Βιετνάμ Βιετνάμ,πολλές απορίες...

mers

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
Καλησπέρα, αναζητώντας στο ιντερνετ ταξιδιωτικό πρακτορείο για ταξίδι στο Βιετνάμ, έπεσα πάνω στο Greek travelers tours. Δεν βρηκα αξιολογήσεις, γνωρίζει κάποιος αυτο το πρακτορείο; Έχει πολύ καλές τιμές αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο
 

AERAS

Member
Μηνύματα
782
Likes
1.136
για διαφήμιση μου μοιάζει να θέλεις να πετύχεις....πρώτο ποστ που κάνεις εδώ και αφορά γνώμη για ένα άγνωστο ταξιδιωτικό πρακτορείο?
 

mers

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
για διαφήμιση μου μοιάζει να θέλεις να πετύχεις....πρώτο ποστ που κάνεις εδώ και αφορά γνώμη για ένα άγνωστο ταξιδιωτικό πρακτορείο?
Είμαι καινούργιος όπως το είπες…έχω περάσει πολλές ώρες διαβάζοντας αυτά που γράφεται όλοι στο forum. Για να λυθεί η παρεξήγηση να πω ότι το versus και cosmorama και ένα δυο ακόμα τα θεωρώ παρά πολύ καλά αλλά ακριβά για την τσέπη μου. Για αυτό σε αναζητηση πιο οικονομικού πρακτορείου βρήκα αυτό χωρίς όμως κριτικές. Για αυτό και ρώτησα στο forum , ελπίζω να λύθηκε η μεταξύ μας παρεξήγηση και αν γνωρίζει κάποιος η έχει να μου προτείνει κάποιο άλλο πρακτορείο με το οποίο έχει ταξιδέψει ας απαντήσει
 

AERAS

Member
Μηνύματα
782
Likes
1.136
πρακτορείο δεν έχω να προτείνω αλλά πρόσφατα επέστρεψα από το Βιετνάμ, αν μπορώ να βοηθήσω με τουριστικές πληροφορίες για μεμονομένους ταξιδιώτες στην διάθεσή σου...
 

mers

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
Ήθελα να σε ρωτήσω καταρχήν με πιο αεροπορική εταιρεία ταξίδεψες; εγώ θέλω να πάω Hanoi,Σαϊγκόν Hoi an.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.121
Likes
1.979
Καλησπέρα, αναζητώντας στο ιντερνετ ταξιδιωτικό πρακτορείο για ταξίδι στο Βιετνάμ, έπεσα πάνω στο Greek travelers tours. Δεν βρηκα αξιολογήσεις, γνωρίζει κάποιος αυτο το πρακτορείο; Έχει πολύ καλές τιμές αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο
Αν διαβαζες οπως λες θα εβλεπες οτι οι περισσοτεροι τα οργανωνουν μονοι τους και δε πανε με ταξ.γραφεια οποτε τσαμπα μπηκες στο κοπο να ρωτησεις γνωμη...περισσοτερο θα σε βοηθησουν για να το πραγματοποιησεις μονος σου παρα να σε στειλουν σε ταξ.γραφειο
 

AERAS

Member
Μηνύματα
782
Likes
1.136
με scoot, θα πω εξαιρετική για τα χρήματα που έδωσα. Και εσωτερικές πτήσεις με την vietjetair,φτηνή και συνεπής. Όλα κλεισμένα από τα επίσημα site των αεροπορικών
 

mers

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
Αν διαβαζες οπως λες θα εβλεπες οτι οι περισσοτεροι τα οργανωνουν μονοι τους και δε πανε με ταξ.γραφεια οποτε τσαμπα μπηκες στο κοπο να ρωτησεις γνωμη...περισσοτερο θα σε βοηθησουν για να το πραγματοποιησεις μονος σου παρα να σε στειλουν σε ταξ.γραφειο
Πολύ θα ήθελα να το οργανωσω χωρις κάποιο πρακτορείο αλλα θα έχει ω πρόβλημα με την επικοινωνία της γλώσσας , μιας και τα αγγλικά μου είναι επιεικώς χάλια 🥲
 

AERAS

Member
Μηνύματα
782
Likes
1.136
Είναι προσιτή χώρα και μπορείς να βρεις τα πάντα που θέλει ένας τουρίστας εύκολα. Λίγο με την δική μας βοήθεια,λίγο με των ξενοδοχείων που θα κλείσεις και δεν θα έχεις θέμα.
Σχετικά με τα αγγλικά,,γιατί αυτοί νομίζεις μιλούν? Στα ξενοδοχεία μιλούν οκ αλλά στα υπόλοιπα που σχετίζονται με τον τουρισμό γνωρίζουν μερικές βασικές λέξεις για την δουλειά τους.Με το google translate έγινε δουλειά αν και σε προηγούμενα ταξίδια αφηνόμουν μόνο σε χειρονομίες...έχει την μαγεία του και αυτό.
 

mers

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
με scoot, θα πω εξαιρετική για τα χρήματα που έδωσα. Και εσωτερικές πτήσεις με την vietjetair,φτηνή και συνεπής. Όλα κλεισμένα από τα επίσημα site των αεροπορικών
Με την scoot το έχω δει ότι είναι πολύ οικονομική αλλά έχει μεγάλη αναμονη στην ενδιάμεση στάση. Τι θα μπορούσα να κάνω όλες αυτές τις ώρες στην Σιγκαμπουρη; Και δεύτερον είναι αξιόπιστη σε περίπτωση ακύρωσης πτήσης θα βρω άκρη;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.121
Likes
1.979
Πολύ θα ήθελα να το οργανωσω χωρις κάποιο πρακτορείο αλλα θα έχει ω πρόβλημα με την επικοινωνία της γλώσσας , μιας και τα αγγλικά μου είναι επιεικώς χάλια 🥲
Google translate η μαγικη εφαρμογη,ξερεις δε ξερεις αγγλικα λυνει χερια,trust me :haha:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.749
Likes
50.925
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Με την scoot το έχω δει ότι είναι πολύ οικονομική αλλά έχει μεγάλη αναμονη στην ενδιάμεση στάση. Τι θα μπορούσα να κάνω όλες αυτές τις ώρες στην Σιγκαμπουρη; Και δεύτερον είναι αξιόπιστη σε περίπτωση ακύρωσης πτήσης θα βρω άκρη;
Αξιοπιστη είναι, θυγατρική της Singapore Airlines. Βέβαια πληρώνεις ακόμη και το φορτιστή στο κάθισμα :shock: , χώρια από τα συνήθη (φαγητό, ίντερνετ, επιλογή θέσης κλπ).

Το αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης από μόνο του είναι αξιοθέατο αλλά πανευκολα βγαίνεις στην πόλη με το μετρό, κάνεις τις βόλτες σου, έχει μουσεία, δωρεάν θέαμα με λαμπιόνια στους κρεμαστούς κήπους, σουλάτσο όλη την παραλιακή. China Town κλπ κλπ, δες ιστοριες Σιγκαπούρης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.308
Μέλη
38.970
Νεότερο μέλος
genik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom