ για το τιπ, θα το εφαρμόσω λογικά! 😊
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.662
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom