χαλαρος ενας βενετσιανικος πυργος εστιατοριο bar

billakos2004

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
περσι το καλοκαιρι πηγα ναξο με την κοπελα μου. συμπαθητικο νησι με ωραιες παραλιες και σχετικα καλη νυχτερινη ζωη. ολα κυλαγανε υπεροχα μεχρι την ωρα που η κοπελα μου με χωρισε...........
μου ηρθανε τα πανω κατω. 2 μερες δεν μηλιωμασταν και δεν μου ελεγε και τον λογο του χωρισμου μας. πηγα μια βολτα στην πορταρα να ξελαμπικαρει ο εγγεφαλος μου και μετα για ενα καφεδακι χαλαρωτικο με θεα το απεραντο γαλαζιο...ηρεμια δεν μπορουσα να βρω και προσποιομουν οτι ημουν ανετος..
μια παρεα διπλα μου μιλαγε για ενα σπεσιαλ ρομαντικο πυργο που ειχαν επισκευθει το προηγουμενο βραδυ.
γνωριστικα με τα παιδια και ρωτησα σχετικα με το μερος....
μου ειπανε για ενα βενετσιανικο πυργο του 1500 στο γλιναδο, ενα χωριο 10 λεπτα απο την χωρα της ναξου, με ωραια θεα και καλο φαγητο...
τοτε μου ηρθε μια λαμπρη ιδεα.. επρεπε να κανω κατι να τα ξαναβρω με την πρωην μου...
κατα το βραδακι εκανα ενα μπανιο , εβαλα τις κολωνιες μου και αποφασησα να παω με την πρωην μου εκει, πιστευοντας οτι ενα ρομαντικο δειπνο θα εφτιαχνε τα πραγματα μεταξι μας.
την πηρα χωρις να της πω τιποτα και πηγαμε στον πυργο για ενα ρομαντικο δειπνο....
οταν φτασαμε ηταν πολυ καλυτερα απο τι μου ειχαν περιγραψει τα παιδια...
στο ψηλοτερο σημειο του χωριου πανω σε ενα γρανιτενιο βραχο ηταν ο βενετσιανικος πυργος..ωραιο ντεκορ με αιθουσα μουσειο και με τον ιδιοκτητη ξεναγο η κατασταση ερχοταν εκει που ηθελα.....
μας ξεναγησε στο πετροχτιστο κελαρι οπου τον αφησα να μας διαλεξει ενα ωραιο κρασι.. η πρωην κοπελα μου ηταν ενθουσιασμενη απο την ατμοσφαιρα.....και εγω ακομα περισσοτερο.
μας πηγε στο τραπεζι μας στο ψηλοτερο σημειο του πυργου, με θεα την χωρα της ναξου,,, η κοπελα μου τα εχασε,,,, ωραια θεα,απαλη ιταλικη μουσικη και πολλα κερια σε μια βραδια αξεχαστη.........
μετα το φαγητο μιλησαμε και γυρισε σε μενα βλεποντας την ρομαντικη μου πλευρα.....
να ναι καλα και το παλικαρι που μας εφτιαξε μια ξεχωριστη ατμοσφαιρα σε ενα ξεχωριστο μερος....
χαλαρος ανεπιφυλακτααααααααααα.....
πριν ενα μηνα αραβωνιαστικα την κοπελα μου και το καλοκαιρι παντρευομαστε.....
μηνα του μελιτος στην ναξο και σιγουρα γευμα στο ομορφοτερο μερος που εχω δει στην ζωη μου.... ευχαριστω για ολα χαλαρε.....
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
πολυ ωραια ολα αυτα και ρομαντικα αλλα εμενα μου δημιουργειται μια απορια. χωρισατε στις διακοπες και συνεχεισατε να συγκατοικειτε στο ιδιο ξενοδοχειο?

Υ.Γ¨συγγνωμη αν γινομαι αδιακριτος και sorry για το off topic
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
χαλαρος ανεπιφυλακτααααααααααα... ευχαριστω για ολα χαλαρε...
Στο facebook προσφέρετε μενού με 15 ευρώ το άτομο, ισχύει ακόμα?
Επίσης αν έρθω με την κοπέλα μου γίνεται να της πείτε ότι το μενού κοστίζει 100 ευρώ το άτομο για να την εντυπωσιάσω?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Τι εννοεις δεν "μηλιωσασταν"; Δεν τρωγατε μηλα δηλαδη;
είσαι κακοπροαίρετος.... τελικά δε μας είπες το λόγο που σε χώρισε προσωρινά? πολύ επιπόλαιο μου ακούγεται αυτό σε χώρισε και ξανασμίξατε αμέσως εξαιτίας του ρομαντικού δείπνου? εννοείται ότι αν θες απαντάς σε αυτές τις προσωπικές ερωτήσεις... έλα πες και δε θα το πω πουθενα:D
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.066
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
καλό πάντως κατά την ταπεινή μου άποψη το μέρος να έμενε μυστικό. Κι αυτό , γιατί οι δικηγόροι των διαζυγίων κλέφτες να γίνουν?
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ωραίο φαίνεται από τις φώτο στο google, οπότε κρατάω το tip. Όσο για τα υπόλοιπα, μη μασάς, η κοπέλα θα σε χώρισε γιατί έμαθε για τον πύργο και ήθελε να πάει. :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
είσαι κακοπροαίρετος.... τελικά δε μας είπες το λόγο που σε χώρισε προσωρινά?
Ειμαι (παντως σαν επαγγελματιας καλα κανει ο ανθρωπος και βρισκει τροπους να διαφημισει την επιχειρηση του)... αλλα δεν με χωρισε προσωρινα καμμια.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.987
Likes
27.977
Στο facebook προσφέρετε μενού με 15 ευρώ το άτομο, ισχύει ακόμα?
Επίσης αν έρθω με την κοπέλα μου γίνεται να της πείτε ότι το μενού κοστίζει 100 ευρώ το άτομο για να την εντυπωσιάσω?
Τι εγινε εδω;θελουμε να την βγαλουμε λοκο αλλα να το παιξουμε
και λαρτζ;;) Μας τα φαγανε οι ρεγκιουλαρ.

καλως ηρθες Μπιλακο 2004
Προς στιγμη μασησα με την ιστορια σου :).
Εχω μια απορια.
Ησουν ελευθερος και δυο ημερες δεν σου μιλουσε.
Την πηγες στο πυργο και αρχισε να σου μιλαει και πατε για γαμο.
Εγω που ειμαι παντρεμενος αν την παω την δικια μου στον πυργο,
Θα σταματησει 2 μερες να μου μιλαει; :bleh::bleh::bleh::haha:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι εγινε εδω;θελουμε να την βγαλουμε λοκο αλλα να το παιξουμε
και λαρτζ;;)

καλως ηρθες Μπιλακο 2004
Προς στιγμη μασησα με την ιστορια σου :).
Εχω μια απορια.
Ησουν ελευθερος και δυο ημερες δεν σου μιλουσε.
Την πηγες στο πυργο και αρχισε να σου μιλαει και πατε για γαμο.
Εγω που ειμαι παντρεμενος αν την παω την δικια μου στον πυργο,
Θα σταματησει 2 μερες να μου μιλαει; :bleh::bleh::bleh::haha:
Εσενα που σου μιλαει κι εισαι και παντρεμενος αν την πας στον πυργο θα σ' αρχισει την κρεββατομουρμουρα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.542
Μηνύματα
900.371
Μέλη
39.276
Νεότερο μέλος
geodimi10

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom