Ηνωμένο Βασίλειο Πληροφοριες για Λονδινο

sk1

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδια καλησπερα ειμαστε νεα μελοι και θα θελαμε τη βοηθεια σας. Ψαχνουμε φθηνο καλο και κεντρικο ξενοδοχειο (αν γινετε! ) και οτι αλλο θα μπορουσε να μας φανει χρησιμο εκει.:)
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.003
Likes
2.122
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Καλως ορισατε. Κοιταξατε στις πληροφοριες για Λονδινο?
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία

Natassa.pla

Member
Μηνύματα
47
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικός
εμείς γυρίσαμε προχθές από το Λονδίνο...δεν θα σου που να μείνεις, αλλά θα σου πω, που να ΜΗΝ μείνεις, hotel rhodes, sussex gardens Paddington, για 100 λίρες την βραδιά μείναμε σε ένα ημιυπόγειο με ενα μπάνιο 2 τετραγωνικά, ήταν λέει "κονσιντερτ οτι είναι γκραουντ φλορ..."
Με το που φτάσεις πάρε oyster card !
 
Μηνύματα
44
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
λονδινο
καλησπέρα σας,
καταρχήν εδω και 3 ημέρες έχω διαβάσει όλα τα θέματα σχετικά με Λονδίνο και οφείλω να ομολογήσω οτι έχετε κανει σουπερ δουλειά.
θα πάω λονδίνο και εγώ για πρώτη φορά- θα μείνω στην περιοχή croydon ( όχι και τόσο καλή αλλά το express inn holidays ήταν καλή επιλογή πιστεύω τόσο σε ποιότητα όσο και σε αξία χρημάτων), για 4 ημέρες.
εχω αγχωθεί για το τι πρέπει να δούμε και πως θα τα συνδυάσουμε όλα αυτά. Δηλαδή ενα καλό πρόγραμμα για εσάς ποιο θα ήταν (όχι πολλά μουσεία pls.).
Πάμε 3 άτομα όλοι για πρώτη φορά και άκρη δεν βγάζουμε.
σας ευχαριστώ πολλύ όλουσ και συνεχίστε να γράφετε τις ωραίες σας εμπειρίες.
:lol:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.976
Likes
15.590
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Dmdoc : beating London διάβασε. Και θα κατατοπιστείς.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Πες μας περιπου τι θες εσυ να επισκεφτεις στο Λονδινο. Ποια μουσεια; Ποιες γειτονιες; Και εμεις θα σε βοηθησουμε να τα συνδυασεις ετσι ωστε να μη χασεις χρονο στις μετακινησεις.
π.χ. Εγω τη μια μερα συνδυασα:
London Eye, Big Ben, British Museum (αυτα τα τρια πανε πακετο,ειναι διπλα)
Βorough Market
Tate για καφε (οχι για το μουσειο)
βολτα στη Μillenium Bridge χαζευοντας το Καθεδρινο ναο του Αγ. Παυλου και
επιστρφη στο ξενοδοχειο με λεωφορειο βλεποντας το νυχτερινο Λονδινο

και μια αλλη μερα ξεκινησα το πρωι με βολτα σε:
Picadilly, Leicester Square, Covent Garden, Trafalgar, Buckingham palace (ολα αυτα το πρωι)
και το βραδυ musical και βολτα στο Soho-Picadilly (επιβαλλεται μια βολτα εκει το βραδυ)

Αλλη μερα μπορεις να βαλεις το Camden ή το Notting Hill ή καποια αλλη περιοχη και φυσικα καποιο μουσειο ή αξιοθεατο που θες εσυ.
Δες εδω προτασεις για φαγητο, καφε κτλ. μη πας αδιαβαστος. Εγω η αληθεια ειναι οτι το θεμα φαγητου δε το ειχα ψαξει και ψιλομετανιωσα. Οι σολες μου ελιωσαν και τα ποδια μου εβγαλαν καρουλες! Να'σαι ετοιμος για περπατημαααααααα... :)
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
191
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ τη πρώτη μέρα πήγα στο Natural History Museum (Free entrance) και στο madame tussauds (τα εισιτήρια τα είχα κλείσει από τη σελίδα τους).
2 μέρα έκανα βόλτα με το big bus tours μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ( εισιτήριο από τη σελίδα τους ).. περνάς από όλα τα σημεία και κατεβαίνεις όπου θέλεις.
3 μέρα london zoo..(εισιτήριο πάλι από τη σελίδα τους)
 
Μηνύματα
44
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
λονδινο
προβλέπω να μας ψάχνουνε..!!

Σας ευχαριστω ολους παρα πολλυ.
Δεν έχω ιδέα όμως που πρέπει να πάω και τι να δω και συγκεκριμένα πως να τα συνδυάσω.
οπότε ένα καλό πρόγραμμα κάπως χαλαρό και με τα απαραίτητα που πρέπει να κάνουμε είναι καλοδεχούμενο.
βασσικά προβληματίζομαι επειδή δεν ξέρουμε τις αποστασείς και που είναι τι, οτι δεν θα βγάλουμε άκρη.
εγώ το έχω στο μυαλλό μου πχ να πηγαίνουμε το πρωί σε κάποια μέρη που πρέιπει να δούμε και είναι καλά και μετά για καφέ κάπου εκί κοντα σε ένα ωραίο μέρος πχ με θέα.
Όσο για ο περπάτημα το περιμένω..
:clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.017
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom