Ερωτήσεις - απορίες για το travelstories

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα..
Προσπαθησα να βρω κάποια σχετική πληροφορία αλλα δεν μπόρεσα..

Επιτρέπεται η δημιουργία "ιστορίας" με ανέβασμα απλώς βίντεο που δείχνει τα μέρη που επισκεφθήκαμε (χωρίς λόγια) και απο κάτω μια μικρή αναφορά αυτών των μερών ή πρέπει να είναι πλήρης αναλυτική ιστορία;
Καλημέρα και καλώς ήρθες!
Όλα επιτρέπονται. Όμως, η ιστορία σου θα μείνει στο travelstories για πολλά χρόνια και είναι σίγουρο ότι από κάποιο σημείο και μετά τα βιντεάκια δεν θα παίζουν. Γι' αυτό οι ιστορίες με σκέτο βίντεο μένουν στην Αναζήτηση Πληροφοριών. Αν η ιστορία σου έχει και κείμενο, ενδεχομένως να μπορεί να σταθεί και στις Ιστορίες. Ανέβασε την στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες σε Εξέλιξη όπως κι αν έχει και θα κρίνουμε.
 
Μηνύματα
112
Likes
605
Γιατί ΔΕΝ υπάρχουν οι αρνητικές ψήφοι;
Σαν είδος …..διαφωνίας!
Δεν νομίζω να αποθαρρύνει το μέλος να γράψει κάτι αν υπάρχει πιθανότητα μιας αρνητικής ψήφου! Εγω θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος διαφωνεί με κάτι που έγραψα.

Ο ιδιοκτήτης του φόρουμ πληρώνει από την τσέπη του; !!!!!!!
Δεν βγάζει λεφτά από τις διαφημίσεις;;;;
Διάβασα σε κάποιο νήμα ότι έβαλε ο άνθρωπος από την τσέπη του.
Εντάξει λογικό να αφιερώσει κάποιο χρόνο το καταλαβαίνω αλλά το να πληρώνει και από πάνω δεν ξέρω.
Γιατί να το κάνει ο Δευκ
Ίσως μπορεί να βγάλει και φράγκα με να οργανώσει εκδρομή με τραβελστοριτες ξέρω εγω και να κερδίζει ένα ποσό από προμήθεια! Και άλλους τρόπους!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.027
Γιατί ΔΕΝ υπάρχουν οι αρνητικές ψήφοι;
Σαν είδος …..διαφωνίας!
Σε τι οφελει να ξοδευει καποιος προσωπικο χρονο και ενεργεια για να καταθεσει την προσωπικη ταξιδιωτικη του εμπειρια υπο μορφη ταξιδιωτικης ιστοριας (οσοι εχουν γραψει ιστορια ξερουν για τι «στραγγισμα» χρονου και συναισθηματος μιλαμε) ή εστω για να δωσει πληροφοριες για εναν προορισμο και απο πανω να «φαει» και dislike απο random (ή μη) αναγνωστες;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γιατί ΔΕΝ υπάρχουν οι αρνητικές ψήφοι;
Σαν είδος …..διαφωνίας!
Δεν νομίζω να αποθαρρύνει το μέλος να γράψει κάτι αν υπάρχει πιθανότητα μιας αρνητικής ψήφου! Εγω θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος διαφωνεί με κάτι που έγραψα.
Αν υπάρχουν διαφωνίες συνήθως εκφράζονται γραπτώς. Και για να προχωρήσω και πέρα από ό,τι έγραψε η @varioAthens έτσι αποφεύγονται και τα αλόγιστα αρνητικά σχόλια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.566
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν νομίζω να αποθαρρύνει το μέλος να γράψει κάτι αν υπάρχει πιθανότητα μιας αρνητικής ψήφου! Εγω θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος διαφωνεί με κάτι που έγραψ
Νομίζω οι περισσότεροι δε θέλουν.
Ο ιδιοκτήτης του φόρουμ πληρώνει από την τσέπη του; !!!!!!!
Ε ναι, έχει έξοδα το hosting, ειδικά με τόσο όγκο εδώ με φωτογραφίες/βίντεο κλπ.
Δεν βγάζει λεφτά από τις διαφημίσεις;;;;
Επειδή τυγχάνει να το ξέρω, πολύ λιγότερα από τα έξοδα.
Διάβασα σε κάποιο νήμα ότι έβαλε ο άνθρωπος από την τσέπη του.
Δεν έβαλε, βάζει κάθε χρόνο για να κάνουμε εμείς την πλάκα μας.
Ίσως μπορεί να βγάλει και φράγκα με να οργανώσει εκδρομή με τραβελστοριτες ξέρω εγω και να κερδίζει ένα ποσό από προμήθεια! Και άλλους τρόπους!
Τα χρήματα που βγάζει κανείς από μια εκδρομή είναι ελάχιστα, ειδικά αν συνυπολογίσεις την "τρύπα" του σάιτ και κυρίως τον κόπο/ευθύνη που απαιτείται για τη διοργάνωσή της. Χώρια που είναι παράνομο χωρίς άδεια διοργάνωσης εκδρομών να προβαίνεις σε τέτοιες δραστηριότητες.

Κάποτε νομίζω είχε βγάλει ο άνθρωπος κάτι hoodies κλπ προς ενίσχυση του φόρουμ, πούλησαν ελάχιστα. Κι επειδή ο Έλληνας -σε αντίθεση με άλλους- έχει και αλλεργία στις συνδρομές (έστω και των 5€ ετησίως) μάλλον κι αυτό άπατο θα πήγαινε. Προς το παρόν επαφυόμαστε στην καλή διάθεση του Δεφ, μέχρι να σιχτηρίσει και να το κλείσει.
 
Μηνύματα
112
Likes
605
@varioAthens @katkats

Προσωπικά τις αρνητικές θα τις θεωρούσα ....παράσημο.
Τέσπα εδώ είμαστε ταξιδιώτες που αλληλο -βοηθούμαστε με άλλους ταξιδιώτες να περάσουμε καλύτερα και πια ασφαλές στα ταξίδια μας. Εικάζω για Ελλάδα στο φόρουμ αυτό υπάρχει αρκετά καλό ,ώριμο και ευγενικό επίπεδο μελών. Το ταξίδι δεν μπορεί να γίνει τοξικό όπως κάποια άλλα πράγματα για αυτό εφόσον υπάρχουν οι θετικές θα έπρεπε να υπάρχουν και οι αρνητικές .Αλλά ίσως κάποιοι να το θεωρούν ανασταλτικό παράγοντα σε συγγραφή μιας ταξιδιωτικής ιστορίας.Οκ.

@Yorgos

Αυτό το φόρουμ είναι στυλ παλιάς σχολής.Αλλά παρόλα αυτά πάει καλά. Θεσσαλονίκη και Αθήνα στην αρχή πηγαίνανε ελάχιστοι σε συναντήσει {3 με 5 άτομα} και τώρα μεγάλος αριθμός.{δεν προσφέρει τιποτα οικονομικά στο ιδιοκτήτης του φόρουμ αλλά δείχνει κάποια δυναμική} Επιπλέον λόγω τεράστιας κρίσης μια δεκαετία οι Ελληνες δεν ταξιδευανε πολύ αλλά στο μέλλον μπορεί να αλλάξει αυτό. Άλλωστε βελτιώνονται/αυξάνονται οι δαπάνες και οι διανυκτερεύσεις των Ελλήνων. Οπότε θα αυξηθεί η αναζήτηση πληροφοριων για ταξίδια και λογικά θα αυξηθούν οι επισκέπτες της σελίδας. Αλλά και πάλι αν είναι τεράστια η ζημιά tτου @Defkalion τώρα δεν ξέρω αν μπορεί μελλοντικά να καλύψει τις ζημιές.
Απλά υποψιάζομαι οτι έχει κουραστεί ο άνθρωπος και θυμάμαι πέρυσι είχε βγάλει και μια πικρία για εναν καυγά(?} μεταξύ μελων. Δεν είναι εύκολο για 1 άτομο μόνος του να διαχειρίζεται χρόνια ζημιές.

Μπορεί να τον βοηθήσει αν περάσει σε Αγγλική έκδοση την σελίδα?

Υποψιάζομαι @Defkalion οτι δεν σου έχει πει κανείς ευχαριστώ ή μάλλον ελάχιστοι.
Σε ευχαριστώ πολύ και να είσαι πάντα καλά.

Και αν χαλιέσαι κλείστο. {ή πούλα το)

Με εκτίμηση!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.972
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom