Χειραποσκευη σε πτήση KLM/Delta

Dazzy

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα!
Πετάω σε λίγες μέρες με KLM και θα επειδή δεν είμαι πολύ σχετική, θα ήθελα να ρωτήσω αν στην χειραποσκευή μου η οποία θα είναι μια πολύ μικρή βαλίτσα με ροδάκια, μπορώ να βάλω και το λαπτοπ μου αλλά και μερικά ρούχα τα οποία δεν χωράνε στην κανονική βαλίτσα.
Γίνεται αυτό ή θα πρέπει ως χειραποσκευή να έχω μόνο το λάπτοπ μου;

Ευχαριστώ όλους όσους μπουν στον κόπο να απαντήσουν.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα!
Πετάω σε λίγες μέρες με KLM και θα επειδή δεν είμαι πολύ σχετική...
Ε ναι, σχετικη δεν σε λες...

Γινονται αυτα που λες ολα. Χωστα ολα μεσα. Αρκει να εισαι μεσα στα ορια.
 

Dazzy

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Εντάξει, δεν είμαι απόλυτα άσχετη, απλά την προηγούμενη φορά που είχα ταξιδέψει, είχα μόνο την τσάντα του λαπτοπ.
Απλά μπερδεύτηκα γιατί στο σαιτ της KLM λέει: 1 of the following: handbag, briefcase, camera, small laptop, or 1 other item of similar or smaller size
oπότε θεώρησα ότι επίτρεπουν ένα από αυτά, αλλά μόνο ηλεκτρονικά ήδη.

Εντάξει, εντάξει... είμαι άσχετη το παραδέχομαι! Έχω συνιθήσει στην ''απλοχεριά'' της Βritish Airways! :bleh:

Eυχαριστω πολύ πάντως.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Απλα δεν μπορεις να εχεις 2 και χειραποσκευη και laptop ξεχωριστα. Αν το ενα το βαλεις μεσα στο αλλο εχεις 1. Το laptop βεβαια οταν περασεις απο τον ελεγχο να το 'χεις εξω γιατι ετσι κι αλλιως θα σου ζητησουν να το βγαλεις και να το ανοιξεις...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.474
Likes
9.446
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απλα δεν μπορεις να εχεις 2 και χειραποσκευη και laptop ξεχωριστα.
όχι. μπορείς να έχεις 2. μην μπερδεύεστε. δηλ. τη bag (σύμφωνα με την KLM) και 1 από τα accessories που περιγράφει.

1 of the following: handbag, briefcase, camera, small laptop, or 1 other item of similar or smaller size.

η Delta το λεει ακομα πιο ξεκάθαρα:

You may carry on one bag and one personal item at no charge
Approved Personal Carry-on Items

  • 1 purse, briefcase, camera bag, or diaper bag;
  • or 1 laptop computer (computers cannot be checked and must be carried on);
  • or 1 item of a similar or smaller size to those listed above.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τελικα εγω ημουν πιο ασχετος απο σενα Dazzy. Αν και στην περιπτωση σου δεν αλλαζουν και πολλα αφου αν καταλαβα καλα κουβαλας κανονικο (τωρα θα μου πεις τι ειναι το κανονικο; ) λαπτοπ.
 

Dazzy

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Τελικα εγω ημουν πιο ασχετος απο σενα Dazzy. Αν και στην περιπτωση σου δεν αλλαζουν και πολλα αφου αν καταλαβα καλα κουβαλας κανονικο (τωρα θα μου πεις τι ειναι το κανονικο; ) λαπτοπ.
Χαχα! Για καλό και για κακό, θα πάρω μικρή βαλίτσα-χειραποσκευή και θα βάλω λαπτοπ και τα συναφή και τελείωσε η υπόθεση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.474
Likes
9.446
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Χαχα! Για καλό και για κακό, θα πάρω μικρή βαλίτσα-χειραποσκευή και θα βάλω λαπτοπ και τα συναφή και τελείωσε η υπόθεση.
το λαπτοπ σου, με την τσάντα του εννοείται, όπως και η γυναικεία τσάντα σου δεν θεωρούνται χειραποσκευές αλλά αξεσουάρ. από αυτά μπορείς να πάρεις 1 συν τη χειραποσκευή. και τα 2 μαζί πρέπει να είναι ως 12 κιλά κ στις διαστασεις που αναφέρονται στο σαιτ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
το λαπτοπ σου, με την τσάντα του εννοείται, όπως και η γυναικεία τσάντα σου δεν θεωρούνται χειραποσκευές αλλά αξεσουάρ. από αυτά μπορείς να πάρεις 1 συν τη χειραποσκευή. και τα 2 μαζί πρέπει να είναι ως 12 κιλά κ στις διαστασεις που αναφέρονται στο σαιτ.
Ε γιατι λεν μικρο τοτε και μας μπερδευουν... Ωχ, δικιο εχει η Dazzy, καλυτερα με την ΒΑ.
 

Dazzy

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Η ΒΑ ήταν απολύτως ξεκάθαρη σ' αυτό το θέμα γι' αυτό και μπερδεύτηκα με την ΚLM.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.549
Μηνύματα
900.632
Μέλη
39.281
Νεότερο μέλος
sylvia216

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom