Γερμανία Προτάσεις για πρόγραμμα στο Βερολίνο

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.790
Μεθάυριο πετάω με την easy jet για Βερολίνο και καλώς εχόντων των πραγμάτων 6μιση το απόγευμα θα είμαστε στο ξενοδοχείο στην Αλεξάντερ πλάτζ.Έχω σπαζοκεφαλιάσει ψάχνοντας ώρες λειτουργίας των αξιοθέατων ώστε να βρώ τι μπορούμε να δούμε αυτό το πρώτο απόγευμα μιας και ο χρόνος μας θα είναι δυστυχώς πολύ περιορισμένος (άλλες 2 μέρες ΣΚ)και προσπαθώ να χωρέσω όσο μπορώ περισσότερα.Να σημειώσω ότι από μουσεία με ενδιαφέρει μόνο της Περγάμου και από εμπορικά καταστήματα ΤΙΠΟΤΑ!!!Σαφώς θέλω να δω τα κλασσικά,πύλη Βραδενβούργου,Ράιχσταντ,καθεδρικός ναός,σαρλότενμπουργκ,πύργος τηλεόρασης,τσεκποιντ τσαρλι,μνημείο Εβραίων και η περιοχή στην πλατεία Νικολάι.Επίσης λέμε να αφιερώσουμε το κυριακάτικο πρωινό στο Πότσδαμ.Περιμένω με αγωνία τις προτάσεις σας για το πρώτο απόγευμα αλλά και γενικότερες πληροφορίες για το προγραμμά μου.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
1.755
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Θέλεις μέσα σε 2,5 μέρες να δεις το Βερολίνο και να κάνεις και μια μονοήμερη στο Πότσνταμ;
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.790
θέλω να δω απλώς τα βασικά που ανέφερα,μια γέυση θα πάρω και το ξέρω!Στο Πότσδαμ μπορεί να πάμε κυριακη πολύ πρωί,να είμαστε εκεί στις 7και να επιστρέψουμε Βερολίνο το μεσημέρι χωρίς να το θεωρούμε σίγουρο μια σκέψη κάναμε.Εσύ τι θα πρότεινες?Από ΜΜΜ ποια είναι πιο έυχρηστα?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
1.755
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Άσε απ'έξω το Πόστνταμ, το επισκέπτεσαι μια άλλη φορά και αφιέρωσε όλες σου τις μέρες στο Βερολίνο.
 

ANESTOYLA

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
θα μεινω στο ξενοδοχειο Μπερλιν στο Τιεργκαντεν.πειτε μου σας παρακαλώ τι πρεπει να δω...θα μεινουμε 4 ημέρες
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.972
Likes
15.489
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Κι ομως τζάμπα καίει η λάμπα....
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
θα μεινω στο ξενοδοχειο Μπερλιν στο Τιεργκαντεν.πειτε μου σας παρακαλώ τι πρεπει να δω...θα μεινουμε 4 ημέρες
Η αληθεια ειναι οτι στις ταξιδιωτικες ιστοριες των μελων θα βρεις πολλα πραγματα που μπορεις να κανεις.Εγω,προσωπικα,τα...διαβασα ολα.Και ειναι παρα πολλα!Και σε 4 μερες θα αφησεις πολλα εξω.Κρατα σημειωσεις..και καλο ταξιδι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.401
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom