Γαλλία Παρίσι με group??

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ενδιαφέρομαι για ένα ταξίδι στο Παρίσι με group (είναι για τους γονείς μου, μη βαράτε! :bleh:) και θα ήθελα όποιος ξέρει να μου προτείνει κάποια πρακτορεία (με pm, αν δε γίνεται από εδώ) σοβαρά και δοκιμασμένα, ώστε να τα ψάξω.

Έκανα μια αναζήτηση στο forum αλλά, συγχωρήστε με, δεν έχω χρόνο να το ψάξω και πολύ αναλυτικά, οπότε αν υπάρχει αντίστοιχο topic και το έχει κάποιος πρόχειρο, ας μου το στείλει παρακαλώ και θα το κοιτάξω.

Θα τους έβγαζα ένα ταξίδι μόνη μου, αλλά οι γονείς μου επιμένουν να πάνε οργανωμένα, οπότε...

Κάθε βοήθεια, ευπρόσδεκτη :)
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Η αλήθεια είναι πως όταν είδα ότι άνοιξες εσύ τέτοιο θέμα τρόμαξα :haha:. Σκέφτηκα "άλλο και τούτο πάλι"!
Κοίτα, ο www.ginis.gr μου στέλνει συνέχεια προσφορές και είναι όλες για Παρίσι-Λονδίνο, οπότε μάλλον σε αυτά ειδικεύονται, αν θέλεις ρίξε μια ματιά.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
1.962
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Με όποιο πρακτορείο και να κλείσεις, πρόσεξε το εξής. Ορισμένα για να κλιμακώσουν τις τιμές, προτείνουν επιλογή από 3 διαφορετικά ξενοδοχεία (3, 4 και 5 αστέρων) που μπορεί να απέχουν πολύ μεταξύ τους. Έτσι το πούλμαν για τα τουρς, περνάει διαδοχικά από όλα για να μαζέψει τον κόσμο, με επακόλουθο καθυστερήσεις ωρών και ταλαιπωρία. Προτίμησε κάποιο που πάει όλους τους ταξιδιώτες στο ίδιο ξενοδοχείο. Επίσης σιγουρέψου αν το πρακτορείο που θα συνεννοηθείς και θα κλείσεις, διοργανώνει το ίδιο το ταξίδι ή απλώς είναι μεσάζον άλλου.
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Με όποιο πρακτορείο και να κλείσεις, πρόσεξε το εξής. Ορισμένα για να κλιμακώσουν τις τιμές, προτείνουν επιλογή από 3 διαφορετικά ξενοδοχεία (3, 4 και 5 αστέρων) που μπορεί να απέχουν πολύ μεταξύ τους. Έτσι το πούλμαν για τα τουρς, περνάει διαδοχικά από όλα για να μαζέψει τον κόσμο, με επακόλουθο καθυστερήσεις ωρών και ταλαιπωρία. Προτίμησε κάποιο που πάει όλους τους ταξιδιώτες στο ίδιο ξενοδοχείο. Επίσης σιγουρέψου αν το πρακτορείο που θα συνεννοηθείς και θα κλείσεις, διοργανώνει το ίδιο το ταξίδι ή απλώς είναι μεσάζον άλλου.
Ακριβως αν μπορεις κλεισε σε καποιο που εχει ενα ξενοδοχειο αλλιως χανετε χρονος. Επίσης καποια γραφεια διοργανωνουν την ιδια εκδρομη σε ολους σχεδον τους προορισμους, και υπαρχει περιπτωση να μην μεινεις στο ξενοδοχειο που εκλεισες αλλα σε καποιο αλλο. Σε ενημερωνουν σχετικα.
 
Μηνύματα
2.509
Likes
3.269
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
προς astrah

(To ευχαριστώ πιο πάνω μπήκε κατά λάθος).
Ενα πρακτορείο που παρέχει σωστές υπηρεσίες κανονικά πρέπει να τηρεί και τα συμφωνημένα,δηλ.το ξενοδοχείο για το οποίο πλήρωσες κλπ.
Μούχει τύχει να μου"αλλάξουν"ξενοδοχείο ( αλλά να μου το πούν λίγες μέρες πριν το ταξίδι(ενώ αρχικά ήταν άλλο)ώστε πάλι νάχω το χρόνο να το δώ,να το τσεκάρω στο internet κλπ
Όπως επίσης και με πτήσεις-εταιρείες πολλές φορές τα πρακτορεία δεν ξέρουν από πολύ νωρίς με ποιά εταιρ.και ποιές ώρες θα γίνει το ταξίδι,η λένε με πιθανότητα για μιά πτήση που όμως λίγες μέρες,2,3 πριν το ταξίδι αλλάζει.
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
για να ειμαι και ποιο ακριβης μιας και εχουν περασει καποια χρονια (3) πρεπει να μου ειχαν πει οτι θα μας αλαζαν ξενοδοχειο αλλα δεν ηξεραν μεχρι 1-2 ημερες πριν την αναχωριση σε ποιο θα μας πανε!
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Παιδιά ευχαριστώ για τη βοήθεια.
McElk αυτό που είπες δεν το είχα σκεφτεί να πω την αλήθεια. Και μάλιστα κάποια πακέτα που κοιτούσα σήμερα έχουν όντως επιλογή από 2-3 ξενοδοχεία, οπότε θα το έχω κατά νου, thanks!:)
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Το Signature και το Superior κάνουν πολύ Ευρώπη. Οι του Signature μέχρι προπρυσι που τους παρακολουθούσα, ήταν άψογοι επαγγελματίες, κανείς ποτέ δεν μας έκανε παράπονα. Το Superior απόσο ξέρω έχει και ειδικές συμφωνίες με την αλυσιδα Hilton. Για ρίξε μια ματιά. Α τέλος λίγο τσιμπημένο αλλά καλό κατά τα λεγόμενα ήταν και το Travelplan. Τονίζω ξανά ότι για όλα τα παραπάνωω δεν έχω φρέσκια πληροφορία, κάνουν όμως φουλ ευρώπη. Βλέπεις και κρίνεις
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Καλα εγω θυμαμαι που μας ειχαν αλλαξει ξενοδοχειο καποια φορα και το μαθαμε οταν φτασαμε απεξω.
Ή εκει που νομιζαμε οτι θα ειναι ολοι σε ενα ξενοδοχειο,αποδειχτηκε οτι ηταν 2-3,οποτε γινοταν περιοδεια για να τους μαζεψουν ολους...Καθε φορα γινοταν κατι.Ευτυχως εστω και αργα,εβαλα μυαλο.Τουλαχιστον για Ευρωπη,εκτος Ρωσιας,ανεξαρτητος και ωραιος!
Ολα ειναι σχετικα και υποκειμενικα με τα πρακτορεια.Σε 2 περιπτωσεις ειχα ακουσει πολυ ασχημα λογια για το Signature.Πιστευω οτι με το Γκινη θα ειναι καλα.Το Travelplan ειναι απο τα πιο ακριβα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.480
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom