Απεργούν την Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου οι Ελεγκτές Εναέριας Κυκλοφορίας. Θα ακυρωθούν όλες οι πτήσεις…

thanosth

Member
Μηνύματα
3.382
Likes
6.947
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Οι Ελεγκτές Εναέριας Κυκλοφορίας θα συμμετάσχουν στην 24ωρη πανελλαδική απεργία που εξήγγειλε η ΑΔΕΔΥ για μεθαύριο Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου. Αυτό σημαίνει πως καμία πτήση δεν θα πραγματοποιηθεί από και προς την Ελλάδα τη μέρα αυτή.
Όπως αναφέρει σε σχετική ανακοίνωση: «Η ΕΕΕΚΕ αποφάσισε να καλέσει τα μέλη της να συμμετέχουν στην εξαγγελθείσα από την ΑΔΕΔΥ 24ώρη απεργία την Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2023, ενάντια στο νέο αντεργατικό νομοσχέδιο της κυβέρνησης»
Οπότε όσοι έχετε προγραμματίσει αεροπορικό ταξίδι για την Πέμπτη, καλό θα ήταν να επικοινωνήσετε με την αεροπορική εταιρεία.

Πηγή :
"Όμορφα ταξίδια"
 
Last edited:

makisg

Member
Μηνύματα
4.799
Likes
15.830
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Τί κάνουμε σε αυτή την περίπτωση βρε παιδιά?? Η αεροπορική θα ξέρει ή πρέπει αλλού να πάρουμε τηλέφωνο??
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.799
Likes
15.830
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλυτερα στην αεροπορικη.
Θα μπορούν να ξέρουν από σήμερα?? Το πρόβλημα μου είναι ότι σήμερα λήγει η δωρεάν ακύρωση του ξενοδοχείου στο Τολέδο και αύριο της Μαδρίτης.
Τί γίνεται σε περίπτωση που δεν γίνει η πτήση και τα εισιτήρια είναι με μίλια??
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.195
Likes
41.650
Θα μπορούν να ξέρουν από σήμερα?? Το πρόβλημα μου είναι ότι σήμερα λήγει η δωρεάν ακύρωση του ξενοδοχείου στο Τολέδο και αύριο της Μαδρίτης.
Τί γίνεται σε περίπτωση που δεν γίνει η πτήση και τα εισιτήρια είναι με μίλια??
Θα σας πουν. Δεν το εχω αντιμωτωπισει αλλα οσο πιο νωρις μαθετε, τοσο καλυτερα.
Εξαλλου ειναι flex και μπορειτε να αλλαξετε ολο το ταξιδι ακομη και τωρα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.799
Likes
15.830
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Θα σας πουν. Δεν το εχω αντιμωτωπισει αλλα οσο πιο νωρις μαθετε, τοσο καλυτερα.
Εξαλλου ειναι flex και μπορειτε να αλλαξετε ολο το ταξιδι ακομη και τωρα.
Σε ευχαριστώ πολύ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.304
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τί κάνουμε σε αυτή την περίπτωση βρε παιδιά?? Η αεροπορική θα ξέρει ή πρέπει αλλού να πάρουμε τηλέφωνο??
Σίγουρα ΟΧΙ αυτό που προτείνει το άθλιο άρθρο της άθλιας σελίδας. Προφανώς και ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ την αεροπορική. Μέχρι να βγεί η ανακοίνωση δε μπορούν να σας πουν τίποτα, και το μόνο που πετυχαίνετε είναι να μπλοκάρετε το τηλεφωνικό τους κέντρο. Αν βγεί η ανακοίνωση και δείτε ότι η πτήση σας επηρρεάζεται, τότε καλέστε.
(Η απεργία αναμένεται, όπως όλες των Ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας τα τελευταία χρόνια, να κριθεί παράνομη και καταχρηστική, και αν επηρρεαστούν κάποιες πτήσεις αυτές θα είναι λίγες).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.195
Likes
41.650
Σίγουρα ΟΧΙ αυτό που προτείνει το άθλιο άρθρο της άθλιας σελίδας. Προφανώς και ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ την αεροπορική. Μέχρι να βγεί η ανακοίνωση δε μπορούν να σας πουν τίποτα, και το μόνο που πετυχαίνετε είναι να μπλοκάρετε το τηλεφωνικό τους κέντρο. Αν βγεί η ανακοίνωση και δείτε ότι η πτήση σας επηρρεάζεται, τότε καλέστε.
(Η απεργία αναμένεται, όπως όλες των Ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας τα τελευταία χρόνια, να κριθεί παράνομη και καταχρηστική, και αν επηρρεαστούν κάποιες πτήσεις αυτές θα είναι λίγες).
Μαλλον δεν θα βγει παρανομη γιατι γινεται στην ομπρελα της ΑΔΕΔΥ.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.737
Likes
11.817
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Θα μπορούν να ξέρουν από σήμερα?? Το πρόβλημα μου είναι ότι σήμερα λήγει η δωρεάν ακύρωση του ξενοδοχείου στο Τολέδο και αύριο της Μαδρίτης.
Σε όσες περιπτώσεις αναγκάστηκα να ακυρώσω κρατήσεις λόγω ανωτέρας βίας ενώ είχε παρέλθει η προθεσμία δωρεάν ακύρωσης τα ξενοδοχεία δε με χρέωσαν.

Εγώ έχω πτήση Παρασκευή ξημερώματα, γύρω στις 4.30 κι έχω αγχωθεί μην επηρεαστεί, πιθανώς αδίκως αφού θα έχει αλλάξει η μέρα. Έλαβα σήμερα το πρωί μεηλ από την αεροπορική και πήγα να πάθω εγκεφαλικό, αλλά ευτυχώς ήταν απλώς υπενθύμιση για το τσεκιν.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.799
Likes
15.830
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.966
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom