Προϋποθέσεις εισιτηρίων

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.440
Likes
21.609
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Κατά την διαδικασία κράτησης εισιτηρίου, στις προϋποθέσεις-όρους εισιτηρίων αναφέρει "μέγιστη διαμονή" και "ελάχιστη διαμονή" . Τι σημαίνει αυτό;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.473
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κατά την διαδικασία κράτησης εισιτηρίου, στις προϋποθέσεις-όρους εισιτηρίων αναφέρει "μέγιστη διαμονή" και "ελάχιστη διαμονή" . Τι σημαίνει αυτό;
Τη χρονικη διαρκεια που θα περασεις στον προορισμο σου. Οτι λεει η λεξη δηλ.
Πρακτικη αξια για σενα εχει μονο κατα την αγορά του εισητηριου (αν ψαξεις εισητηρια που δεν τηρουν αυτα τα ορια θα ειναι ακριβοτερα να τα παρεις) κ προσοχη: κατα την τυχον αλλαγη αυτου.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.440
Likes
21.609
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Για εισιτήριο προς Λίμα γράφει στη μέγιστη διαμονή 3 μήνες και το συνδύασα με το γεγονός οτι δεν χρειάζεσαι βίζα για την χώρα μέχρι και 90 μέρες. Δεν ξέρω αν είναι ορθή η σκέψη μου...
Η ελάχιστη διαμονή με μπέρδεψε περισσότερο...
Ευχαριστώ για την απάντηση!
Διαβάζω όλα τα ψιλά γράμματα, έτσι πρόσεξα αυτό με την διαμονή που δεν το είχα δεί ποτέ...αν χρειαστώ κάτι άλλο θα ρωτήσω :)
 
Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η ελαχιστη διαμονη εχει να κανει κυριως για τον περιορισμο κρατησεων εισιτηριων χαμηλου ναυλου απο business travellers (οπως και το υποχρεωτικο Σαββατο). Η μεγιστη διαμονη με την καλυψη πτησεων σε περιοδους χαμηλης κινησης. Αυτοι οι περιορισμοι ειναι ο σημαντικοτερος λογος που πολλες φορες return tickets ειναι φθηνοτερα ή λιγο ακριβοτερα απο τα one way.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.440
Likes
21.609
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Η ελαχιστη διαμονη εχει να κανει κυριως για τον περιορισμο κρατησεων εισιτηριων χαμηλου ναυλου απο business travellers (οπως και το υποχρεωτικο Σαββατο). Η μεγιστη διαμονη με την καλυψη πτησεων σε περιοδους χαμηλης κινησης. Αυτοι οι περιορισμοι ειναι ο σημαντικοτερος λογος που πολλες φορες return tickets ειναι φθηνοτερα ή λιγο ακριβοτερα απο τα one way.
Ήμουν σίγουρη οτι ήταν άστοχη η σκέψη μου! Όσο ζώ μαθαίνω :) Thanks!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ήμουν σίγουρη οτι ήταν άστοχη η σκέψη μου! Όσο ζώ μαθαίνω :) Thanks!
Οχι, δεν ηταν αστοχη. Στην περιπτωση σου πιθανοτατα ο περιορισμος εχει μπει γι αυτον ακριβως το λογο. Παιρνει τα μετρα της η αεροπορικη σε περιπτωση που εμφανιστουν επιβατες που εχουν κλεισει εισιτηριο με επιστροφη περα των 3 μηνων και δεν εχουν βιζα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.928
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom