Ιταλία ταξίδι στην ιταλία (τοσκάνη- κόμο) επείγον -βοήθεια

Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Ο κύβος ερρίφθη. ιταλία. σκεφτόμαστε για τοσκάνη (πλην της Φλωρεντίας που την έχουμε επισκεφτεί) μιλάνο και λίμνες κόμο.λέμε, πρώτη σκέψη, να πετάξουμε από θεσσαλονίκη προς φλωρεντία, ρώμη ή μπολόνια από εκεί να νοικιάσουμε αμάξι και να ανέβουμε βορειότερα μέχρι το κόμο.αφήνουμε το αυτοκίνητο στο μιλάνο και επιστρέφουμε από εκεί θεσσαλονίκη.μπορείτε να μου προτείνετε κάποια άλλη αεροπορική εταιρεία πλην της αλιτάλια ή την ετζίαν που να πετά ιταλία. οι τιμές που είδα στις παραπάνω εταιρείες για μήνα αύγουστο ήταν λίγο τσιμπημένες. υπάρχει περίπτωση να βρώ μέσα στον αύγουστο αεροπορικά σε προσιτέρς τιμές? (το κακό είναι ότι έχασα τις ευκαιρίες της αλιτάλια). στην τοσκάνη σκέφτοαμαι να πάω σιένα και πίζα. πού αλλόύ να πάω?μήπως γνωρίζετε ξενοδοχεία? στο κόμο πού να μείνω από ξενοδοχείο (δεν το κρύβω την θέλουμε την θέα μας στις λίμνες), όποιος γνωρίζει κάτι, παρακαλώ ας βοηθήσει. ευχαριστώ.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.175
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Ο κύβος ερρίφθη. ιταλία. σκεφτόμαστε για τοσκάνη (πλην της Φλωρεντίας που την έχουμε επισκεφτεί) μιλάνο και λίμνες κόμο.λέμε, πρώτη σκέψη, να πετάξουμε από θεσσαλονίκη προς φλωρεντία, ρώμη ή μπολόνια από εκεί να νοικιάσουμε αμάξι και να ανέβουμε βορειότερα μέχρι το κόμο.αφήνουμε το αυτοκίνητο στο μιλάνο και επιστρέφουμε από εκεί θεσσαλονίκη.μπορείτε να μου προτείνετε κάποια άλλη αεροπορική εταιρεία πλην της αλιτάλια ή την ετζίαν που να πετά ιταλία. οι τιμές που είδα στις παραπάνω εταιρείες για μήνα αύγουστο ήταν λίγο τσιμπημένες. υπάρχει περίπτωση να βρώ μέσα στον αύγουστο αεροπορικά σε προσιτέρς τιμές? (το κακό είναι ότι έχασα τις ευκαιρίες της αλιτάλια). στην τοσκάνη σκέφτοαμαι να πάω σιένα και πίζα. πού αλλόύ να πάω?μήπως γνωρίζετε ξενοδοχεία? στο κόμο πού να μείνω από ξενοδοχείο (δεν το κρύβω την θέλουμε την θέα μας στις λίμνες), όποιος γνωρίζει κάτι, παρακαλώ ας βοηθήσει. ευχαριστώ.
μας βομβάρδισες!!!:D παρακάλα μην έρθω σέρρες θα σε ρημάξω.... χθες έκλεισα για βενετία από θεσ/κη 208 ευρώ με malev και έχει εισητήρια αρκετά, την τιμή την θεωρώ καλή για την επόχη και 25 μέρες πριν την πτήση, άλλη τιμή καλή δε βρήκα εκτός αν βγει καμμιά άλλη προσφορά, μα μη περιμένεις διαφορές μεγάλες, από βενετία οι λίμνες δεν είναι και πολύ μακρυά ούτε η τοσκάνη που θέλεις. κλείσε πρώτα αεροπορικά και λέμε τα υπόλοιπα μετά
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
και εγώ είδα την μάλεβ γύρω στο 200 από θεσααλονίκη για μιλάνο. λες να κλείσω πήγαινε έλα μιλάνο ή να πάω βενετία και να φύγω από μιλάνο? να σου πώ σκέφτηκα να προσγειωθώ και ρώμη και μετά από εκεί να συνεχίσω βόρεια για τοσκάνη και μετά για λίμνες. ακόμη ψάχνομαι! όπου βρω καλές τιμές θα κλείσω. πάντως η μάλεβ όντως μοιάζει η πιο προσιτή. (δεν έχω πάει βουδαπέστη. αν έχουμε κάποιες ώρες αξίζει να κατέβουμε κέντρο? το αεροδρόμιο είναι κοντά στην πόλη?)
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Πες μας και ποσο θα κατσεις...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.175
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
και εγώ είδα την μάλεβ γύρω στο 200 από θεσααλονίκη για μιλάνο. λες να κλείσω πήγαινε έλα μιλάνο ή να πάω βενετία και να φύγω από μιλάνο? να σου πώ σκέφτηκα να προσγειωθώ και ρώμη και μετά από εκεί να συνεχίσω βόρεια για τοσκάνη και μετά για λίμνες. ακόμη ψάχνομαι! όπου βρω καλές τιμές θα κλείσω. πάντως η μάλεβ όντως μοιάζει η πιο προσιτή. (δεν έχω πάει βουδαπέστη. αν έχουμε κάποιες ώρες αξίζει να κατέβουμε κέντρο? το αεροδρόμιο είναι κοντά στην πόλη?)
είδα κι εγώ τις 10 ωρες που μπορούσες να έχεις κενό μεταξύ των πτήσεων και σίγουρα προλαβαίνεις βόλτα αλλά τελικά επέλεξα να μη το κάνω μιά άλλη φορά βουδαπέστη τώρα αν εσύ έχεις όρεξη.... δε μπορείς να πας μιλανο και να φύγεις από αλλού με χαμηλή τιμή
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.887
Likes
9.940
Διαφωνώ. Είναι μια ολοζώντανη φοιτητούπολη, με πολλά να δώσει πέραν του πύργου.

Ναι αλλά για πρώτη φορά στην περιοχή και υποθέτοντας ότι δεν έχει άπλετο χρόνο, νομίζω ότι άλλα έχουν προτεραιότητα π.χ. κάποιο από τα χωριά της Τοσκάνης...
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
:haha::shock::shock:παιδιά κατ' αρχάς σας ευχαριστώ. λοιπόν, υπολογίζω να μείνω το πολύ μία εβδομάδα. 3 μέρες τοσκάνη και άλλες 3 λίμνες κόμο. ξέρω είναι λίγες οι μέρες,ούτε μυρωδιά προλαβαίνω να πάρω. δεν έχω τον χρόνο να επισκεφτώ πολλά μέρη (που πολύ θα το ήθελα, ιδίως τα χωριά στην τοσκάνη, που οι συνταξιδιώτες, πολύ συχνά αναφέρουν) αλλά τουλάχιστον να δω την σιένα (που τόσα έχω ακούσει) και κάποιες από τις γύρω περιοχές. στο κόμο που ακριβώς να μείνω? ξέρει κανείς? βρήκα κάποια ξενοδοχεία αλλά δεν ξέρω που να διαλέξω. σκέφτομαι την τελευταία μέρα (την έβδομη) να μείνω μιλάνο. ότι έχετε να προτείνετε από ξενοδοχεία και μέρη παρακαλώ ενημερώστε με.:clap::clap::clap::clap::clap:
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
stavros, εγω εμεινα στο Hotel Bellavista ειναι στην Valmadrera-Lecco.Το αναφερω γιατι ειναι ακριβως μπροστα στη Λιμνη..ησυχο με απιστευτη θεα!!Απο τιμη 80 ευρω με πρωινο.Αν σε ενδιαφερει εχω μπροστα μου την αποδειξη με ολα τα στοιχεια τους.Το Bellagio ειναι 23 χιλ. απιστευτου παραλιακου δρομου απο το ξενοδοχειο.Μην σε ζαλιζω με λεπτομερειες εαν σε ενδιαφερει κατι μου λες...
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
φυσικά και με ενδιαφέρει το ξενοδοχείο και όλα τα στοιχεία που έχεις. συγγνώμη για την ασχετοσύνη μου αλλά το Valmadrera-Lecco που ακριβώς είναι? διάβασα την ιστορία του τράβεμλερ για το μπέργκαμο και σκέφτομαι από μαλπένσα να πάω μπέργκαμο και μετά κόμο.εσύ που ακριβώς πήγες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.440
Μέλη
39.250
Νεότερο μέλος
sofiamts

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom