Turkish Airlines Τurkish Airlines

taver

Member
Μηνύματα
12.602
Likes
29.766
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οι Τούρκοι δεν επιτρέπουν πλέον την προβολή η και την διαχείριση των award κρατήσεων μέσα από την ιστοσελίδα τους η μέσα από την εφαρμογή τους. Έχε κάποιος παρόμοια εμπειρία.

Σήμανση ιστοσελίδας.
View attachment 474145

Σήμανση εφαρμογής.
View attachment 474144
Πάει καιρός που το έκαναν, θυμάμαι σε εισιτήριο του 2022 να συμβαίνει το ίδιο. Για επιλογές θέσεων, ειδικά γεύματα κλπ μπορεί να γίνει μέσω call center. Αυτό που δε γίνεται είναι το online checkin, όταν για όλους τους άλλους επιβάτες λειτουργεί. Πηγαίνετε ΝΩΡΙΣ στο αεροδρόμιο και ελπίζετε να μην είναι overbooked....
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
197
Likes
558
Επόμενο Ταξίδι
Φρανκφούρτη - Κολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γεια χαρά. Αυτό το 3-3-3 στις θέσεις που έχει το Β787-9 και το Β777 της Τurkish δε μου αρέσει καθόλου . Είμαστε ζευγάρι και προβληματίζομαι τι θέσεις να διαλέξουμε γιατί αναγκαστικά ο ένας θα είναι στη μεσαία..σκεφτήκαμε την πιθανότητα να κλείσουμε 2 θέσεις διάδρομο (2 στην ακριανη και 1 στη μεσαια σειρά) αλλά δεν είναι στην ίδια ευθεία οποτε πάλι δε βολεύει. Πόσο χάλια είναι στη μέση? Έχουμε και 12 ώρες πτήση για Ιαπωνία...🤔
Έχω πετάξει και με τα δύο 11ώρες πτήσεις, ήμουν στην μέση και πραγματικά είναι πολύ στριμωχτα τα πράγματα. Δυσκολεύτηκα πολύ, ευτυχώς την μια φορά ο διπλανός μου δεν ήρθε και υπήρχε λίγο άνεση.
Άλλη φορά θα επέλεγα διάδρομο νομίζω και ας μην καθόμουν με τον συνταξιδιώτη στην ίδια σειρά. Δεν μπορείτε να κάτσετε και οι δύο σε διάδρομο απέναντι? Τύπου c- d ή g-h ?
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
114
Likes
203
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Γεια χαρά. Αυτό το 3-3-3 στις θέσεις που έχει το Β787-9 και το Β777 της Τurkish δε μου αρέσει καθόλου . Είμαστε ζευγάρι και προβληματίζομαι τι θέσεις να διαλέξουμε γιατί αναγκαστικά ο ένας θα είναι στη μεσαία..σκεφτήκαμε την πιθανότητα να κλείσουμε 2 θέσεις διάδρομο (2 στην ακριανη και 1 στη μεσαια σειρά) αλλά δεν είναι στην ίδια ευθεία οποτε πάλι δε βολεύει. Πόσο χάλια είναι στη μέση? Έχουμε και 12 ώρες πτήση για Ιαπωνία...🤔
Αν δεν επιλέξεις 2 θέσεις διάδρομο (C-D ή G-H), τότε σκέψου τη δυνατότητα να επιλέξεις 2 θέσεις στην ίδια τριάδα(A-C, D-G ή H-K) με την ελπίδα να μείνει κενή η μεσαία θέση. Αν δοθεί σε κάποιον η μεσαία, ζητάς τότε ευγενικά από τον συνταξιδιώτη να αλλάξει θέσεις με έναν από τους 2 σας, φαντάζομαι άλλο που δεν θα θέλει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.537
Μηνύματα
900.149
Μέλη
39.272
Νεότερο μέλος
faihpap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom