Ισπανία Πρώτο Ταξίδι Εξωτερικό - Βαρκελώνη

next_day

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα να έχουμε!
Απο χθές έχω "ξεψαχνίσει" το site και πραγματικά μπορώ να πώ ότι έχω πολλές και χρήσιμες πληροφορίες που αναζητούσα!
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής :
Μόλις χθές έκλεισα ξενοδοχείο και εισητήρια για Βαρκελώνη.
Όσον αφορά τα αεροπορικά, βρήκαμε μια προσφορά στα 300? περίπου, δύο άτομα, με επιστροφή, αλλά με μια βασική λεπτομέρεια.. Στο πήγαινε έχει ανταπόκριση 12 ώρες με Μόναχο και στον γυρισμό 12 ώρες με Ζυρίχη!
Αρκετοί συνάδελφοι μου λένε ότι είναι πολύ καλή επιλογή, αλλά θα κουραστούμε αρκετά. Η κούραση δεν μας ενδιαφέρει.
Απλά αναρωτιόμαστε αν θα μπορέσουμε να δούμε τίποτα αυτές τις 12 ώρες σε κάθε πόλη, ή αν θα είναι τσάμπα η ταλαιπωρία....
Όσο για την Βαρκελώνη θα μείνουμε 4 ημέρες γεμάτες, και από ότι έχω καταλάβει είναι σχετικά καλά, αν οργανωθούμε σωστά!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσει!!!! :lol:
Πάω να συνεχίσω το ψάξιμο στο site γιατί μάλλον έχω πολλά ακόμα να μάθω!!!! :clap:
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
λοιπον για ζυριχη δεν ξέρω,θα σου πω για το Μοναχο...έχει τρένα που φεύγουν ανα μισαωρο αν θυμάμαι καλά(ή εικοσαλεπτο?) από το αεροδρομιο και κάνουν καμμιά ώρα περιπου μέχρι τον κεντρικο σιδηροδρομικο σταθμο του μονάχου(βγάζεις εισητηριο για τέσσερις ζώνες )....αν υπολογισεις τις μικροκαθυστερησεις και το πηγαινε έλα καθώς και το ότι πρεπει να είσαι νωριτερα από την ώρα αναχωρησης της πτησης σου,υπολογιζω ότι σου μένουν 7-8 ώρες ελευθερες στην πολη
Δεν είναι και λιγο...εγώ θα πήγαινα και δε θα προσπαθουσα να δω αξιοθέατα...θα έκανα βολτες θα πήγαινα για φαγητο,θα χάζευα στα μαγαζιά...το κέντρο του Μονάχου δεν είναι τεράστιο ....αναλυτικες πληροφοριες θα βρεις στις ιστοριες των μελών που έχουν γράψει για το μονοαχο....ελπιζω μονο αυτές οι ώρες ,να είναι μέσα στην ημέρα για να μπορεσεις να δεις πράγματα...γιατί αν ειναι μεσ τη μαυρη νύχτα δεν ξέρω...εκει αλλάζουν τα πράγματα.....
 

next_day

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
@Dafni,
σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!
Να είναι μέσα στην μέρα!!!!!!
Οπότε μάλλον, κάναμε καλή επιλογή!!!:clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.230
Μέλη
39.274
Νεότερο μέλος
sergia35

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom