Εκλογές 2007

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Σημερα ειναι ημερα εκλογων και ολοι πρεπει να ασκησουμε το εκλογικο μας δικαιωμα.Ευχομαι λοιπον σε ολους,οταν κλεισουν οι καλπες,το κομμα τους να ειναι πρωτο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ πάλι εύχομαι να ψηφίσει ο κόσμος αυτή τη φορά λιγότερο κομματικά και περισσότερο συνειδητά.
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
δεν νομιζω οτι η πρωτια εχει τοση σημασια. πιο σημαντικο θεωρω να αποδυναμωθουν τα δυο μεγαλα κομματα (δεν ειμαι ΚΚΕ) γιατι τα αποτελεσματα του δικομματισμου και των ισχυρων κυβερνησεων τα ζουμε καθημερινα. στις τελευταιες εκλογες η ΝΔ ειχε 170 εδρες! δηλαδη οτι νομο ηθελε να περασει τον περνουσε χωρις να μπορει να κανει κανενας τιποτα......
επισης μεγαλο λαθος ειναι η αποχη για 2 λογους:
1.αν σε 100 ανθρωπους απεχουν οι 99 ο 1 βγαζει κυβερνηση την οποια τρωνε στη μαπα και οι 100. οι αλλοι 99 ομως δεν εχουν το δικαιωμα μετα να κανουν παραπονα για την κυβερνηση γιατι ειχαν τη δυναμη στα χερια τους να βγαλουν αλλη κυβερνηση αλλα αυτοι προτιμησαν να απεχουν.
2. εστω οτι καποιος απεχει συνειδητα για να διαμαρτηρηθει και ενας αλλος απεχει γιατι βαριεται να παει και προτιμα εφημεριδα και καφε στο σπιτι. φαινεται πουθενα ποιος απο τους 2 βαριοταν και ποιος οχι? ή οτι δε βαριοντουσαν και οι 2? οχι και για αυτο οι πολιτικοι θα προτιμησουν την εκδοχη που τους βολευει δηλαδη οτι ολοι απειχαν γιατι βαριοντουσαν....
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Εγώ πάλι εύχομαι να ψηφίσει ο κόσμος αυτή τη φορά λιγότερο κομματικά και περισσότερο συνειδητά.
Πιστευω οτι ο κοσμος εχει καταλαβει οτι δεν αξιζει να φανατιζομαστε γι αυτους που το μονο πραγμα που εχουν στο μυαλο τους ειναι ποιος θα φαει τα περισσοτερα και το απεδειξε:clap:(δεν ειδα ουτε μια κομματικη σημαια στα μπαλκονια,ουτε σε αυτοκινητα):clap:
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
δυστυχως dkotsifi δεν ειναι τελειως ετσι ακομα, και δυστυχως επρεπε να καει η μιση πελοποννησος για να ξυπνησουν πολλοι. το προηγουμενο σαββατο ημουν στο μαραμπου στην πανορμου και ακουμε κορναρισματα λες και παντρευοταν κανενας και ηταν περιπου 10 αυτοκινητα στη σειρα με ατομα εξω απο τα παραθυρα των αυτοκινητων να κρατουν σημαιες του κομματος τους. και ηταν αρκετα αργα για να πεις οτι ηταν απο συγκεντρωση
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Εδω στη Β'Πειραια που ειμαι εγω(Νικαια)τα πραγματα ηταν πολυ ησυχα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πιστευω οτι ο κοσμος εχει καταλαβει οτι δεν αξιζει να φανατιζομαστε γι αυτους που το μονο πραγμα που εχουν στο μυαλο τους ειναι ποιος θα φαει τα περισσοτερα και το απεδειξε:clap:(δεν ειδα ουτε μια κομματικη σημαια στα μπαλκονια,ουτε σε αυτοκινητα):clap:
Δημήτρη δυστυχώς δεν έχω πειστεί, και νομίζω θα επιβεβαιωθώ από τα αποτελέσματα το βράδυ. Μπορεί ο κόσμος να δείχνει ότι τους έχει βαρεθεί, αλλά πάνω από την κάλπη, οι περισσότεροι πάλι τυφλά κομματικά θα ψηφίσουν.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ προσωπικά δεν είμαι "κανενός". Ψηφίζω με βάση τα πρόσωπα και όχι τα κόμματα.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Εγω προσωπικα ανηκω καπου ολα μου τα χρονια αλλα δεν φανατιζομαι.Παω ριχνω την ψηφο μου και αυτο ειναι ολο.Οταν ημουν νεολαιος ετρεχα κι εγω,τωρα που μεγαλωσα καταλαβα οτι δεν αξιζει να τρεχεις για κανεναν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.326
Μηνύματα
888.012
Μέλη
38.988
Νεότερο μέλος
ABDALKHALEQ BARBA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom