Ποιες εταιρειες προσφερουν πολυ φτηνα αεροπορικα?

katerinanina

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Θα ηθελα να παω ταξιδι στη ιταλια αλλα οι τιμες της aegean ειναι λιγο τσιμπιμενες. Υπαρχουν άλλες αεροπορικές που να βρω φτηνα εισητηρια? Αν οχι μηπως ξερετε καποιες εταιρειες που να προσφερουν πολυ φτηνα εισητηρια ισως για αλλους προορισμους στην Ευρωπη, οταν λεω φτηνα εννοώ γυρω στα 100 ευρω κατ'ατομο πηγαινε ελα! Θελω να ξεκινησω απο θεσσαλονικη κατα τα μεσα νοεμβριου!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
Κάνε αναζήτηση στο www.skyscanner.com
Κάνει συγκριση στα εισητήρια από πολλές αεροπορικές και site κρατήσεων. Από Θεσσαλονίκη πετάει και η low cost εταιρία ryanair οπότε τσέκαρε και στο site της..
 

katerinanina

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
τσεκαρα το site και δες λιγο τα αποτελεσματα γιατι δε καταλαβαινω, τοσο φτηνα η κατι κανω λαθος?
https://www.bookryanair.com/SkySale...b&lc=en-gb&cmpid2=www.travelstories.gr#Select
και αν οντως ειναι τοσο φτηνα, περιλαμβανει αποσκευες ? ποιου βαρους? η οι φοροι ειναι μεσα? θελεις λιγο να δεις για να μου πεις!!!
και εχεις ταξιδεψει με αυτην την εταιρεια? ειναι σιγουρη? να φανταστεις δεν εχω ταξιδεψει ποτε με αεροπλανο γι'αυτο δε γνωριζω τιποτα!
 

christina_hav

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Πολυ σημαντικο ειναι οι ημερομηνιες που εχεις διαλεξει... Αν ειναι πχ για χριστουγεννα σιγουρα θα ειναι πιο τσιμπημενες απο αλλη περιοδο... Οι πιο οικονομικοι προορισμοι για εξωτερικο απο ελλαδα ειναι ρωμη και κωνσταντινουπολη που βρισκεις πανω κατω με 100 ευρω το ατομο...
 

christina_hav

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
συνηθως με τις low cost εταιρειες περιλαμβανεται μονο μια χειραποσκευη, η οποια μπορει να χωρεσει στα ντουλαπακια του αεροπλανου. Οι επιπλεον αποσκευες πληρωνονται εξτρα
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
τσεκαρα το site και δες λιγο τα αποτελεσματα γιατι δε καταλαβαινω, τοσο φτηνα η κατι κανω λαθος?
https://www.bookryanair.com/SkySale...b&lc=en-gb&cmpid2=www.travelstories.gr#Select
και αν οντως ειναι τοσο φτηνα, περιλαμβανει αποσκευες ? ποιου βαρους? η οι φοροι ειναι μεσα? θελεις λιγο να δεις για να μου πεις!!!
και εχεις ταξιδεψει με αυτην την εταιρεια? ειναι σιγουρη? να φανταστεις δεν εχω ταξιδεψει ποτε με αεροπλανο γι'αυτο δε γνωριζω τιποτα!
Επειδή δε μου ανοίγει το λινκ που δίνεις πες μου προορισμό και ημερομηνίες για να δω τι σου βγαζει.. Για τις αποσκευές ισχύουν αυτά που σου λέει η christina..

π.χ. μου βγάζει ότι η ryanair εχει το Θεσ/νικη-Ρωμη μετ επιστροφής 46 ευρώ το άτομο τις ημερομηνίες 15 με 20 Νοεμβρίου. Αλλά αυτό είναι μονο με χειραποσκευές (συγκεκριμένων διαστασεων) για βαλίτσα πληρώνεις εξτρα..
Δεν έχω πετάξει ποτέ με τη συγκεκριμένη εταιρία, πολλά μέλη του φόρουμ όμως έχουν, δες πληροφορίες εδω!
 

katerinanina

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
ναι σωστα κοιτας με τελικες χρεωσεις ωγαινει γυρω στα 90 ευρω το ατομο, αν βαλω βαλιτσα 15 κιλα μπορω να εχω και επιπλεον τη χειραποσκευη (πχ τη τσαντα μου?) η χρεωνεται εχτρα ετσι? Μολις διαβασα ολα τα ποστ ειναι ευτυχως αρκετα διευκρινηστικα! Σε ευχαριστω κι εσενα!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
Αν βάλεις βαλίτσα δικαιούσαι κανονικά και μία χειραποσκευή, π.χ ένα μικρό βαλιτσάκι. Αν εκτός από αυτά έχεις και την τσαντα σου θα μετράει σαν δευτερη χειραποσκευή. οπότε πρέπει η τσαντα σου να χωραει μέσα στο βαλιτσακι και εισαι οκ! μπορείς βεβαια απλά να παρεις μαζι τη βαλιτσα των 15 κιλών που τη πληρώνεις και τη προσωπική σου τσάντα που θα μετρησει σαν χειραποσκευή.. Καλή οργάνωση του ταξιδιού σας, η Ρώμη είναι υπέροχη!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν οχι μηπως ξερετε καποιες εταιρειες που να προσφερουν πολυ φτηνα εισητηρια ισως για αλλους προορισμους στην Ευρωπη, οταν λεω φτηνα εννοώ γυρω στα 100 ευρω κατ'ατομο πηγαινε ελα! Θελω να ξεκινησω απο θεσσαλονικη κατα τα μεσα νοεμβριου!
Γιατί είναι τόσο σημαντικό το αεροπορικό να κοστίζει κάτω από 100 ευρώ απ' τη στιγμή που μια βραδιά ξενοδοχείου σε κάποια απ' τις γνωστές ευρωπαϊκές πρωτεύουσες θα κοστίζει τουλάχιστον 100 ευρώ η βραδιά; Είναι ψυχολογικό το όριο δηλαδή πιστεύεις ότι αν δώσεις πάνω από 100 ευρώ για να πας κάπου 2000 χλμ μακριά είναι ακριβά; Στο λέω γιατί μια αεροπορική έχει έξοδα για να σε στείλει 2000 χλμ μακριά (καύσιμα, φόρους, έξοδα αεροδρομίου, αεροσυνοδούς, πιλότους κτλ) και ίσως να μη βγαίνει αν σε χρεώνει με 50 ευρώ τη διαδρομή.
 

katerinanina

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
καλα σιγουρα εχει εξοδα που δε με ενδιαφερουν γιατι εγω σαν πελατης ψαχνω τη πιο συμφερουσα προσφορα, το τι εξοδα εχει η ταδε εταιρεια απλα δε με ενδιαφερει γιατι δεν ειμαι μετοχος της! Επισης σκεψου οτι στις περισσοτερες αν οχι σε ολες τις ευρωπαικες πολεις μπορεις να βρεις δωματια κατω απο 50 ευρω αξιολογα και με πρωινο, οποτε ναι με ενδιαφερει να ειναι φτηνο το αεροπορικο τη στιγμη που για να παω ενα ταξιδι εστω και κοντινο πρεπει ως ανεργη να βρω δουλεια σε μια ολιγομηνη συμβαση, να βαλω κατω αλλες ανεγκες,να συνεχισω να μενω με τους γονεις μου, για να μπορω να πω μετα απο ενα ταξιδι (τερμα οικονομικο) οτι τη παλευω ακομη φιλε μου! :(
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
για να παω ενα ταξιδι εστω και κοντινο πρεπει ως ανεργη να βρω δουλεια σε μια ολιγομηνη συμβαση, να βαλω κατω αλλες ανεγκες,να συνεχισω να μενω με τους γονεις μου, για να μπορω να πω μετα απο ενα ταξιδι (τερμα οικονομικο) οτι τη παλευω ακομη φιλε μου! :(
Καλα βρε κοριτσι μου,θα δουλεψεις με συμβαση,αν βρεις,σχεδον 1,5 μηνα,για να πας ενα ταξιδι 6 ημερων?Και ετσι θεωρεις οτι την παλευεις?Υπαρχουν ωραιοτατα μερη εντος Ελλαδος με τα μισα λεφτα.(Γιατι γυρω στα 500- 600 ευρουλακια θα σου φυγουν.....)
 

andreaslll

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Υπαρχουν ωραιοτατα μερη εντος Ελλαδος με τα μισα λεφτα.(Γιατι γυρω στα 500- 600 ευρουλακια θα σου φυγουν.....)
Αυτό είναι εν μέρει αλήθεια. Υπάρχουν πολύ φθηνά μέρη στην Ελλάδα, που όμως οι Έλληνες τα πληρώνουν ακριβότερα. Αν κλείσεις με ξένο tour operator είναι όντως πολύ φθηνά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.962
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom