Εναλλακτικές Ιαπωνικές θεραπείες

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Σε φοβάμαι εσένα, έχεις που έχεις την κατραπακιά με την Ιαπωνία, αν αναζωογονείσαι και καθημερινά με το σιάτσου θα περιφέρεσαι στην χώρα σαν την σβούρα και θα μας βγάλεις όλους νοκ άουτ, καλύτερα να περιοριστείς στις δύο φορές την εβδομάδα, για να επιβιώσουμε και οι υπόλοιποι
Καλά λες Ιωάννα μου... Άσε, μην της δίνεις και πολύ θάρρος γιατί με τόση καθημερινή αναζωογόνηση τη βλέπω να τη χάνουμε... θα γίνει μόνιμη κάτοικος Ιαπωνίας. :haha:
 
Last edited by a moderator:

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Pandora μη μασάς,έχω καλό κονέ για καθημερινό σιάτσου,
ένα σακουλάκι τρούφα πεσκέσι και θα σε τρίβει μέχρι να λιώσεις:haha:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.828
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Oυπς, τι βλέπουν τα ματάκια μου... shiatsu :clap::clap:

Θέλω και γω και γω..... (το γιν-γιάνγκ μου έχει χάσει την ισορροπία του).... :( και δεν αντέχω να περιμένω μέχρι τον Ιούλη .....:roll:

Μόνο μην μας κακομάθεις, γιατί μετά θα θέλουμε τον Ισαάκ και στο σπίτι ................. (εκείνο το στρωματάκι φουτόν που αγόρασα, πρέπει να αρχίσει να κάνει την απόσβεση του....) :haha:
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Η επιστροφή και η συνέχεια

Και αφού αγαπητοί φίλοι και συνοδοιπόροι σας άφησα στη απολαυστική φροντίδα των θεραπευτών σιάτσου, για να ξεκουραστείτε, να αναζωογονηθείτε, να πάρετε τα πάνω σας σωματικά και ενεργειακά, πιστεύω ότι έφτασε πλέον το πλήρωμα του χρόνου δια εμάς να εκβαθύνουμε σε πιο ενεργειακές μεθόδους.
Αφού το έχουμε αποφασίσει ότι πριν επισκεφθούμε αυτήν την χώρα θα φροντίσουμε να την μελετήσουμε ποικιλοτρόπως είναι ουσιαστικό να δούμε και πόσο σοφά αυτός ο λαός κάνει την φιλοσοφία του τρόπο ζωής. Εκτός αυτού το βλέπω εγώ, το αιθέριο σώμα σας είναι λίγο τσαλακωμένο τελευταία, θέλει ένα ελαφρύ στρώσιμο.
 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αιθεριο σωμα; Εκτος απο την Βahari που οντως ειναι φτιαγμενη απο αιθερα, εμεις οι υπολοιπες...:( μαλλον προς το γηινο ειμαστε!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Αλήθεια τώρα,εμείς οι γήινες έχουμε καμιά ελπιδούλα
να στρώσουμε, χωρίς όμως να φτύσουμε αίμα?:(
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αλήθεια τώρα,εμείς οι γήινες έχουμε καμιά ελπιδούλα
να στρώσουμε, χωρίς όμως να φτύσουμε αίμα?:(
Άμα δεν κόψουμε τις σοκολατερί...χλωμό :p Όσο και να μας ζουπήξει...κορίτσια, πόντοι δεν χάνονται...:(

Ιωάννα, ξεκίνα εσύ...μπορεί και να ξυπνήσει το φιλότιμο :roll:...δώσε μας κίνητρα ντε...:D
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Αχ κορίτσια μου δεν θέλω τέτοια. Μην μου μπλέκετε την εναλλακτική θεραπεία με τα Body line. Θα κρατήσουμε βέβαια την δυτική μας ταυτότητα γιατί με αυτήν μεγαλώσαμε αλλά θα την διανθίσουμε με λίγο ανατολίτικο άρωμα. Απελευθερωθείτε από τα «βαριά» πρότυπα μοντέλου, εδώ δεν ισχύουν αυτά. Απολαύστε την σοκολάτα σας, και βουρ για Ρέικι.
ΟΛΕΣ θα πάμε Πανδώρα, μην χαζεύεις στις πορσελάνες, θα έχεις χρόνο μετά.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Ρέικι

Ρέικι σημαίνει «συμπαντική ζωτική ενέργεια», εννοώντας την ενέργεια που βρίσκεται γύρω μας και μας δίνει την ζωή. Εφαρμόζεται και αυτή με την χαρακτηριστική ευγένεια και σεβασμό των Ιαπώνων. Με απλό άγγιγμα των χεριών πάνω στο σώμα.
Εδώ δεν έχουμε ούτε πιέσεις, ούτε τραβήγματα, ο πρακτικός του Ρέικι θα σας κανακέψει ακουμπώντας τα χέρια του απαλά σαν χάδι σε συγκεκριμένα μέρη του σώματος, σκοπός του είναι να σας μεταδώσει ενέργεια. Φανταστείτε τον σαν φυσικό αγωγό μεταξύ της ενέργειας που υπάρχει στο σύμπαν και του σώματος σας. Για αυτόν τον λόγω ίσως νοιώσετε κάψιμο ή μούδιασμα στις περιοχές που σας αγγίζει. Στο τέλος της θεραπείας θα νοιώσετε σαν φρεσκοπλυμένοι: καθαροί, αναζωογονημένοι, ανάλαφροι, και ανακουφισμένοι. Τελειώστε την ημέρα σας με σάκε και σούσι. Αύριο θα αρχίσει η πρακτική άσκηση σε σιάτσου και ρέικι.
 
Last edited by a moderator:

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Άμα δεν κόψουμε τις σοκολατερί...χλωμό :p Όσο και να μας ζουπήξει...κορίτσια, πόντοι δεν χάνονται...:(
Απελευθερωθείτε από τα «βαριά» πρότυπα μοντέλου, εδώ δεν ισχύουν αυτά. Απολαύστε την σοκολάτα σας, και βουρ για Ρέικι.
Μπράβο Ιωάννα μου!!! :clap: Α στο καλό και με κοψοχόλιασε η Pandora :( Είπα κι εγώ, πάει, τέρμα οι σοκολατερί :klaps:Μια ερώτηση μόνο, το σουφλέ σοκολάτα με παγωτό καραμέλα και βανίλια να το τρώω πριν ή μετά το Ρέικι;;;:roll:
 
Last edited by a moderator:

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.828
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Ρέικι σημαίνει «συμπαντική ζωτική ενέργεια», εννοώντας την ενέργεια που βρίσκεται γύρω μας και μας δίνει την ζωή.......... Στο τέλος της θεραπείας θα νοιώσετε σαν φρεσκοπλυμένοι: καθαροί, αναζωογονημένοι, ανάλαφροι, και ανακουφισμένοι. Τελειώστε την ημέρα σας με σάκε και σούσι. Αύριο θα αρχίσει η πρακτική άσκηση σε σιάτσου και ρέικι.
Αχ πολύ μ΄αρέσει το ρέικι :clap:

...Είπα κι εγώ, πάει, τέρμα οι σοκολατερί :klaps:Μια ερώτηση μόνο, το σουφλέ σοκολάτα με παγωτό καραμέλα και βανίλια να το τρώω πριν ή μετά το Ρέικι;;;:roll:
:haha::haha::haha: :shock: Εσύ βρε bahari, σαν γιαπωνεζούλα είσαι ...τι καλά....

Αχ κορίτσια μου δεν θέλω τέτοια. Μην μου μπλέκετε την εναλλακτική θεραπεία με τα Body line. Θα κρατήσουμε βέβαια την δυτική μας ταυτότητα γιατί με αυτήν μεγαλώσαμε αλλά θα την διανθίσουμε με λίγο ανατολίτικο άρωμα. Απελευθερωθείτε από τα «βαριά» πρότυπα μοντέλου, εδώ δεν ισχύουν αυτά.
Αχ και βαχ γι΄αυτή τη δυτική μας ταυτότητα ... και για το σωστότερον.... τη μεσογειακή μας ταυτότητα....:haha:
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Μπράβο Ιωάννα μου!!! :clap: Α στο καλό και με κοψοχόλιασε η Pandora :( Είπα κι εγώ, πάει, τέρμα οι σοκολατερί :klaps:Μια ερώτηση μόνο, το σουφλέ σοκολάτα με παγωτό καραμέλα και βανίλια να το τρώω πριν ή μετά το Ρέικι;;;:roll:

Πριν - μετά - και κατά την διάρκεια:bleh:. Διπλή μερίδα να φάει και κάτι και ο θεραπευτής:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom