Ιταλία Πως πάμε αεροδρόμιο

Leyteris_21

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Παιδιά βοήθεια !!!! Μένω στη Cavour αύριο πεταω 11 το πρωί θέλω βοήθεια πως θα πάω στο φιουμιτσινο το μετρό της καβουρ είναι κάτω από το ξενοδοχείο Οκ πάω τερμινι αλλά μετά τι????
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
454
Likes
1.692
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πρέπει δηλαδή να πρώτη λεωφορείο ? σορυ αλλά δεν κατάλαβα κ πολλά
Από Τέρμινι υπάρχουν λεωφορεία που σε πάνε κατευθείαν αεροδρόμιο.
Θα πας μέχρι Τέρμινι με το μετρό. Όταν φτάσεις θα βγεις έξω από τον σταθμό. Στη Via Giolitti (αριστερά όπως βγαίνεις από τον σταθμό) έχει λεωφορεία (θα τα δεις) που πάνε στο αεροδρόμιο (αν δεν έχει κίνηση φτάνεις σε περίπου μια ώρα). 4 ευρώ το εισητήριο.
 

Leyteris_21

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστώ μου ότι μπορώ να πάω με τρένο και απόψε έμαθα ότι μάλλον δεν γίνεται . Ο θεός βοηθός λοιπόν
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Ρε Θανάση,έχεις φαγωθεί με τα λεωφορεία....Από το Τermini παίρνεις το Leonardo Express και τσουπ, σε 30 λεπτά είσαι στο Fiumicino...

Aν και την ώρα που το γραφω, ο Λευτερης, θα εχει πάει στο αεροδρόμιο, ας το διαβασει και κάποιος άλλος. Καλά τα λεωφορείς, φτηνά, αλλά εξαρτώνται από την κίνηση στο δρόμο. Ενώ τα μέσα σταθερης τροχιάς, φοβούνται μόνο βλάβες, ακραία καιρικά φαινόμενα και απεργίες .
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.094
Likes
6.556
Ρε Θανάση,έχεις φαγωθεί με τα λεωφορεία....Από το Τermini παίρνεις το Leonardo Express και τσουπ, σε 30 λεπτά είσαι στο Fiumicino...

Aν και την ώρα που το γραφω, ο Λευτερης, θα εχει πάει στο αεροδρόμιο, ας το διαβασει και κάποιος άλλος. Καλά τα λεωφορείς, φτηνά, αλλά εξαρτώνται από την κίνηση στο δρόμο. Ενώ τα μέσα σταθερης τροχιάς, φοβούνται μόνο βλάβες, ακραία καιρικά φαινόμενα και απεργίες .
Δεν ειμαι ο θανασης,μαλλον μας μπερδεψες.

Απλα ειπα να του πω το φθηνοτερο αλλα γενικα συμφωνω για το τρενο.
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Από κεκτημενη ταχύτητα και από μια φευγαλέ αματιά στο avatar σε μπέρδεψα με τον Θαναση τον ΓιουΦτου.

Με αφορμή το post, προσπαθω πάντα να παίρνω τρενο ή μετρό για το αεροδρόμιο. Επειδή έχω φτάσει την τελευταία στιγμή (την ώρα που έκλεινε το gate)σε πτήση της AF στο Παρίσι, επειδή πήρα για δοκιμή το shuttle bus της, κι έπεσα σε τρελλό μποτιλιάρισμα, είπα δεν το ξανακάνω κι ας πληρώσω παραπάνω (για ΤΑΧΙ ούτε λόγος, είμα φανατικά αντιταξιτζής για οποιαδήποτε μετακίνηση).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.094
Likes
6.556
tripakias said:
Τοτε μαλλον σε μπερδευω επειδη εχετε το ιδιο ονομα...
Μα όχι δεν κατάλαβες εγώ είμαι ο Δημήτρης:-D
Δεν έχουμε το ίδιο όνομα!

Καλά μου φαίνεται δεν έχουμε τι να κάνουμε και λέμε ότι να'ναι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.536
Μηνύματα
899.479
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom