Μαλαισία Σρι Λάνκα Σρι Λάνκα ή Μαλαισία

Anna Pro

Member
Μηνύματα
24
Likes
166
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο
Καλησπέρα στην ομάδα! Ψαχνόμαστε για τον επόμενο προορισμό μας με τον σύντροφό μου, έχουμε επισκεφτεί Ιαπωνία, Ταυλάνδη, Βιετνάμ και Φιλιππίνες και ψάχνουμε ένα μέρος να παντρέυει την φύση με τον πολιτισμό. Έκανα περισσότερη έρευνα για την Σρι Λάνκα η αλήθεια είναι αλλά έχω δευτερες σκέψεις για το αν είναι προορισμός αφενός ασφαλής και αφετέρου που να αξίζει. Αν έχετε κάποια παραπάνω γνώση θα με βοηθούσε. Όσον αφορά την Μαλαισία σκεφτόμαστε να την γυρίσουμε εσωτερικά, να μην σταθούμε μόνο στην πρωτεουσα. Διαθεσιμες ημέρες ταξιδιού υπολογίζουμε γύρω στις 10-12. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.589
Likes
8.101
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
καλημερα.. ειναι ασφαλη χωρα τωρα πια..τωρα αφου εχει δει βιετναμ φιλιππινες ταυλανδη μηπως να αλλαζες ηπειρο??
 

depo

Member
Μηνύματα
104
Likes
311
Επόμενο Ταξίδι
Καβάλα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Σρι Λάνκα, από τα καλύτερα ταξίδια που έχω κάνει και είναι αρκετά ασφαλής σαν χώρα.
 

Spark

Member
Μηνύματα
126
Likes
1.289
Η Σρι Λανκα είναι επόμενος προορισμός μου, το προγραμματίζω για αρχές του 2025.
Τι ενδιαφέρον έχει εκεί; Θα δω σίγουρα τα National Parks

 

depo

Member
Μηνύματα
104
Likes
311
Επόμενο Ταξίδι
Καβάλα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Απτά καλύτερα οκ.. Γράψτε και δύο λόγια όμως.. Τι σας εντυπωσίασε..
Με εντυπωσίασε η φύση κυρίως, μου άρεσαν πολύ και οι βουδιστικοί ναοί, οι παραλίες και το φαγητό.
 

Anna Pro

Member
Μηνύματα
24
Likes
166
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο
Καλημέρα:lol:, ένα δίκιο το έχεις! Είπαμε να κλείσουμε όλους του επιθυμητούς προορισμούς από Ασία μερία για να πιάσουμε τις άλλες ηπείρους. Επιπλέον,είναι και κάπως πιο οικονομικά από άλλες ηπείρους.
 
Μηνύματα
116
Likes
276
Καλημέρα:lol:, ένα δίκιο το έχεις! Είπαμε να κλείσουμε όλους του επιθυμητούς προορισμούς από Ασία μερία για να πιάσουμε τις άλλες ηπείρους. Επιπλέον,είναι και κάπως πιο οικονομικά από άλλες ηπείρους.
Έχω πάει και στις 2, την Σρι Λάνκα την βρίσκω πολύ ανώτερη και με περισσότερα σημεία ενδιαφέροντος. Γενικά από τους άλλους προορισμούς στην Ασία την Μαλαισία την θεωρώ λιγότερη ενδιαφέρουσα.
 

depo

Member
Μηνύματα
104
Likes
311
Επόμενο Ταξίδι
Καβάλα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Έχει snorkeling εκεί? Μείνατε σε μια περιοχή ή αλλάξατε ξενοδοχεία?
Έχει αρκετά μέρη για snorkeling στη Σρι Λάνκα, αλλά δεν πήγα σε κανένα. Από διαμονές έμεινα σε Colombo, Ella, Kandy, Dambulla και Galle.
 

rubi

Member
Μηνύματα
87
Likes
777
Για τις μετακινήσεις στην ενδοχώρα ενοικιάσετε αυτοκίνητο; Η μετακίνηση με ΜΜΜ είναι καλή επιλογή; Η καλύτερα μετακίνηση με οδηγό;
Αρχίζω να σκέφτομαι και εγώ ταξίδι στη Σρι Λάνκα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.555
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
Kor75

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom