ΡΟΥΜΑΝΙΑ!!

Alexandros!

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σε όλους!!
Με λένε Αλέξανδρο, και επειδή θα πάμε με άλλα 15 άτομα από τη σχολή μου (σπουδάζω Γεωγραφία) στη Ρουμανία και συγκεκριμένα στη Τιμισοάρα, και αφού τα αεροπλάνα είναι πανάκριβα και τα τρένα πολύ μπέρδεμα, μπήκα στο Ιντερνετ το οποίο και με οδήγησε σε εσάς!
Για να μην πολυλογώ, θέλουμε 12-16 Νοεμβρίου να βρισκόμαστε στην Τιμισοάρα!
Μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει? αν ξέρει από τρένα, αυτοκίνητα κλπ.?
Κι αν έχει ήδη πάει εκεί, ακόμα καλύτερα!!
το msn μου ειναι [email protected]....αν κάποιος έχει πολλές πληροφορίες, ή και λίγες, ας τις μοιραστεί μαζί μας!!Ευχαριστώ!
και πάλι χαίρομαι για τη γνωριμία, και θα τα λέμε μιας και οργανωνόμαστε και γι αλλα ταξίδια σιγά σιγά...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.599
Likes
29.752
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σε όλους!!
Με λένε Αλέξανδρο, και επειδή θα πάμε με άλλα 15 άτομα από τη σχολή μου (σπουδάζω Γεωγραφία) στη Ρουμανία και συγκεκριμένα στη Τιμισοάρα, και αφού τα αεροπλάνα είναι πανάκριβα και τα τρένα πολύ μπέρδεμα, μπήκα στο Ιντερνετ το οποίο και με οδήγησε σε εσάς!
Για να μην πολυλογώ, θέλουμε 12-16 Νοεμβρίου να βρισκόμαστε στην Τιμισοάρα!
Μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει? αν ξέρει από τρένα, αυτοκίνητα κλπ.?
Κι αν έχει ήδη πάει εκεί, ακόμα καλύτερα!!
το msn μου ειναι [email protected]....αν κάποιος έχει πολλές πληροφορίες, ή και λίγες, ας τις μοιραστεί μαζί μας!!Ευχαριστώ!
και πάλι χαίρομαι για τη γνωριμία, και θα τα λέμε μιας και οργανωνόμαστε και γι αλλα ταξίδια σιγά σιγά...
Πάρτε αυτοκίνητα, και ξεκινήστε. Οι δρόμοι από ΠΓΔΜ/Σερβία είναι καλοί, θα σας πάρει περίπου μια μέρα μέχρι το Βελιγράδι, και την επόμενη μέρα το μεσημέρι θα έχετε φτάσει.

Θα ακούσετε διάφορα, αλλά τα Βουλγαρο-Ρουμάνικα σύνορα απλά ξεχάστε τα, σα να μην υπάρχουν (θα πρέπει να περάσετε με εξαιρετικά παρακμιακό και χρονοβόρο φέρρυ το Δούναβη, ή να κάνετε κύκλο εκατοντάδων χιλιομέτρων για να περάσετε από τη μοναδική γέφυρα του ποταμού). Αναγκαστικά από Σερβία.

Επίσης, κάντε μια απόπειρα να μιλήσετε με την Carpatair, ρουμάνικη αεροπορική εταιρία που πετάει απευθείας Αθήνα - Τιμισοάρα. Οι τιμές που βλέπετε στο Internet είναι για μεμονωμένα άτομα, για γκρουπ μπορεί και να σας κάνουν καλύτερη τιμή.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.995
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Όπως βλέπεις Αλέξανδρε, το πράμα εδώ μπερδεύει. αν φεύγετε από Αθήνα με αμάξι, θα φτάσετε την άλλη το μεσημέρι και τούμπαλιν, ήτοι 3 μέρες στους δρόμους. 3 από τις 4. άρα λέω κι εγώ, αεροπλάνο και νοικιαζόμενο (προτείνω την autonom έχει πολύ φθηνά πακέτα) αν έχετε σκοπό να βγείτε από την πόλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.928
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom