Ακτοπλοικά- προσφορές

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτή την εποχή (ως 31/3) οι καλύτερες προσφορές για μετάβαση στη γείτονα είναι (2 άτομα καμπίνα + ΙΧ με επιστροφή πάντα-χωρίς λιμενικά τέλη):
Αγούδημος : για Μπάρι 270
η πολύ καλή προσφορά της Αγούδημος ισχύει ως 11/7!!...
(χαρές που θα κάνει ο Traveller..)
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Ισχύει και κατά την περίοδο του Πάσχα?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ισχύει και κατά την περίοδο του Πάσχα?
θεωρητικά ναι. λέω θεωρητικά γιατί μπορει να ακουσεις για διαθεσιμότητα κλπ. όσο πιο νωρίς τόσο καλύτερα. στην ακτοπλοία δυστυχώς τα πράγματα είναι πολύ πιο ρευστά από ότι στις αεροπορικές. αν δεν υπάρχει ζήτηση δρομολόγια κόβονται σε μια νύχτα και αν υπάρχει οι τιμές αυξάνονται πάλι σε μια νύχτα..
αν πάτε από κει προτιμήστε τα 30Ε παραπάνω για καμπινα Α2 (πιο μεγαλη, διπλό κρεβάτι, tv κλπ.)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σικελία - Μάλτα

μια και τεθηκε η σχετική ερώτηση :
Μάλτα πάμε είτe με Grimaldi (συμβατικά από Κατάνια 7-8 ώρες)
Grimaldi Lines
είτε με Virtu (μαλτέζικη, ταχύπλοα, 3 ώρες από Κατάνια, 1,5 ώρα από Pozzalo-νότια Σικελία-κάποιες μέρες και με λεωφορείο από κει για Κατάνια)
Virtu Ferries Ltd - Home Page
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Εγώ επειδή είμαι βιτσιόζος γεροπαράξενος και γκρινιάρης θα πάρω το τζακπότ... από Πάτρα με Αγούδημο για Ιταλία από εκεί το ΚΤΕΛ για Κατάνια και μετά την κουιμπέκα του Grimaldi... Ο πολυμήχανος Οδυσσέας δηλαδή ήταν καλύτερος??
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγώ επειδή είμαι βιτσιόζος γεροπαράξενος και γκρινιάρης θα πάρω το τζακπότ... από Πάτρα με Αγούδημο για Ιταλία από εκεί το ΚΤΕΛ για Κατάνια και μετά την κουιμπέκα του Grimaldi... Ο πολυμήχανος Οδυσσέας δηλαδή ήταν καλύτερος??
έχω και καλύτερο: πάρε Sicilia Express από σταθμό Λαρίσσης..απευθείας για Κατάνια με πολύ χαμηλό κόστος....
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Ας πουμε οτι θελουμε να κινηθουμε ακτοπλοϊκα Ηγουμενιτσα-Ανκόνα.
Η τιμη που εχω δει ειναι γυρω στα 770 Ευρω για 2 ατομα + 2κλινηκαμπινα+ αυτοκινητο.
Για ενα ταξιδι 10 ημερων περιπου θεωρειτε οτι συμφερει?
Υπαρχουν 3 δρομολογια, ποια θεωρειτε καλυτερη εταιρεια
Μινοαν, Σουπερφαστ ή Ανεκ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ας πουμε οτι θελουμε να κινηθουμε ακτοπλοϊκα Ηγουμενιτσα-Ανκόνα.
Η τιμη που εχω δει ειναι γυρω στα 770 Ευρω για 2 ατομα + 2κλινηκαμπινα+ αυτοκινητο.
Για ενα ταξιδι 10 ημερων περιπου θεωρειτε οτι συμφερει?
Υπαρχουν 3 δρομολογια, ποια θεωρειτε καλυτερη εταιρεια
Μινοαν, Σουπερφαστ ή Ανεκ?
φαινεται τσιμπημενη.εξαρταται απο την περιοδο.η πτωση φετοs μετριεται με διψηφια νουμερα οποτε μπορειs να πετυχειs καλυτερεs τιμεs ζητωνταs η απαιτωνταs εκπτωση.την καλυτερη την πετυχαινειs στα κεντρικα των εταιριων Αθηνα η Πατρα, αλλιωs ζητα τη απο πρακτορειο. πολλεs φορεs συμφερει η τετρακλινη με αποκλειστικη χρηση.Περισυ με την τιμη που γραφειs εκλεισα για φιλουs το 15αυγουστο. φετοs εxουν πολλα ζορια οι εταιρειεs και πιστευω ειναι το τελευταιο καλοκαιρι με 3 εταιρειεs εκει και 8 πλοια.
η καλυτερη εταιρεια ειναι αυτη που θα σου δωσει τη μεγαλυτερη εκπτωση. παντωs η μινοαν ειναι η καλυτερη απο ξενοδοχειακηs πλευραs και η Ανεκ απο "ανθρωπινηs".δεν δε βλεπουν απροσωπα δηλ.
μικροδιαφορεs.οταν γυρισω και θελειs στελνειs ενα πμ με dates και ρωταω κι εγω.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Οντως η τιμή που αναφέρεις είναι πολύ υψηλή.Τα χριστούγεννα κλείσαμε με superfast
δυο άτομα ,δίκλινη καμπίνα(τατράκλινη με χρήση δίκλινης) και αυτοκίνητο στα 394 ευρώ(Πάτρα -Ανκώνα-Πάτρα)
με το 50 τοις εκατό έκπτωση που δίνει τους χειμερινούς μήνες.Ομως όλη την διάρκεια του χρόνου υπάρχουν μεγάλες προσφορές και από όλες τις εταιρείες .Πρέπει να ενημερώνεσαι και να ζητάς την έκπτωση αλλιώς μην περιμένεις να την αναφέρουν από μονοι τους.Η μινόαν είναι πολύ καλη αν και εμένα μου αρέσει και η σουπέρ φαστ.Ο Samion φαίνεται να έχει ενστάσεις για σούπερ φαστ ,δεν ξέρω γιατί ,θα έχει τους λόγους του.....(το 11 και το 12 είναι πολύ καλά όχι.......κουιμπέκες ,αν και νομίζω ότι το 11 θα το βάλουν ή το έχουν ήδη βάλει για Κρήτη)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οντως η τιμή που αναφέρεις είναι πολύ υψηλή.Τα χριστούγεννα κλείσαμε με superfast
δυο άτομα ,δίκλινη καμπίνα(τατράκλινη με χρήση δίκλινης) και αυτοκίνητο στα 394 ευρώ(Πάτρα -Ανκώνα-Πάτρα)
με το 50 τοις εκατό έκπτωση που δίνει τους χειμερινούς μήνες.Ομως όλη την διάρκεια του χρόνου υπάρχουν μεγάλες προσφορές και από όλες τις εταιρείες .Πρέπει να ενημερώνεσαι και να ζητάς την έκπτωση αλλιώς μην περιμένεις να την αναφέρουν από μονοι τους.Η μινόαν είναι πολύ καλη αν και εμένα μου αρέσει και η σουπέρ φαστ.Ο Samion φαίνεται να έχει ενστάσεις για σούπερ φαστ ,δεν ξέρω γιατί ,θα έχει τους λόγους του.....(το 11 και το 12 είναι πολύ καλά όχι.......κουιμπέκες ,αν και νομίζω ότι το 11 θα το βάλουν ή το έχουν ήδη βάλει για Κρήτη)
οι προσφορεs τελειωνουν 31/3 κι απο τοτε ατομικη εκπτωση εκτοs νεωτεραs που θα ειμαστε εδω να τα πουμε..
δεν εxω τιποτε εναντιον τηs σουπερφαστ. αν πρεπει να διαλεξω καποια επιλεγω μινοαν γιατι τα Παλαs ειναι πιο ωραια πλοια μεσα και Aνεκ αν ειμαι μονοs η με πετ. στα Φαστ αν ειμαι μονοs παντα θα με βαλουν με αλλον-ουs και το πετ θα πληρωσει παντα. στην ανεκ αυτα απλα δεν γινονται. και στα μπαρ θα ειναι λιγοτερο τυπικοι και στο εστιατοριο θα σου δωσουν προτασειs, πιο φιλικα εν γενει. ολα ειναι σχετικα. του χρονου μπορει να λεω αλλα. και οι 3 εταιρειεs ειναι καλεs.
το Cruise Europa που καθελκυστηκε 14/3 και απο οκτωβριο παει Ανκονα θα αλλαξει το κονσεπτ τηs γραμμηs και τα δεδομενα οσον αφορα τουs επιβατεs. ετοιμαζομαι για Cruise Europa..
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.119
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
πολύ δούλεμα πέφτει έχεις ρημάξει τα άσπρα λουκάνικα και τις άσπρες μπύρες και μας άφησες έμας μπας και δούμε άσπρη μέρα με τα καράβια!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πολύ δούλεμα πέφτει έχεις ρημάξει τα άσπρα λουκάνικα και τις άσπρες μπύρες και μας άφησες έμας μπας και δούμε άσπρη μέρα με τα καράβια!!
μολιs γυρισα απο μπυραρια που καταναλωθηκαν πολλεs weiss και ειπα να aσxοληθω με τα δικα μου, πλοια.., πριν παμε για υπνο...
Aufwiedersen Leftris B..:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.948
Μέλη
38.986
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom