Ιταλία μιλάνο και φλωρεντία ή μιλάνο και βενετία;

despoina04

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
μιλάνο - βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
ταυλάνδη
αγαπητοί ταξιδιώτες,
ταξιδέυω στις 27 μαίου πρωι 10.25 για μπέργκαμο με 3 διανυκτερευσεις και επιστρέφω ελλάδα στις 30 μαίου με την πτήση των 14.15 από μπέργκαμο
θα ήθελα την βοηθειά σας και την γνώμη σας όσο αφορά στο ποιές πόλεις να διαλέξω να πάω σκεπτόμενοι πάντα ότι έχω 3 διανυκτερέυσεις.
δεν έχω αρκετά χρήματα για να πάω και στις 3 πολεις έτσι θέλω να σκεφτείτε τι θα είναι καλύτερο προκειμένου να μην είμαι όλη μέρα μέσα σε ένα τρένο...και να απολάυσω χαλαρά τα αξιοθέατα...:D
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.914
Δύο πόλεις σε δυο μέρες είναι κάπως πιεστικό το πρόγραμμα (το τελευταίο πρωί θα το "φας" για να πας έγκαιρα αεροδρόμιο). Παλεύεται, αλλά όχι με την προσδοκία ότι θα δεις "χαλαρά" τα αξιοθέατα. 3 πόλεις στο ίδιο διάστημα, μοιάζει σουρεαλιστικό...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
3 μέρες πας εκεί, μη κάψεις την μια μέρα για μονήμερη εκδρομή τόσο μακριά
 

despoina04

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
μιλάνο - βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
ταυλάνδη
επειδή 3 δεν θα προλάβω να δω θέλω να με βοηθησετε να διαλέξω τις 2.:roll:
επειδη διάβασα να λέτε σε άλλα τόπικ ότι το μιλάνο δεν είναι για 3 μέρες
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
ολες αυτες οι πολεις θελουν, κατα τη γνωμη μου, τουλαχιστον 2 διανυκτερευσεις και 3 ημερες ... και προσωπικα θεωρω οτι το μιλανο δεν εξαντλειται τοσο ευκολα...καλυτερα να προτιμησεις τις λιμνες κοντα στο μιλανο...

καλο ταξιδι και καλα να περασεις:)
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Βερόνα θα πρότεινα. Μου άρεσε αρκετά. Από το Μιλάνο είναι 165 km οδικώς. Θα δεις και το σπίτι της Ιουλιέτας ;)
Βέβαια τόσες λίγες μέρες δεν ξέρω αν αξίζει να τις σπαταλήσεις σε μετακινήσεις
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Μήπως να μείνεις την πρώτη μέρα στο Μπέργκαμο και τις άλλες δύο να πας Μιλάνο; Και η Βερόνα είναι πολύ όμορφη πόλη, αν και το σπίτι της Ιουλιέτας έμενα μου φάνηκε κάπως ...tragic! Πολύ κακόγουστο κατά τη γνώμη μου, η Βερόνα είναι τόσο όμορφη και γραφική πόλη που δεν έχει ανάγκη από τέτοιου είδους "αξιοθέατα" για την προβολή της!
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Ο καφές απέναντι απο το μικρό κολοσσαίο όλα τα λεφτά.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις 2 μέρες στο Bergamo και μια στο Μιλανο. Όλα τα άλλα μου φαίνονται κουραστικά και άσκοπα για τόσο λίγο χρόνο.....μην ξεχνάς ότι πας σε ξένη χώρα, προσπάθησε να τη βιώσεις λιιιιγο καλύτερα και μη βαζεις τόσα στο πρόγραμμά σου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.746
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
1 Βράδυ Bergamo, 1 Μιλάνο και 1 Τορίνο.... Σχετικά μικρές αποστάσεις, βολέυουν και για λεωφορεία/τρένα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.348
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom