Γαλλία Eurostar - Χρειαζεται κρατηση?

Stavros_GG

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι-Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Περιπλους της Ευρωπης!
Το Σεπτεμβριο στο πλαισιο ενους ταξιδακίου που σχεδιαζω, θα παω απο το Παρισι στο Λονδινο. Η παρεα μου με επρηζε οτι με τα ιδια λεφτα βρισκουμε πτηση easy-jet αλλα επειδη σιχαινομαι τις low-co και επειδη νομιζω οτι θα ειναι πολυ ενδιαφερουσα η διαδρομη τους επεισα να παρουμε το Eurostar!

Η ερωτηση μου ειναι αν κρινετε σκοπιμο να κλεισω εισητηρια απο τωρα. Ας πουμε, θα υπαρχει καμια διαφορα στην τιμη? Γινεται να κλεισω εισητηρια με το που φτασω Παρισι, στο αεροδρομιο?
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
απο την εμπειρια μου με τα τρενα της ευρωπης σου λεω οτι οσο πιο νωρις τα κλεισεις τοσο πιο φτηνα ειναι.
μπες στο σαιτ της eurostar βρες τις ωρες που σας βολευουν και κλειστε τα!
το ταξιδι με αυτα τα τρενα ειναι σιγουρα πολυ ωραια εμπειρια!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.748
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το Σεπτεμβριο στο πλαισιο ενους ταξιδακίου που σχεδιαζω, θα παω απο το Παρισι στο Λονδινο. Η παρεα μου με επρηζε οτι με τα ιδια λεφτα βρισκουμε πτηση easy-jet αλλα επειδη σιχαινομαι τις low-co και επειδη νομιζω οτι θα ειναι πολυ ενδιαφερουσα η διαδρομη τους επεισα να παρουμε το Eurostar!

Η ερωτηση μου ειναι αν κρινετε σκοπιμο να κλεισω εισητηρια απο τωρα. Ας πουμε, θα υπαρχει καμια διαφορα στην τιμη? Γινεται να κλεισω εισητηρια με το που φτασω Παρισι, στο αεροδρομιο?
Μην κάνεις κανα αστείο, ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα τα κλείσεις ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ πιο πριν. Last Minute απλά δεν πουλάνε, κοντά στο last minute οι πιθανότητες λένε ότι δε θα βρείς, και λιγότερο από ένα μήνα πριν θα τα πληρώσεις χρυσάφι.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.431
Likes
7.533
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αν το κλείσεις ένα τρίμηνο, δηλαδή 90 μέρες, πριν το ταξίδι, θα βρεις την φτηνότερη τιμή.

κοιτούσα πχ για παρίσι λονδίνο κάπου στα μέσα οκτώβρη και το φτηνότερο είχε 50Ε η απλή διαδρομή. Μετά οι τιμές συνέχιζαν ως εξής:
124Ε, 172Ε, 197Ε και το ...φαρμάκι ήταν 338Ε που ήταν η business class!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.577
Likes
14.736
Οπωσδήποτε χρειάζεται κράτηση.Μπορείς να τυπώσεις τά εισιτήρια σου μετά τήν κράτηση.Το Eurostar έχει (3) επίπεδα τιμών.Standard-Leisure-Business.Κάθε επίπεδο έχει non-flexible,semi-flexible,fully flexible.Βγαίνουν καί προσφορές,απλές μόνο για εισιτήρια η συνδυασμό με ξενοδοχεία(άν σε ενδιαφέρει).Θέλει ψάξιμο στην σελίδα τους.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.504
Likes
4.577
Από μια πρόχειρη αναζήτηση πήγαινε-έλα Παρίσι-Λονδίνο βγαίνει κοντά στα 100?...
Άποψή μου να δεις πότε σε βολεύει και να κλείσεις... χθες!!
Επίσης, έχε υπ' όψιν σου ότι ο ναύλος διαφέρει από μέρα σε μέρα κι από ώρα σε ώρα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.480
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom