θεσσαλονικη- λιβιβ(ουκρανια)

dimitra m.

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Χαιρεται! Είμαι νέο μελός. Φέτος αποφάσισα να κάνω το παρθενικό μου ταξίδι στο εξωτερικό. Θέλω να παω στην συμπρωτεύουσα της Ουκρανίας, το Λβιβ. Ψάχνω για έναν οικονομικό τρόπο, όπως το τραίνο. Δεν μπόρεσα να βρω αρκετές πληροφορίες. Παρακαλώ πολύ αν γνωρίζεται κάτι ενημερώστε με.
ευχαριστώ :)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.438
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
δυστυχώς το τρένο το πάτησαν οι μάγκες στην Θεσσαλονίκη κι δε θα βρεις κάποιο απευθείας τρένο ευρωπαίκο.

αλλά από ότι είδα στο Λβοβ, που ήμουν τώρα, κάθε μέρα υπάρχει απευθείας τρένο από Σόφια της Βουλγαρίας, που πάει στην Μόσχα.
το τρένο D 60CH φεύγει κάθε μέρα στις 2040 κι φτάνει στο Λβοβ στις 2340 (επόμενη μέρα). Τα βαγόνια είναι κουπέ Ρωσικά κι μερικές φορές θα υπάρξει κι Ουκρανικό βαγόνι στην αμαξοστοιχία.

DB BAHN -

info θα βρείς εδώ
Bulgarian State Railways

κι εδώ

bahn.com - your online travel booking tool for rail journeys, holidays, city trips and car rental
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.438
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
για ότι άλλο θες για Λβοβ, εδώ είμαι εγώ. είναι η αγαπημένη μου πόλη ;)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Χαιρεται! Είμαι νέο μελός. Φέτος αποφάσισα να κάνω το παρθενικό μου ταξίδι στο εξωτερικό. Θέλω να παω στην συμπρωτεύουσα της Ουκρανίας, το Λβιβ. Ψάχνω για έναν οικονομικό τρόπο, όπως το τραίνο. Δεν μπόρεσα να βρω αρκετές πληροφορίες. Παρακαλώ πολύ αν γνωρίζεται κάτι ενημερώστε με.
ευχαριστώ :)
α) H Oυκρανία δεν έχει συμπρωτεύουσα... αυτή η έννοια χρησιμοποιείται συνήθως στην Ελλάδα, στη Νότια Αφρική άντε και σε κανά Μπουτάν.

β) Αν μπορείς να κατέβεις Αθήνα, κάπου είχε πάρει το μάτι μου το Λβοφ με LH στα 150-170e πήγαινε-έλα. Δεν ξέρω αν παίζει ακόμα αυτή η προσφορά. Το θέμα είναι πότε θες να πας φυσικά. Aν θες να πας χειμώνα, κοίτα τη LOT.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.551
Μηνύματα
900.721
Μέλη
39.283
Νεότερο μέλος
pit7

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom