Ολλανδία 2 και σημερα για το αμστερνταμ.......

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
πολυ καλημερα σας.τη κυριακη το πρωι πεταω για αμστερνταμ για 5 μερουλες με τον συζυγο και ειμαι ενθουσιασμενη....
εδω και μηνεσ ψαχνω πληροφοριες κυριως "εδω" και στο ιντερνετ.εχω βρει αρκετα πραγματα αλλα αν ειναι ευκολο θα ηθελα καποιοσς που εχει παει να μου πει πραγματα για εστιατορια και διασκεδαση που να ειναι οικονομικα γιατι το ταξιδι αυτο προγραμματιστηκε με πολυ οικονομια( αχ!αυτη η αναθεματισμενη κριση...).
κατι αλλο.... θα μασ φτασουν οι 5 μερες να παμε και στα τριγυρω χωρια καμια βολτα?
αυτο που με αγχωνει κυριως ειναι η μετακινηση με τα τραμ.ειναι ευκολη?
θα μεινουμε στη leidseplein ειναι ευκολο να παμε απο το centraal εκει?
sorry για το βομβαρδισμο ερωτησεων.:D:D:D:D
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
απο το centraal παίρνεις το τραμ 1 και 5 αν θυμαμαι καλα (εξακριβωσε το εκει) για leidseplein. βγάλε κάρτα απεριορίστων για το τραμ συμφέρει καθώς το απλο εισητήριο έχει πάνω κάτω 2,5? τη φορά. πολύ εύκολη η μετακίνηση με τράμ μη σε αγχώνει καθόλου. Σε 2 ώρες με το τράινο απο centraal βρίσκεσαι στη Χάγη ή στην Ουτρέχτη που αξίζουν μια βόλτα (κοντά στη Χάγη είναι το mandurodam με τις μικρογραφίες των πόλεων)
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
απο το centraal παίρνεις το τραμ 1 και 5 αν θυμαμαι καλα (εξακριβωσε το εκει) για leidseplein. βγάλε κάρτα απεριορίστων για το τραμ συμφέρει καθώς το απλο εισητήριο έχει πάνω κάτω 2,5? τη φορά. πολύ εύκολη η μετακίνηση με τράμ μη σε αγχώνει καθόλου. Σε 2 ώρες με το τράινο απο centraal βρίσκεσαι στη Χάγη ή στην Ουτρέχτη που αξίζουν μια βόλτα (κοντά στη Χάγη είναι το mandurodam με τις μικρογραφίες των πόλεων)
ευχαριστω,νομιζω για το τραμ εχεις δικιο,ειναι νομιζω 1 και 5. για εστιατορια και κανα club ξερεισ τιποτα?:roll::roll::roll:
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
απο εστιατόρια έχει τα πάντα, αυτό που μου έμεινε ήταν ένα dinner cruise ένα βράδυ στα κανάλια πολύ καλό φαγητό και εκπληκτική η βόλτα (δες για blue boat cruises). απο νυχτερινή ζωή βρίθει ο τόπος αλλά καλό είναι να αποφύγετε τις ορδές των μεθυσμένων άγγλων, σε μεγάλο club δε πήγα αλλά απο μπαράκια θα ευχαριστηθεί το μάτι σου
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Νομίζω οτι αν έχεις βγάλει ένα πλήρες πρόγραμμα καθημερινά, μια χαρά θα σου φτάσουν οι 5 μέρες. Να πας οπωσδήποτε στο Μάρκεν και το Βόλενταμ, είναι κουκλίστικα χωριά. Θα δεις παραμυθένια σπίτια δίπλα σε μικρά καναλάκια με πάπιες, όπου καθρεφτίζονται οι φροντισμένοι κήποι και τα σπίτια, σε μια γαληνεμένη ησυχία που θα ήθελες πολύ να μείνεις περισσότερο εκεί. Σε ζηλεύω...
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια


το ειδα στο ιντερνετ και ειναι απιστευτο μερος,οντως αξιζει αλλα ειναι οπως ειπεσ τσιμπημενο.ειδα οτι εχει 65€ το καθε μενου.τωρα λογικα ειναι για ενα ατομο ε?
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Θα σου πρότεινα οπωσδήποτε να πας και εδώ για φαγητό...Δεν είναι κανένα εστιατόριο πολυτελείας αλλά είναι απίστευτη η ποικιλία που μπορείς να βρεις .....από σάντουτσ σε μεγάλη ποικιλία μεχρι ψάρια και κρεατικά που τα διαλέγεια από τον πάγκο και τα ψήνουν εκέινη την ώρα μπροστά σου...φτιάχνουν την πίτσα σου ή την πάστα σου με τα συστατικά που διαλέγεις και ένα σωρό άλλα πράγματα.....Μην το χάσεις ,οι τιμές είναι πολύ καλές...



V&D La Place Cheap Restaurant Amsterdam Holland Netherlands Rokin
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
συμφωνώ με την ευαγγελία για το Nomads..προσοχη 'ομως στις κάλτσες...
το τραμ νο 5 φευγει σιγουρα απο centraal και περνα απο leidseplein.
η ουτρεχτη ειναι μόλις 30 λεπτα απο centraal...
μια ημερησια εκδρομή ειναι να παρεις το τρενο για χάγη ..να κατεβεις leiden και delft και να συνεχισεις μετά για χαγη..
καλα να περασεις στο αγαπημενο μου amsterdam....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.368
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom