Ιταλία Σύνδεση των πόλεων Ancona-Venice-Civitavecchia

kriti

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Σουηδία
Γειά σας.Σκέφτομαι να πάω Βαρκελώνη ξεκινώντας ακτοπλοικός από Πάτρα για Ιταλία,και μετά από το λιμάνι της Civitavecchia να πάρω το πλοίο για Βαρκελώνη,Δεν έχω αποφασίσει αν θα πάω μέσω Ανκόνας ή Βενετίας.
Ξέρει κανείς να μου δώσει πληροφορίες για την σύνδεση αυτών των πόλεων μεταξύ τους?
Εννοώ για λεωφορεία ή τρένα από το πόσες ώρες χρειάζονται να φτάσουν από την μία πόλη στην άλλη,πόσο κοστίζει το εισιτήριο,τι ώρες ξεκινάνε,και οτιδήποτε άλλο χρήσιμο ξέρει κάποιος.
Συγγεκριμένα με ενδιαφέρει να μάθω για τις συνδέσεις

Ανκόνα-Βενετία
Ανκόνα-Civitavecchia
Βενετία-Civitavecchia.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.427
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γειά σας.Σκέφτομαι να πάω Βαρκελώνη ξεκινώντας ακτοπλοικός από Πάτρα για Ιταλία,και μετά από το λιμάνι της Civitavecchia να πάρω το πλοίο για Βαρκελώνη,Δεν έχω αποφασίσει αν θα πάω μέσω Ανκόνας ή Βενετίας.
να ξέρεις ότι σε συμφέρει το ενιαίο εισητήριο της Minoan, δηλ Ανκόνα κ μετά Λιβόρνο. Ρώτησε την εταιρεία ή πράκτορα για προσφορά.
::Minoan Lines, Grimaldi Lines, Autostrada del Mare, trasporto veicoli commerciali
 

kriti

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Σουηδία
να ξέρεις ότι σε συμφέρει το ενιαίο εισητήριο της Minoan, δηλ Ανκόνα κ μετά Λιβόρνο. Ρώτησε την εταιρεία ή πράκτορα για προσφορά.
::Minoan Lines, Grimaldi Lines, Autostrada del Mare, trasporto veicoli commerciali
Υπάρχει ενιαίο εισητίριο από Πάτρα μέχρι Βαρκελώνη από την minoan???
Οι εταιρείες είναι στον ίδιο όμιλο αλλά δεν νομίζω να έχουν ενιαίο εισητίριο.
 

kriti

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Σουηδία
να ξέρεις ότι σε συμφέρει το ενιαίο εισητήριο της Minoan, δηλ Ανκόνα κ μετά Λιβόρνο. Ρώτησε την εταιρεία ή πράκτορα για προσφορά.
::Minoan Lines, Grimaldi Lines, Autostrada del Mare, trasporto veicoli commerciali
Το είδα το link,δεν αναφέρει τιμές αλλά μόνο τις ώρες.Άλλωστε δεν με ενδιαφέρει από Λιβόρνο,αλλά από Civitavecchia.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.427
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Υπάρχει ενιαίο εισητίριο από Πάτρα μέχρι Βαρκελώνη από την minoan???
Οι εταιρείες είναι στον ίδιο όμιλο αλλά δεν νομίζω να έχουν ενιαίο εισητίριο.
φυσικά και υπάρχει. λες να εκανα πλάκα? σου σύστησα να απευθυνθείς σε πρακτορα για προσφορά. αν νομίζεις ότι δεν έχουν μην το κάνεις.
Το είδα το link,δεν αναφέρει τιμές αλλά μόνο τις ώρες.Άλλωστε δεν με ενδιαφέρει από Λιβόρνο,αλλά από Civitavecchia.
εγώ σου είπα τι σε συμφέρει και οικονομικά και από απόσταση. αν έχεις λόγο να πας μακρύτερα στην Civitavecchia οκ.
 

kriti

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Σουηδία
φυσικά και υπάρχει. λες να εκανα πλάκα? σου σύστησα να απευθυνθείς σε πρακτορα για προσφορά. αν νομίζεις ότι δεν έχουν μην το κάνεις.

εγώ σου είπα τι σε συμφέρει και οικονομικά και από απόσταση. αν έχεις λόγο να πας μακρύτερα στην Civitavecchia οκ.
Η αλήθεια είναι πως έχω λόγο από Civitaveccia, γιατί θέλω να πάω με συγγεκριμένο πλοίο.:haha:Πάντως ευχαριστώ για την πληροφορία.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.427
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
γιατί θέλω να πάω με συγκεκριμένο πλοίο
αυτός μάλιστα είναι σοβαρός λόγος..;) αν και τα πατρινά αδελφά αυτών που θες να πάρεις είναι καλύτερα. όλα πιο καλά από το Florencia αλλά αυτό εχει κ το κόστος του όπως είπα πριν.
σε συμφέρει το τοπικο τραίνο (Regionale) από Ανκόνα ως Ρώμη-Τέρμινι και μετά έχει συνέχεια τραίνα για το λιμάνι , τα οποία μάλιστα είναι με εγγυημένο σέρβις, δηλ. ανεξάρτητα απεργιών και σχεδόν πάντα ακριβή στο ωράριό τους. μπορείς αν έχεις χρόνο να κάνεις κ τη βόλτα σου στη Ρώμη.
όταν φτάσεις στην Civitavecchia πας με τα πόδια (500μ) ή με το navetta bus που σε πάει ως τον καταπέλτη. δωρεάν εννοείται.
 

ancona

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λονδίνο
Παιδιά χρειάζομαι πληροφορίες για να μεταβώ από την Ancona στην Ρώμη με λεωφορείο η με τρένο,και αν το τρένο στην Ancona ξεκινάει από τον μεγάλο σταθμό της πόλης που βρίσκεται στην λεωφόρο Via Guglielmo Marconi η από την αποβάθρα που βρίσκεται στο λιμάνι ακριβώς εκεί που σε αφήνει το πλοίο;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.284
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Τρενο μονο απο κεντρικο σταθμο,δεν υπαρχει τιποτα κοντα στην αποβαθρα.Πρεπει να περασεις απεναντι και να παρεις λεωφορειο η αν εισαι τυχερος και βρεις ταξι,η αποσταση ειναι γυρω στα 2 χλμ.
 

ancona

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λονδίνο
πριν από ένα μήνα επισκεύθηκα την Αncona και πρέπει να αναφέρω ότι στην αποβάθρα στο λιμάνι ερχόντουσαν τρένα καθόντουσαν λίγο και φεύγανε,και σε ένα τρένο διέκρινα μέσα μόνο έναν επιβάτη.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.284
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Εχω παει απο Ανκονα σε πολλες πολεις και σε ολες εφυγα απο τον ιδιο κεντρικο σταθμο.Ισως να υπαρχουν καποια τοπικα δρομολογια κοντα στην αποβαθρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.461
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
chemist1975

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom